Şimdi Ara

MINTON DVD/DivX Player 7+1 Ses Sistemi-Teknik Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar... Minton HT 802 7+1 Divx/Dvd playerım var.. Ancak kullanma klavuzunda hiç bir şey yazmıyor. Lütfen yardım İşte sorularım..
    1- Hoparlörleri aletin arkasına nasıl bağlamalıyım kabloların yerlerinin önemi var mı? Salonda hoparlörleri nasıl yerleştirmeliyim?
    2- Elimde 5+1 ve 7+1 i destekleyen orjinal dvd var ancak 5+1 yada 7+1 ses alamıyorum.
    3- Aleti nasıl güncelleyeceğim...
    4- Giriş çıkışlarla ilgili bilgim az arkasındaki bu girişler ne işe yaramaktadır.
    Lütfen sorularıma ayrıntılı cevap verebilir misiniz.. Kusura bakmayın çünkü ilk defa böyle bir alete sahip oldum ve çoooooooook acemiyim... Help :)

• Arkadaşlar uzmanlar, ustalar yardım lütfen...
  • HELP !
  • wolwerine ustaya bi pm at o yardımcı olur heralde forumdaki arkadaşlar çok meşguller msj yazamayorlar arkadaşa yardım etsenize yavv
  • Öncelikle sisteminizi iyi günlerde kullanın. Şimdi gelelim sorularınıza.

1- Hoparlörleri DVD playerin arkasında ilgili bölümlere bağlayacaksın. Kırmızı renkli kablo artı, siyah renkli kablo eksidir. Bağlantı yaparken renklere de dikkat etmelisin. DVD playerin arkasında front, back, center, surround back ve subwoofer çıkışları ile hoparlörleri birbirine bağlayacaksın. DVD playeri görmedim. Arkasında yazılanlar biraz farklılık gösterebilir. Arkasında yazan çıkışların isimlerini yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
    Hoparlörleri yerleştirme konusu ise kullandığın mekana bağlı. Salonunun büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Front hoparlörleri TV nin iki yanına aralarında 2-3 mt aralıklı olacak şekilde yerleştir. Center hoparlörü TV'nin üzerine koy. Oturduğun yeri merkez olarak kabul et ve hoparlörleri bir dairenin çevresine denk gelecek şekilde yerleştir. Back hoparlörler oturma alanının hemen yanına veya biraz arkasına surround back hoparlörleri ise oturma alanının arka tarafına yerleştir. Subwoofer front hoparlörlerin arasında herhangi bir yerde olabilir.

2- Sistemin 7.1 olsa bile 7.1 kanalı destekleyen medya henüz bulunmadığı için gerçek 7.1 ses alamazsın. 5.1 kanallı ses alabilmen için 5.1 kaydedilmiş bir medya izlemen gerekir. Hoparlörleri doğru olarak bağlayıp izleyeceğin DVD'nin audio seçeneklerinden 5.1 opsiyonunu seçersen 5.1 ses alırsın. Sisteminin özellikleri arasında pro logic, matriks vb bir özellik var ise stereo kaydedilmiş medyalarda da sanal olarak arka hoparlörlerden ses alabilirsin.

3- Güncellemeler konusunda minton.com.tr adresinde bilgi vardır herhalde.

4- Hoparlör bağlantıları haricinde dvd playerin scart çıkışından Televizyonunun scart girişine scart to scart kablo ile bağlantı yapabilirsin. Eğer televizyonun progressive scan özelliği var ise daha iyi görüntü için bu dvd playerin component çıkışlarını kullanıp daha iyi görüntü alman da mümkün.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Daha ayrıntılı bilgi ihtiyacın olursa dvd playerin arkasındaki giriş ve çıkışları ayrıca televizyonunun özelliklerini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balitto -- 15 Mart 2005, 16:13:33 >

• melon,
    Güzel ve doğru bilgiler, eline sağlık...
  • bilgiler için teşekkürler....
  • Minton Divx Player için daha iyi altyazı güncellemesi BURADA...
  • arkadaşlar fiyatı ile öne çıkan bu ekonomik sistem için önerileriniz nelerdir zira fiyatını duyunca hemen almayı planladım ses kalitesi ve woofer kalitesi nasıl önemli değerlendirmelerinizi bekliyorum.....
  • evet arkadaşlar bu sistem nasıl sizce alınırmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.