Şimdi Ara

MSI Z97 PC Mate Hakkında Yardım(O.C Yapılmayacak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Pc toplayacağım ve bir kaç bileşeni şu şekilde olacak:
    İşlemci: 4. nesil giriş/orta seviye i5 ve ya 4. nesil üst seviye i3 (işlemciler k serisi olmayacak)
    GPU: GTX 960
    RAM 8 GB
    1TB HDD şeklinde olacaktır.

Forumda baya araştırdım çelişkide kaldım.
    Anakartımı MSİ Z97 PC Mate almayı düşünüyorum. O.C yapmayacağım. Oyun için toplanacak PC.
    Forumda Z97 PC Mate konularında O.C üzerine konuşulmuş çoğunlukta. Ben O.C yapmayacağım için fazlasıyla işimi görür mü?
    F/P olarak iyi mi? Varsa, bu fiyat civarlarında bulunan başka f/p anakart önerileriniz, paylaşırsanız memnun olurum.

• OC yapilmayacaksa h97 cipset alin. Fazladan para vermeyin diyecegim de z97 pc mate nerdeyse tum h97 urunlerinden ucuz. Belki usb 3 ve sata yerleri birer fazladir Z modelinde. OC yapilacaksa 'Z' , OC yapilmayacaksa 'H' onerilir genelde ama sen buna takafani takmadan hangisi sana uygunsa onu al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z97 Pc mate alma

Msi h97m g43 veya Gigabyte h97m d3h veya asus h97m-plus üçlüsünden hangisine bütçen yetiyorsa onu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkubix

Merhaba
    Pc toplayacağım ve bir kaç bileşeni şu şekilde olacak:
    İşlemci: 4. nesil giriş/orta seviye i5 ve ya 4. nesil üst seviye i3 (işlemciler k serisi olmayacak)
    GPU: GTX 960
    RAM 8 GB
    1TB HDD şeklinde olacaktır.

Forumda baya araştırdım çelişkide kaldım.
    Anakartımı MSİ Z97 PC Mate almayı düşünüyorum. O.C yapmayacağım. Oyun için toplanacak PC.
    Forumda Z97 PC Mate konularında O.C üzerine konuşulmuş çoğunlukta. Ben O.C yapmayacağım için fazlasıyla işimi görür mü?
    F/P olarak iyi mi? Varsa, bu fiyat civarlarında bulunan başka f/p anakart önerileriniz, paylaşırsanız memnun olurum.

H serisi anakartlar, OC yapmayı ve çoklu ekran kartı kullanmayı düşünmeyen kullanıcıları hedefler. K serisi işlemci almayacağını söylemişsin ancak ortada bir fiyat gerçeği var:

ASUS H97M-PLUS = 355 tl

MSI H97M-G43 = 295 tl

GIGABYTE H97M-D3H = 343 tl

MSI Z97 PC MATE = 313 tl

H serisi anakarta 355 tl vereceğine, daha fazla özelliğe sahip Z97 serisi anakart1 313 tl'ye alabiliyorsun. Z ve H serileri arasındaki fiyat farkı çok olsaydı, kesinlikle H serisini tavsiye ederdim ama bu şartlar altında kesinlikle PC MATE al derim:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z97-pc-mate-intel-z97-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-hdmidvi-anakart.html?srt=UP

• Hızlıalda bu karttın bir tık üstü olan Z97 G43 297 lira onu almak daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.