Şimdi Ara

MSI RX9550 ekran kartı 128-256 mb farkı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI-RX9550 model yeni bir ekran kartı alacağım fakat piyasada 128 mblığı kalmamış. Bi' yerde 256 mb buldum. Bi' arkadaş "256 yaramaz alacaksan 128 mb al dedi" bende "İkiside aynı çipseti kullanıyo tüm özellikleri aynı sadece ram fazla ve bence bu güzel bi'şey 128den daha performanslı çalışır" dedim o inadına "256 yaramaz 128 en iyisi" dedi.

Herneyse... Piyasada 128 mblığını bulsam alacam fakat yok, 256 mb MSI-RX9550 modelinin ne kötü yanı olabilir ki?!

• 256mb alma kesinlikle.Normal şartlarda bir fark olmaz ancak 256mb olanlarda kötü bellek kullanırlar.Bu sebeple fazla hız aşırtma olamaz.9550 almayı düşünen biri hız aşırtma yapmayı düşüneceği için 256mb alınmaz.
  • 128MB'lık modeli bulmak çok zor şu an. Ben Gigatekten sipariş ettim ama açıkcası içime bir kurt düştü. MSI'ın resmi sitesinde MSI-RX9550'ın resimlerinde artık fan yok, sadece heatsink var, siparişten sonra fark ettim. Umarım fansız bir model çıkmaz.

http://www.msi.com.tw/program/products/vga/vga/pro_vga_detail.php?UID=638
  • Tavsiye etmem ama 256 mb alırsanız ASUS marka alın.Ama 128 mb 128 bit en iyi seçim olur.
    Bulamazsanız GeCUBE markasına da bakın.O da iyidir.
    8 tane ram ve fan olmalı kartta.Dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 26 Eylül 2005, 18:05:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SavageWarrior

Tavsiye etmem ama 256 mb alırsanız ASUS marka alın.Ama 128 mb 128 bit en iyi seçim olur.
    Bulamazsanız GeCUBE markasına da bakın.O da iyidir.
    8 tane ram ve fan olmalı kartta.Dikkat edin.

savage her yere yetişiosun hoca helal valla :).. eet 128 mb al 256 gereksiz o seviyede bir kart için.. savage'ın yaptığı uyarıyı da unutma :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.