Şimdi Ara

Monster Tulpar ekran kartı değişimi (970m-1080)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, elimde bir monster tulpar var ama hangi versiyon hatırlamıyorum. Üzerinde 970m ve i7 4710 + 16 GB ram var. Yani zamanında bir hayli para ödemiştim gel gelelim bu aralar meşhur oyun PUBG'ye sardım 50-70 arası FPS veriyor orta ayarlarda ve bu bana yetmiyor daha akıcı olsun istiyorum. Yeni laptopların fiyatlarıda çok ama çok uçuk. Ekran kartını değiştirmeyi düşündüm hani bize hep ''bunların ekran kartı değişiyor beyfendi'' diye satıyorlar ya, merak ettim buraya geldim.

Daha önce 9xxm'i yeni nesil ekran kartlarına upgrade eden oldu mu? Monster bu işlemi yapıyor mu? Yada kendimiz yapabilir miyiz? Bilgisi olan arkadaşlar aktarırsa çok sevinirim. İyi forumlar

• Değişse bile 1080 o işlemciyle darboğaz yapar, ayrıca korkunc bir fiyat çıkabilir tahminim orta düzey bir oyun pcsine denk masraf çıkarabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vins_3075 kullanıcısına yanıt
    Darboğazdan ziyade yapılıp yapılamadığını önemli. Aslında beni daha çok tedirgin eden şey elektrik tüketimini karşılayıp karşılayamacağı. Umarım bu konuda bilgili birileri vardır da bizi aydınlatır
  • Mümkün değil 1000 serisi ile 900 uyumsuz. O alete 1080 takilamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MXM kartlı cihazlarda ekran kartları değiştirilebiliyor ama 1080 Pascal serileri için farklı bir bağlantı mı kullanıyor denmişti neydi hatırlamıyorum, ama olmayabilir hani.

Güç tüketimi olarak eskiye göre daha tasarruflu Pascal serisi ama 970M yaklaşık 80 vat iken 1080 150 vat üstü güç çekiyor sanırım ki faha fazla CUDA çekirdeği var vs.

Bir de bu MXM ekran kartları da ucuz değiller, hele 1080 olunca baya masraf çıkar.

Bu PUBG da bildiğim kadarıyla optimizasyon sorunlu bir oyun, bundan kaynaklı FPS değeri çok yükselmiyormuş. Hani 50 - 70 arası FPS alıyorsanız, ekranınız da normal 60hz ekransa hiç dert etmeyin derim.
  • Ekran 60hz fakat onuda değiştirmeyi düşünüyorum ama ilk önce ekran kartı sorununu çözmek lazım.. 1080 olması şart değil açıkcası, 1070 olur 1060 bile olur sonuçta artık masaüstü GPU'ya çok yakınlar. MXM slotlarının farklı olduğunu düşünüyorum ama bir şekilde uyduran arkadaş varsa yada BİOS kabul ediyor mu yahut güç tedarikinde sorun oluşuyor mu bunları bilen var mı diye konuyu açtım ama sanırım bilen arkadaş yok.

Yinede bekliyorum belki çıkar, belki şaşırtıcı şekilde Monster değiştiriyordur onları bir aramak lazım boş vakitte
  • GoMarksman G kullanıcısına yanıt
    Monster'ın forumda bir temsilcisi var zaten, diğer Monster konularından bulup ona mesaj atabilirsiniz. En doğru bilgiyi onlar verecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.