Şimdi Ara

Milyoner sayısı yüz bine dayandı. (Türkiye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.ntv.com.tr/ekonomi/milyoner-sayisi-100-bine-dayandi,6MgFCzGB1E-DGK1Aydibxg

Sadece banka hesabı üzerine bu miktarlar var. Yine de oran genel halka oranla binde 1'den biraz fazla. Mal varlığıyla beraber ancak binde 5'i bulur. Halkın geri kalanının çok da iyi durumda olmadığını bu miktarlardan anlayabilirsiniz.

• 1 milyon lirasını insan bankada tutmazki gider ev falan alır borsaya falan yatırım yapar o yüzden banka hesapları üzerinden bu oranlara bakmak doğru değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

1 milyon lirasını insan bankada tutmazki gider ev falan alır borsaya falan yatırım yapar o yüzden banka hesapları üzerinden bu oranlara bakmak doğru değil

Ben de onu diyorum zaten, mal varlığı bakımından oran 3-4 kat fazladır ama yine de belirli bir kesimi geçmez.
  • Maalesef bu insanların paraları bankada faizde.. Cogunlugu müslüman, Allah lafını düşürmeyen insanlar. Ben 1-2 tanesini tanıyorum. %10-12 faizi alıyorlar her ay.

2 Milyon paranız olsa %11 faizden Aylık 15 milyar cebinize para girer.

Yıllık 15x 12 : 180 milyar eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CumhurReis6 -- 8 Ağustos 2016; 1:24:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faati12

Maalesef bu insanların paraları bankada faizde.. Cogunlugu müslüman, Allah lafını düşürmeyen insanlar. Ben 1-2 tanesini tanıyorum. %10-12 faizi alıyorlar her ay.

Faiz fakire haram galiba.

Bu arada öyle bi dayatilmis ki Hz Muhammed inip aksini söylese faizin haram olmadığına inanmazsiniz her neyse size zararı olur bana değil.
  • Zamanında hepimiz milyoner değil miydik? ( Altı sıfır atılmadan önce)
  • Kötü haber;
    daha çok zengin = daha çok fakir = orta halli geçinen kesim azalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZippoCH

Kötü haber;
    daha çok zengin = daha çok fakir = orta halli geçinen kesim azalır.

Aynen katılıyorum.
  • O kadar parayı faize koyanın aklından şüphe ederim o parayla çok güzel yatırımlar yapılabileceken
  • O sayı çok daha fazladır Parasını sürekli değerlendiren insanlar var zaten tl nin sürekli değer kaybettiği göz önüne alındığında bankada bu denli para tutmak biraz saflık ve iş bilmezlik.Paran sürekli değer kaybediyor sürekli.Dün orta halli dizel bir araç 60 binden şimdi 80 bin.Daire olsa dün esenyurtta,Tuzla'da milletin yüzüne tükürmediniz yerler bugün acayip değerli durumda.Esenyurtta 2+1 daire 300 bin yahu ulan Esenyurt İstanbul sayılmaz bana göre ama durum böyle.Herşeye sürekli zam geliyor kola olmuş 4.25 oha (2.5 Lt) oha lan oha
  • quote:

Orijinalden alıntı: celal_55

O sayı çok daha fazladır Parasını sürekli değerlendiren insanlar var zaten tl nin sürekli değer kaybettiği göz önüne alındığında bankada bu denli para tutmak biraz saflık ve iş bilmezlik.Paran sürekli değer kaybediyor sürekli.Dün orta halli dizel bir araç 60 binden şimdi 80 bin.Daire olsa dün esenyurtta,Tuzla'da milletin yüzüne tükürmediniz yerler bugün acayip değerli durumda.Esenyurtta 2+1 daire 300 bin yahu ulan Esenyurt İstanbul sayılmaz bana göre ama durum böyle.Herşeye sürekli zam geliyor kola olmuş 4.25 oha (2.5 Lt) oha lan oha

Mal varlığı bazında daha fazla olduğunu belirttim. :)
  • Para da bu insanlarda, ev de, araba da, karı kız da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 8 Ağustos 2016; 1:50:11 >
  • Türkiye gelişiyor, çekemeyenler anten taksın.
  • Memleketin ürettiği değer havuzda toplanır. Çok milyoner olmasının türkçesi, toplanan paranin adil dağılmadığını gösterir!

Fakir fukaranin parasını yiyenlere haram zıkkım olsun. Amin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taklitçi karşıtı

O kadar parayı faize koyanın aklından şüphe ederim o parayla çok güzel yatırımlar yapılabileceken
    mütahittir çoğu ne sektörmüş inşaat valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: faati12

Maalesef bu insanların paraları bankada faizde.. Cogunlugu müslüman, Allah lafını düşürmeyen insanlar. Ben 1-2 tanesini tanıyorum. %10-12 faizi alıyorlar her ay.

Allah bereket versin

iyi paraymış
  • İşte bunlar hep kentsel dönüşüm. Üretim yok eldekileride sattım ilerde satacak bir şey kaşöadığında göreceğiz o milyonerleri
  • Zengin ile fakir arasındaki uçurum giderek artıyor.

Fakirler neden isyan etmiyor anlamıyorum ? Kaybedecek birşeyin yok ki neden isyan etmiyorsun ?
  • Çok büyük günaha giriyorlar, ilahi adalet yok sanıyorlar, Allah ın tokadını yedikleri zaman görmek lazım, o, 90 tane daire alıp, fiyatları şişirip, milleti başını sokacak evden mahrum eden rantçıları:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Çok büyük günaha giriyorlar, ilahi adalet yok sanıyorlar, Allah ın tokadını yedikleri zaman görmek lazım, o, 90 tane daire alıp, fiyatları şişirip, milleti başını sokacak evden mahrum eden rantçıları:(
    7 bin lirayı faize koysam olurmu %10 faiz gelse aylık 700 lira az değil la. Zaten babam emekli para ihtiyacım olsa ondan alırım . Ne düşünüyorsunuz

edit : faiz nasıl hesaplanıyor la 10 bin koydum 1 yılda 11074 oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelolcakadam -- 8 Ağustos 2016; 2:44:28 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.