Şimdi Ara

MP3 player

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Creative NOMAD MUVO2 1.5 GB almayi dusunuyorum ama 354 YTL den asagi bulamadim. Bu playeri kullanan var mi? Herhangi bir "-" ozelligi var midir? yada tavsiye edebileceginiz baska playerlar var mi?
    bir konu daha - cin mali samsung cipli oldugu soylenen 512 MB lik playerlar turedi heryerde. bunlarin ortalama fiyati ise 170 YTL civarinda. fiyat - performans goz onune alindiginda hangisi tercih edilmeli?

yorumlariniz bekliyorum, tesekkurler...

• Oncelikle amerikada okuyan bir arkadasin, akraban, gitmis bir tanidik falan varsa burdan siparis verip mali amerika'ya yollayip, tanidik vasitasiyla yurda sokup gumruk vergisinden yirtmayi dusunmen gerek. Cunku dedigin fiyat cok yuksek. Dedigin fiyat civarina amerika'da ipod mini 4gb satiliyor. Onun disinda Dedigin alet kapasitesi disinda mukemmel bir alet. Ses kalitesi zen xtra larla ayni. (bende 30 gb zen xtra var, arkadasta senin dedigin alet var. Denenmistir.) Boyutlari cok guzel. Ben creative veya ipod dan sasma derim. Cunku kaliteli bir kulaklikla ses kalite farkini bariz bir sekilde anliyorsun.
  • düşünüp beynini yormaya değmez muvo2> 4 yada 5 gb lılarından birini al.
  • rahatça inceleyebileceğimiz bir link varmı

http://www.multimedya.com/kategori.multimedya?cat=19
    ben burdan bakmaya çalışıyorum
    ama yeni link varsa sevinirim
  • oncelikle teslimat konusunu hallettim arkadas yilbasindan sonra geliyor usa'dan getirecek saolsun.
    peki arkadaslar o zaman bir soru daha:

bu mp3 playerlar -belki bilmeyen vardır- 2 turlu oluyormus.

1. hard diskli olanlar ki bunlar 10 GB baslayarak 60 GB kadar cikabiliyor.
    2. flash disk olanlar 64 MB ile 5 GB arası olanlar.

simdi bu 2 tip arasinda kullanim acisindan farklar oldugu soyleniyor.
    hard diskli olanlar taşınırken -kosu, yuruyus- atlama kilitlenme vs yapiyormus.
    flash olanlarda boyle bir sorun yok ama kapasiteleri daha az. mesela creative 4gb player ile
    30 GB player arasinda 15-20 USD fark var. benim de acayip kafam karisti. nedersiniz? bunlari kullanan ve yorum getirebilecek olan var mi?

• mikro diskli olanlar 4-5 gb lıklar çok dayanıklıdır ama senin hoplayıp zıplamana göre değişir tabi flash disk olanlar 1gb a kadar dı en son , 4-5 gb olanlar mikro disktir. 10-60 gb lıklar daha hassas aşırı harekete gelmez.
  • 5GB olanı kendinden FM li. Bence tercihinde bunu öncelikli olarak düşün. Piyasada ben en hesaplı eksen bilgisayarda buldum. O da seninkine yakın bir fiyat. Ayrıca yurt dışından bu tarz aletleri alma. Garanti için 50$ fazla ver başın ağrımasın
  • Arkadaslar bende 30 GB Zen Ztra var. Hoplama ziplama vs. ile bozuldugu kulliyen yalan. Cunku bu aletlerde 8 mb. Hafiza var. Hdd surekli calismiyor. Zaten calissa ona aku tasimaniz lazim . Hdd 8 mb. lik kisim bitmeye yakin bi calisip 8 mb. daha atiyo bellege, alet de bellekden caliyo. Hem enerji tasarrufu hem de anti-shock system oluyo. Yanliz Zen Xtra 30 gb leri falan kilifsiz tasimaya gelmez. Bozulurlar dusururseniz. Ben 1 senedir kullaniyorum tam. 16 aralik 2003'de almistim. Hala tas gibi ve ciziksiz. Gunde 2-3 saat kullaniyorum ve montumun cebinde veya cantamin arka gozunde tasiyorum. Haftada bir kere dusuruyorum; ama hicbirsey olmuyor cunku kilifindan hic cikarmiyorum. Kilif aleti cok guzel koruyor. O konuda da derdiniz olmasin. Bakacaginiz tek sey boyut ve pil omru olmali. Buyuk hd li aletlerin hendikaplari bunlar.
  • kaça almıştın 30GB zen i
  • Creative MuVo 4 GB amazon.com da - valla kargo dahil 190 USD ye buldum, turkiyede boyle bi fiyat yok. 1,5 Gb olanini 250+KDV ye satiyolar teknosa da. ben 4Gb alacam sonuc olarak , 30 GB lerden biraz suphelendim acikcasi musteri sikayetlerini okuyunca. zaten 4gb yeter de artar...
  • KArgoyla Turkiye'ye yollarsan 3-4 aya alirsin. Gumruge takilir bi de ona para verirsin. Zen 30 GB yi amazondan 260 dolara almistim 1 sene once. Sanirim simdi 220 dolar gibi birsey.
  • AMERİKADAN GEKLEN ÜRÜNLERDE ADAPTÖR PROBLEM OLMUYORMU???
  • Creative adaptorleri universal yapiyor, hem olsa da 220-110 cevirici 5 milyona satiliyor...
  • 5 MILYONA AYNI VERIMI ALIRMIYIZ PROBLEMLE KARSILASMAYALIM?
  • yukarıda dedim ya arkadas getirecek, ocakta geliyo turkiyeye. adaptor sorun olmaz kanimca, zaten universal olarak yapiyomus creative.
  • Tabii alirsiniz da zaten creative uneversal uretir aletlerini. Amerikada 110'a bagladiginiz sarj aletini burda 220 ye baglayabilirsiniz. Oyle olmasa bile 220-110 adaptorler 40W lik genelde. Yani 40W ceken bir alet baglanabilir. Adaptor tas catlasin 10W ceker. Bu arada Creative i bir kere daha tavsiye ediyorum. Cunku bendeki alet bozuldu!! Bozulunca icini acip yapiym dedim. Aleti o kadar dizayn etmisler ki hic problem yasanmadan alet acilabiliyor ve problemli bolge tamir edilebiliyor. Cok hizli ve pratik. Isigi bozulmustu, gecen gun de kulaklik girisi bozuldu. Aleti acip, bu ikisini tamir edip kapatmak 1 saat surdu toplam!! Ayrica hdd si de laptop hddsi. Gelecekte onu babamin laptop hddsi ile degistirip calisip calismadigina bakacagim. Eger calisiyorsa creative zen xtra upgrade edilip istenilen hdd boyutuna ulastirilabiliyor demektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.