Şimdi Ara

MSI K7N2 DELTA PROBLEMİM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ISI GÖSTERGELERİ EN AZ 7 DERECE FAZLA GÖSTERİYOR.EPOX ANAKARTI TAKIYORUM 43 C MSI YI TAKINCA 50 C Yİ BULUYOR VE ISI HAREKETLERİ TUTARSIZ 50-54-57-50 C GİBİ DERECELERE ANİ İNİŞ ÇIKIŞLAR YAPIYOR.BIOSTANDIR DİYE DÜŞÜNDÜM BIOSUN SON SÜRÜMÜNÜ YÜKLEDİM GENE OLMADI VE SU SOĞUTMA KULLANIYORUM.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM .SAYGILAR....

• Olc ısıyı hangi programla ölçüyorsun? Belki ısı monitörünün sensörlerini ayarlayamamışsındır. Ben Motherboard Monitor 5 kullanıyorum onunla bi dene istersen. Bir de anakartının tam modelini yaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmovik -- 28 Şubat 2005, 22:39:31 >
  • k7n2 yanlış ölçer zaten yapacak birşey yok.
  • MSI K7N2 Delta2 LSR kullanıyorum, sıcaklık göstergem kullandığım bütün programlarla ve bios hardware monitörü ile eşit, sıcaklığım 23-26 arası geziniyor. 3-D uygulamalarda en fazla 35'lere kadar çıkıyor. Çok mükemmel bir anakart.
  • arkadasım core center programının en son surumunu yukle..cd den cıkan surumu eski ve yanlıs olcuyor(fazla yani..)..yenisini yukle..4-5 derece az (dogru olarak) olcuyor...tıkla msi core center

yada speedfan yukle...cok guvenilir bir sekilde cpu,hard disk,oard ısısını olcer..fan durumunu belirtir...tıkla speed fan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkafkas -- 1 Mart 2005, 12:40:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Mad

k7n2 yanlış ölçer zaten yapacak birşey yok.

O versiyonuna bağlı bendeki gayet doğru ölçüyor speedfan, MBM 5, BIOS değerleri aynı. Sırf senin için bir de termometre takıp ölçecem
  • Öncelikle ilginize taşekkürler.Kullandığım ölçüm programı Pc alert 4 tür.Speed fanı yükledim ikisini aynı anda açıyorum Pc alertle speedfan Pc alertten 1 C fazla gösteriyor.Herhalde sorunlu bir kart neticede değerleri biostan alıyor.Biosuda güncellediğime göre yapacak birşey kalmadı.
  • Valla k7n2 serisinin hepsi sorunlu bendede vardı önce ramlari beğenmedi sonra yeni aldığım 9550 yi beğenmedi ısı değişkendi sinirlendim gittim yeni epox 8rda+pro aldım kurtuldum o salak anakarttan k7n2 de çalışmayan parçalar 8rda+proda çalışıyordu ve ısı gayet normal gösteriyor.
  • "olc"
    bende de msi k7n2 delta -L var, bende yeni su soğutmaya geçtim, şu an xp1700+ 200*12@1.75v da 2400 mhz çalışıyor ve sıcaklık 46C kasa içi 35 C oda 27C ...
    balkonda kar yağdığı zaman 2500 mhz yapmıştı, o gazla su soğutmaya geçtim ama şu an windows a giriyor ve kilitleniyor, bios dan 1.7volt veriyorum pc alertten bakıyorum 1.73v-1.76v arasında voltaj gidip geliyor
    bu anakartı soğutmak için gazlı soğutma lazım :)
    seninki -L değilse dikkat et 100 mhz jumper'ı yok, 200 fsb nin çok üzerine çıkıldığı zaman bios uçuyormuş, sonra servise gidiyormuş ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: koftipen

MSI K7N2 Delta2 LSR kullanıyorum, sıcaklık göstergem kullandığım bütün programlarla ve bios hardware monitörü ile eşit, sıcaklığım 23-26 arası geziniyor. 3-D uygulamalarda en fazla 35'lere kadar çıkıyor. Çok mükemmel bir anakart.

abi sen neyle soğutuyon işlemciyi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: guguk

Valla k7n2 serisinin hepsi sorunlu bendede vardı önce ramlari beğenmedi sonra yeni aldığım 9550 yi beğenmedi ısı değişkendi sinirlendim gittim yeni epox 8rda+pro aldım kurtuldum o salak anakarttan k7n2 de çalışmayan parçalar 8rda+proda çalışıyordu ve ısı gayet normal gösteriyor.

hepsi sorunlu??? ben bu anakartla 2400 MHz stabil yaptım be!! daha ne istiyosunuz? adam gibi soğutmazsanız tabii ısınır. ki "ısı değişkendi" de ne demek? bu işlemciler sabit ısıda çaışacak değil herhalde. "beğenmedi" ne demek arkadaşım sonuç olarak bunlar elektronik parçalar duyguları pek olmaz yanılmıyorsam. ayrıca k7n2 rev.leri arasında ciddi farklar var. lütfen kullanmadığımız ürünler hakkında genelleme yapmayalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmovik -- 2 Mart 2005, 11:02:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: olc

ISI GÖSTERGELERİ EN AZ 7 DERECE FAZLA GÖSTERİYOR.EPOX ANAKARTI TAKIYORUM 43 C MSI YI TAKINCA 50 C Yİ BULUYOR VE ISI HAREKETLERİ TUTARSIZ 50-54-57-50 C GİBİ DERECELERE ANİ İNİŞ ÇIKIŞLAR YAPIYOR.BIOSTANDIR DİYE DÜŞÜNDÜM BIOSUN SON SÜRÜMÜNÜ YÜKLEDİM GENE OLMADI VE SU SOĞUTMA KULLANIYORUM.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM .SAYGILAR....

Bence anakartın biosunu update et.Benim MSİ neo2 yi update etmeden önce idle 52 C idi şimdi 38 C

Zaten update in açıklamasında Fix CPU temprature too high(yani işlemci sıcaklığını yüksek gösteriyor)
    yazıyordu.MSİ da bunun farkına varmış

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: olc

ISI GÖSTERGELERİ EN AZ 7 DERECE FAZLA GÖSTERİYOR.EPOX ANAKARTI TAKIYORUM 43 C MSI YI TAKINCA 50 C Yİ BULUYOR VE ISI HAREKETLERİ TUTARSIZ 50-54-57-50 C GİBİ DERECELERE ANİ İNİŞ ÇIKIŞLAR YAPIYOR.BIOSTANDIR DİYE DÜŞÜNDÜM BIOSUN SON SÜRÜMÜNÜ YÜKLEDİM GENE OLMADI VE SU SOĞUTMA KULLANIYORUM.YORUMLARINIZI BEKLİYORUM .SAYGILAR....

Bence anakartın biosunu update et.Benim MSİ neo2 yi update etmeden önce idle 52 C idi şimdi 38 C

Zaten update in açıklamasında Fix CPU temprature too high(yani işlemci sıcaklığını yüksek gösteriyor)
    yazıyordu.MSİ da bunun farkına varmış

update yaptım Bios 5.7 ydi şu an bios 5.8 i kullanıyorum ve su soğutma kullanıyorum.Ay sonunda Barton Mobile 2500 Takacam belki işlemcidendir.(2600 T.bred)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olc -- 3 Mart 2005, 11:13:28 >

• ooo bide su soğutma Bende ilk gördüğümde DC de big water ı almayı düşünmüştüm ancak pompadan dolayı vazgeçtiydim
  • quote:

ooo bide su soğutma Bende ilk gördüğümde DC de big water ı almayı düşünmüştüm ancak pompadan dolayı vazgeçtiydim

Aslında Big Waterle ilgili sorunum yok Epox anakartta aynı sistemi 40 C de soğutuyor.Buda gayet makul bir değer.Sorun sadece Msi daki gösterge problemi.Bide T.bred işlemciler zaten Çok ısınıyor onunda etkisi fazla sanırım.En iyisi işlemcim ay sonunda gelecek Almanyadan (2500 mobile)İşlemci ile birlikte Abit anakart alırım sorunum kökten düzelir diye umuyorum.Saygılar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.