Şimdi Ara

MSI GE72 bilgisayardan gelen cızırtı sesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar, 2 ay kadar önce msi ge72 7rd bilgisayar aldım. Bir kaç gün önceye kadar sorun yoktu ancak 2 gündür bilgisayarın sol tarafından (fandan geldiğini düşündüğüm) çok rahatsız edici bir cızırtı geliyor. Turbo fanı açınca ses artıyor. Yazılımsal olma ihtimali var mıdır ? Açıkçası servise gönderme taraftarı değilim. Daha önce başına böyle bir olay gelen var mı ? Şimdiden teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=lkDbXHUUBh4http://www.youtube.com/watch?v=lkDbXHUUBh4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _HidRoJeN_ -- 3 Eylül 2017; 22:20:17 >

• Selam arkadaşım. Ben de 01.08.2017 tarihinde MSI 'ın GE72 7RD Apache modelinden aldım. Benim bilgisayarım da sendeki fan cızırtısı gibi bir ses yok.

Ancak bende de arada bir üst kasanın sol alt (Klavyenin altı) tarafından kulağını HDD nin olduğu bu bölgeye çok yaklaştırdığında ve çok dikkatle dinlendiğinde duyulabilen, çok hafif seviyede, sesler gelmektedir. 

Bilgisayardan gelen bu sesler tık tık - tik tik (tıkırtı) benzeri sesler. HDD kafa vurma veya okuma sesi değil. Bu sesler bilgisayar ilk açıldığında 30-40 sn sürüyor sonra kayboluyor ve daha sonra da bazen 3 dk.da bazen de 8-10 dk.da bir tekrar başlıyor. Ne yapmalıyım ben de bilmiyorum ? Yeni bilgisayarı servise göndermeye de kıyamıyorum. Malum servise gidişi gelişinde bilgisayarın sıfırlığı-yeniliği felan kalmayacak. Bilgisayarı aldıktan sonra da fiyatı epey arttı iade etmekte istemiyorum.

Sen ne yaptın bu ses sorununu çözdün mü? Senin bilgisayarında da bendeki gibi bir ses sorunu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ober -- 14 Ekim 2017; 9:30:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.