Şimdi Ara

motor değişikliği.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • eski bir suziki jeep. tahminen 23 yaşında. ve motoru değişmiş. doğan motoru takılmış. fiyatı bana uygun geldi. acaba bu motoru araca işletebilirmiyiz. böyle bişey mümkünse bana ne kadar patlar. birde üzerinde işlenmemiş lpg var. fiatı 3 milyar.

ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

• Sanırım işlemler için araç fiyatının yarısını harcarsınız.
  • Motor değişimi işleminin iki türlüsü bulunmaktadır Birincisi numaralı hurda bir araçtan çıkmış motorun ruhsata işlenmesi İkincisi sadece motor bloğu değişerek faturalı ama numarasız motorun ruhsata işlenmesi Birinci maddedeki işlemler için kısaca takip edilecek yol : Hurda belgesinin aslına istinaden ( tek tescil belgesi yani ruhsatın isim yazan kısmı ) bu belgenin üzerinde ismi olan şahısla noterlikçe yapılacak motor satış sözleşmesi Herhangi bir tamirhaneden alınacak meblağı önemli olmayan motor değişimi ile alakalı işçilik faturası ( 34.... plakalı araca ..... numaralı motor takılmıştır şeklinde ) Makine Mühendisleri tarafından çizilen proje ( noter satışı ve faturaya istinaden çizilir ) Trafik şubesinden alınacak iki adet Ek-1 formu ( bu foruma aracın bilgileri doldurulur tabi yeni motor numarası ile ) ve araç karayolları muayene istasyonuna götürülür yeni motor orada kontrol edilip projeye faturaya ve satışa göre onaylanıp tastik edilen forumlar ile aracınızın bağlı olduğu trafik şubesine giderek yeni motor numaralı trafik tescil belgeleriniz alınır ( ruhsat ) Aldığınız motor faturalı ama numarasız sa : Faturaya ve yine işçilik faturasına istinaden proje çizilir Araç muayene istasyonuna gider ve forumlar onaylanır ( boş numara ile ) Trafik şubesine gidilir araç için motor numarası alınır Trafik çe gösterilen yerde bu numara motora çakılır ve genelde aracın bağlı olduğu ilin trafik kodu ile başlar Mesela 34 . M . ( MOTOR ANLAMINA GELİR ) ...... ve bu numara mühürlenir tekrar muayene istasyonuna gidilir bu sefer numaralı hali tastik edilir Trafik şubesine gidilerek yeni tescil belgeleriniz alınır

kaynak :www.vosvos.info

---------

MOTOR VEYA ŞASE DEĞİŞİMİ :

1) Motor satış senedi, gümrük Şahadetnamesi veya fatura ile satın alınan motor bloğunun girişi ile ilgili son sahibi arasındaki satışa esas belgeler.
    2) Garanti kapsamında değiştirilen motor bloğu için fatura ve bu motor bloğunun garanti kapsamında değiştirildiğine dair firmanın yazısı.
    3) Teknik belge
    4) İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)
    5) Yeni tescil ve trafik belgesi (Trf.Tescil Şube veya Bürosundan)
    6) Eski trafik tescil ve trafik belgeleri

kaynak :www.trafik.gov.tr

• yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
    zannedersem bana çok zamana ve paraya mal olacak. biraz daha araştıırıyaım. eğer alırsam yaşadıklarımı burada sizinle paylaşırım.
  • arkadaşlar benim mercedes 280 se aracım var geçen ay faturalı 3000 cc lik toyota supra motoru aldım bu motoru ruhsata işletebilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim
  • Eskiden orjinal motorundan daha büyük hacimli bir motoru işletemiyordunuz. Değiştiyse bilemem ama hala böyle ise sizin için sorun olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.