Şimdi Ara

Modifiyeli VU-METRE Projelerim Başladı - 2. TASARIM EKLENDİ !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
2.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar uzun zamandır projesini hazırlamış olduğum fakat bir türlü vakit ayıramadığım vu-metre devremi sonunda tamamladım...

Her şeye modifiye yapıyoruz, vu-metreye neden yapmayalım diye düşündüm ve bu tasarımı hazırladım, bu arada bu şimdilik sadece ilk tasarımım, yakında çok daha fazla yeni tasarım ile satışına da başlayacağım, ayriyeten ilkleri seven birisi olarak, sizlerin isteğine göre sizlere özel tasarımlar yapacağım...

Öncelikle resimler (tasarım 1 e ait olan resimlerdir):

Ve de videosu:

TASARIM 1 :

TASARIM 2 :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ModifiyeMalzemecisi -- 10 Nisan 2012; 16:28:10 >

• Çok güzel olmuşta videoda ses yok gibi bişey Ledlerin rengi çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

Çok güzel olmuşta videoda ses yok gibi bişey Ledlerin rengi çok güzel

Yorumunuz için teşekkür ederim, sesli yeni video çekildi, az sonra izlenebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ModifiyeMalzemecisi -- 3 Nisan 2012; 16:31:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ModifiyeMalzemecisi

quote:

Çok güzel olmuşta videoda ses yok gibi bişey Ledlerin rengi çok güzel

Yorumunuz için teşekkür ederim, sesli yeni video çekildi, az sonra izlenebilir...

Alıntıları Göster
    çok güzel olmuş hocam eline sağlık görselliği artırdınmı patlar gider bunlar :D plexi ile çok iyi olur onuda bekliyoruz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Danqer

çok güzel olmuş hocam eline sağlık görselliği artırdınmı patlar gider bunlar :D plexi ile çok iyi olur onuda bekliyoruz :D

Alıntıları Göster
    Bu video çok güzel olmuş, elinize sağlık. Acaba hangi entegreyi kullandınız ? Bende LM3915 entegresi ile yapıyorumda. İlk başta direnç kullanmadan ledleri bağladım direk gümledi
  • quote:

Bu video çok güzel olmuş, elinize sağlık. Acaba hangi entegreyi kullandınız ? Bende LM3915 entegresi ile yapıyorumda. İlk başta direnç kullanmadan ledleri bağladım direk gümledi

LM3915 ile değil daha farklı bir entegre bu hocam...

Devreye bakar sana pm yollarım yarın, LM3915 bu kadar ledi mümkün değil çalıştırmaz, bendeki devre daha karmaşık...

Plexi ile aklımdaki tasarımı en yakın zamanda yapacağım, ve ikili tasarımlar da olacak, sağlı sollu iki kanalda ledler yanıp sönecek, ve üzerine basa basa söylüyorum kişiye özel şekilde ve tasarımda yapacağım, ama önce aklımdaki 1-2 tasarımı oluşturayım inanıyorum ki çok beğenilecek...

• quote:

quote:

LM3915 ile değil daha farklı bir entegre bu hocam...

Devreye bakar sana pm yollarım yarın, LM3915 bu kadar ledi mümkün değil çalıştırmaz, bendeki devre daha karmaşık...

Plexi ile aklımdaki tasarımı en yakın zamanda yapacağım, ve ikili tasarımlar da olacak, sağlı sollu iki kanalda ledler yanıp sönecek, ve üzerine basa basa söylüyorum kişiye özel şekilde ve tasarımda yapacağım, ama önce aklımdaki 1-2 tasarımı oluşturayım inanıyorum ki çok beğenilecek...

Alıntıları Göster
    on numara olmuş bu haliyle tasarımda çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: renta1

Çok teşekkür ederim yorumunuz için, huyum kurusun basitten başlarım, karmaşığa ve değişik tasarımlara doğru yola çıkarım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renta1

Çok teşekkür ederim yorumunuz için, huyum kurusun basitten başlarım, karmaşığa ve değişik tasarımlara doğru yola çıkarım

Alıntıları Göster
    kardeşim mod sende bağımlılık yaptı,son çalışmanda hoşuma gitti devamını dört gözle bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: TIRAZLI

kardeşim mod sende bağımlılık yaptı,son çalışmanda hoşuma gitti devamını dört gözle bekliyorum

Alıntıları Göster
    Güzel çalışma tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcanpht

Güzel çalışma tebrikler

Alıntıları Göster
    Güzel çalışma hocam.

Bende LM3915 ile yapmıştım zamanında ufak bir vumetre. Devreyi verebilir misiniz pm den.
  • quote:

Abicim teşekkür ederim, vallahi aynen öyle oldu bağımlılık oldu içinden çıkamıyorum artık :D, her an aklımdan yeni bir modifiye projesi geçiyor ve zamanı bulunca da projeleri gerçekleştirmeye uğraşıyorum hemen...

mehmet ozcan

Teşekkür ederim yazdıkların için...

umut_baris

Yazdıklarınız için teşekkür ederim, fakat devre LM3915 ten daha farklı bir şekilde yapılan devredir, maalesef elimde şema halinde yok :(, biraz da modifiyelediğim için, bu şekilde kullanabiliyorum...

• quote:

quote:

Abicim teşekkür ederim, vallahi aynen öyle oldu bağımlılık oldu içinden çıkamıyorum artık :D, her an aklımdan yeni bir modifiye projesi geçiyor ve zamanı bulunca da projeleri gerçekleştirmeye uğraşıyorum hemen...

mehmet ozcan

Teşekkür ederim yazdıkların için...

umut_baris

Yazdıklarınız için teşekkür ederim, fakat devre LM3915 ten daha farklı bir şekilde yapılan devredir, maalesef elimde şema halinde yok :(, biraz da modifiyelediğim için, bu şekilde kullanabiliyorum...

Alıntıları Göster
    güzel çalışma hocam projelerinin devamını bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Fusion.

güzel çalışma hocam projelerinin devamını bekliyoruz

Alıntıları Göster
    bence bu işe ciddiye almalısınız...size buradan ekmek var gibi...başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

bence bu işe ciddiye almalısınız...size buradan ekmek var gibi...başarılar

Düşünceleriniz için teşekkür ederim, bu hafta umarım aklımdan geçen bazı tasarımlar için vakit bulabilirim, birkaç tasarım daha çıkardıktan sonra kişiye özel modeller ile hizmette olacağım zaten...
  • güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: ™

güzel
    Emrah Kardeşim İmrendiriyorsun gene eline sağlık.
    Bende denedim olmadı elimde patladı bu Şu konuyu takip ederek yapmıştım-->Vu METRE

Sence Neyi Yapamadım Aklımda Şöyle Bir tasarım Var Çünkü 1 m lik Dikey 1cm lık pleksi arkasında ledler için 15 delik (5 yeşil 5 sarı 5 kırmızı) ve bu bağlantı kablolar falan 1cmlik pleeksi olduğu için 1 cmlık kablo saklama kanalı alacağım aynı kule tipi 5.1 hoperlör gibi sadece alta arkasında pc ye giden kablo olacak nasıl yapıcaz bunu kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: cthax

Bende denedim olmadı elimde patladı bu Şu konuyu takip ederek yapmıştım-->Vu METRE

Sence Neyi Yapamadım Aklımda Şöyle Bir tasarım Var Çünkü 1 m lik Dikey 1cm lık pleksi arkasında ledler için 15 delik (5 yeşil 5 sarı 5 kırmızı) ve bu bağlantı kablolar falan 1cmlik pleeksi olduğu için 1 cmlık kablo saklama kanalı alacağım aynı kule tipi 5.1 hoperlör gibi sadece alta arkasında pc ye giden kablo olacak nasıl yapıcaz bunu kardeşim

Yani hani kişiden kişiye el kabiliyeti değişir sen de biliyorsun ki, bu bahsettiğin tasarım bana kalırsa benim için çok basit fakat tabi sen yapabilir misin bilemiyorum (umarım sözlerimi yanlış anlamıyorsundur), dersen ki yardım lazım, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım, ama ben uğraşamam fakat böyle bir tasarımım olsun istiyorum dersen, bu tasarımı ben senin için uygulamaya dökebilirim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cthax

Yani hani kişiden kişiye el kabiliyeti değişir sen de biliyorsun ki, bu bahsettiğin tasarım bana kalırsa benim için çok basit fakat tabi sen yapabilir misin bilemiyorum (umarım sözlerimi yanlış anlamıyorsundur), dersen ki yardım lazım, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım, ama ben uğraşamam fakat böyle bir tasarımım olsun istiyorum dersen, bu tasarımı ben senin için uygulamaya dökebilirim...

Alıntıları Göster
    2. tasarım çok daha güzel olmuş

• quote:

2. tasarım çok daha güzel olmuş

Teşekkür ederim abicim, daha aklımda çok değişik tasarımlar var, yavaş yavaş fırsat buldukça yapmaya çalışıyorum, birkaç model daha çıkardıktan sonra kişiye özel vu-metre tasarımlarına başlayacağım artık bakalım...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.