Şimdi Ara

Mura,Bulutlanma,Bandingsiz(Albani Üstad YENİ TV İÇİN TAVSİYENİ BEKLİYORUM!) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
6.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yazdıklarınızı anladığım kadarıyla detaylıca okudum.. ben 3 aydır tv almak için forumları geziyorum.. bu bahsettiğiniz sorunlar kronik mi yoksa sans işimi hala tam olarak anlamıs değilim. zaten teknoloji bilgimde kendi çapımda.. son olarak ben 3000 tl civarında bir bütçe ile 47 ekran bir tv almak istiyorum. lg 47lm670s ve philips 47pfl6877 arasında kaldım.. siz hangisini tercih edersiniz? ya da tavsiye edeceğiniz başka bir marka veya model var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastrada

yazdıklarınızı anladığım kadarıyla detaylıca okudum.. ben 3 aydır tv almak için forumları geziyorum.. bu bahsettiğiniz sorunlar kronik mi yoksa sans işimi hala tam olarak anlamıs değilim. zaten teknoloji bilgimde kendi çapımda.. son olarak ben 3000 tl civarında bir bütçe ile 47 ekran bir tv almak istiyorum. lg 47lm670s ve philips 47pfl6877 arasında kaldım.. siz hangisini tercih edersiniz? ya da tavsiye edeceğiniz başka bir marka veya model var mı?

Philips'in görüntüsü bence çok daha güzel zaten hepsini kıyaslayıp seçimimi öyle yaptım.Cihazı aldıktan sonra olabilecek sıkıntılar biraz şans işi galiba .Başa dönsem yine Philips i tercih ederim.Yalnız size tavsiyelerim şunlar olur.Servis kuruluma gelmeden önce kendinize bir dead pixel test hazırlayın , bir hd maç özeti hazırlayın , bir 3D filminiz , mümkünse 3D maç hazırlayın.Servis kurulumu yapıp tv'yi açar kumandayı eline alır renk ayarlarına bakar birde atv'ye kanal d ye balarsınız sorun varmı der , siz de yok dersiniz iyi günler diler ve gider.Hazırlığınızı önceden yaparsanız sonradan başınız ağrımaz diye düşünüyorum.Başa dönecek olursak 670 mi 6877 mi diye kesinlikle 6877 derim yine.İki tv nin de 2d-3d dönüştürmesini gördüm.LG de hiçbir fark hissetmezken 6877 normal görüntüyü gerçek 3d ye çeviriyor diyebilirim.Avengers ı bu şekilde 3d olarak seyrettim çok iyiydi.Xbox da Resident Evil ve Fifa 12 denedim aynı şekilde sonuç çok başarılı.Benim kısmetsizliğim maç yayınlarında ve elbette Fifa oymarken belirgin olan DSE sorunu.Futbol ile işi olmayan biri olsaydım eğer bu cihazla çok mutlu olabilirdim :)))

• cevap için teşekkür ederim. suana kadar kafam çok karısıktı. bundan sonra sanırım biraz da philips i araştırıp pfl6877 modelini alacam. dediğim gibi zaten çok fazla anlayan birisi değilim. ben sadece film izlemek için alıyorum evdeki tv 32" lcd artık yetmiyor. bir de bu philips te DTS desteği yok falan diyorlar. abartılacak ya da çözülmeyecek bir sorun değil sanırım..
  • Hayır değil zaten hiçbir smart tv 100 tllik bir multimedya oynatıcınının yaptıklarıın tamamen yapamaz. O yüzden film izlemek için alıyorsanız özellikle ekranı büyüten, sonsuzluk hissi yaratan 3 taraflı AMbilight ile 6877 vazgeçilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Günümüzde hangi TFT-LCD yi alsan bu bahsettiğin sorunlar "ortaktır"!!!
    PDP alsan bu sefer de onların malum klasik sorunları yine "ortaktır"!!!

Sony de ise bu sorunlar dağ gibi idi(2011 e kadar)üstelik herifler çok daha katı idi!!

Son iki senedir oldukça iyiler ama,yine de bu malum sorunlar var,ancak SE değişim ve olaya
    yaklaşım konusunda diğer markalara göre daha iyi!

Ama bana göre hepsi aynı bok bunların;al birini-çal ötekine!!!

Çünkü TR de THK dedikleri durum aynen hikaye!! zaten bu heriflerde buna güvendikleri için
    ....yaw git nereye şikayet edersen et.... diyorlar aynen,çünkü adamın elinde oynayacağı bir sürü Kart var

Ancak işi Hukuki zemine taşımka da herkesin hakkıdır ve sana tavsiyem,baktınki herifler kıvırıyor aynen hiç gecikmeden
    TM ye gidiyorsun!!çünkü bu işlem bazen bir kaç ay bazen 1 ay bazende seneyi buluyor ve hatta geçiyor bile!!!
    Adamlar işi Temyize kadar götürüyorlar,seni yıldırmak için(özellikle Sony!!!)
    Burada bir arkadaşın DAVA sı tam 26 ay sürmüştü ve kazanmıştı sonunda,ama yine Sony aldırmıştık

++
    Eskiden bende DBank tan almıştım şuanda hala kullandığımız Sony CRT yi ve bu TV 1987 Modeldir!!
    Efsane KV-2100WX Serisidir kendileri ve sanırım 125bin KM yi geçti ve hala TÜP süper ve renklerde tam doğru diyebilirim
    Seneye bunu SonyEurasia ya hediye edeceğim,bana bir tane 55HX950 versinler bunun yerine! benim TV yide Japonyada
    Müzeye koysunlar gari nasılsa daha çok KM yapar bu TV

++
    Sen panelini ver geriye ve para iadesi iste ama bu da biraz zor gibi,yoksa 85x doğru ve güzel bir alternatif yada sana bundan biraz
    daha iyisinide bulurum o da sürpriz olsun!

Senin panelindeki durum aslında doğrudan Phil ile alaalı olmayıp üzerindeki Modül ile alaklıdır,ben onun için LG Modüllü Phil panellerden
    kaçının diyorum

++
    ++
    Sen panelini ver geriye ve para iadesi iste ama bu da biraz zor gibi,yoksa 85x doğru ve güzel bir alternatif yada sana bundan biraz
    daha iyisinide bulurum o da sürpriz olsun!

bu güzel sürprizi bizimlede paylasabilirmisiniz . belki yardımınız dokunur . daha iyisi diye bahsettiğiniz tv yi merak ettim açıkcası :)

• ALBANİ HOCAM .

YARIN YENİ TV ME BAKIP ALICAM KISMETSE . DEĞİŞİM OK SENDEN FİKİR İSTİYORUM EN SON HX850 DEDİK VAR MI O GÜNDEN SONRA BİR GELİŞME

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleeslate -- 21 Eylül 2012; 19:42:51 >
  • 850 OK dir+
    Hayırlı olsun
  • quote:

850 OK dir+
    Hayırlı olsun

Eyvallah Hocam seninde başını ağrıttık emeğine sağlık ama şundan da eminim artık hayatımda bir kez sony den şaştım şaşırdım kaldım Allah kimseyi şaşırtmasın .SONY Like no other
  • quote:

850 OK dir+
    Hayırlı olsun

Albani hocam ben de size danışmak istiyorum bugün Philips merkezden servise değişim yazısı gelmiş aldım.Servis bana şu bilgiyi de verdi merkez müşteri memnuniyeti adına değişim kararı vermiş.Gene aynı panelden alırsam ve aynı şikayetle başvuru yaparsam bu sefer kabul görmeyeceğini belirtti.Ben forumda firmanın yaklaşımı için teşekkür ediyorum.Şimdi esas meseleye geleyim.Aslında bütçelediğim rakam 3.500 Tl idi.47 inç i verip 55 inç almak istiyorum.Hadi biraz daha çıkıyim alternatifler şunlar kalıyor LG 55 LM620 , LG 55 LM 660 ,Philips 55 PFL 6007 ( 6097 ) , Samsung 55 ES6140 , Samsung 55 ES 6570 ve en son bütçeyi deler geçersem Samsung 55 ES 7000 . 2. seçimimde de başım ağrısın istemiyorum.Siz neyi önerirsiniz.Futbol hastasıyımdır ,ligtv nin her türlüsü var futbol ile ilgili , konsol da Fifa çok oynarım.Zaten DSE de bunlarda belli oluyordu.Çok da sd kanal seyretmiyorum aslında.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Gönül elbette Sony HX 850 bütçeyip çok aşıyor malesef .

• Ben LGE ve Samy ilgili bir tavsiye yapamıyorum maaelesef!

Bu panelleri diğer kişiler sana cevaplandırsın artık++
  • quote:

Ben LGE ve Samy ilgili bir tavsiye yapamıyorum maaelesef!

Bu panelleri diğer kişiler sana cevaplandırsın artık++

Teşekkür ederim üstad , bakalım artık şans yanımızda olsun diycez anlaşılan alırken
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12nomurat

quote:

Orijinalden alıntı: lastrada

yazdıklarınızı anladığım kadarıyla detaylıca okudum.. ben 3 aydır tv almak için forumları geziyorum.. bu bahsettiğiniz sorunlar kronik mi yoksa sans işimi hala tam olarak anlamıs değilim. zaten teknoloji bilgimde kendi çapımda.. son olarak ben 3000 tl civarında bir bütçe ile 47 ekran bir tv almak istiyorum. lg 47lm670s ve philips 47pfl6877 arasında kaldım.. siz hangisini tercih edersiniz? ya da tavsiye edeceğiniz başka bir marka veya model var mı?

Philips'in görüntüsü bence çok daha güzel zaten hepsini kıyaslayıp seçimimi öyle yaptım.Cihazı aldıktan sonra olabilecek sıkıntılar biraz şans işi galiba .Başa dönsem yine Philips i tercih ederim.Yalnız size tavsiyelerim şunlar olur.Servis kuruluma gelmeden önce kendinize bir dead pixel test hazırlayın , bir hd maç özeti hazırlayın , bir 3D filminiz , mümkünse 3D maç hazırlayın.Servis kurulumu yapıp tv'yi açar kumandayı eline alır renk ayarlarına bakar birde atv'ye kanal d ye balarsınız sorun varmı der , siz de yok dersiniz iyi günler diler ve gider.Hazırlığınızı önceden yaparsanız sonradan başınız ağrımaz diye düşünüyorum.Başa dönecek olursak 670 mi 6877 mi diye kesinlikle 6877 derim yine.İki tv nin de 2d-3d dönüştürmesini gördüm.LG de hiçbir fark hissetmezken 6877 normal görüntüyü gerçek 3d ye çeviriyor diyebilirim.Avengers ı bu şekilde 3d olarak seyrettim çok iyiydi.Xbox da Resident Evil ve Fifa 12 denedim aynı şekilde sonuç çok başarılı.Benim kısmetsizliğim maç yayınlarında ve elbette Fifa oymarken belirgin olan DSE sorunu.Futbol ile işi olmayan biri olsaydım eğer bu cihazla çok mutlu olabilirdim :)))

Bu dead pixel tavsiyesi hiç aklıma gelmemişti, iyi oldu bu fikir. Sonradan başım ağrıyacağına eşeğimi sağlam kazığa bağlıyayım

• quote:

Arkadaş,sen "imdat çağrısı" yapmışsın ama ortada böyle bir durum yokki,herkesin panelinde bir şekilde olan normal/alışık olduğumuz
    şeylerden bahsediyorsun!

Sana teknik olarak yazıpta,kafanı karıştırmayayım şimdi

-Ekranın köşelerden kaçırması olan Mura efekti değil normal ışık kaçırma durumudur!

-"beyazlanma" dediğin ise panelin arka ışık çalışmasının düzensiz(tüm ED-LED paneller böyledir)olmasıyla ilgili olarak
    fazla bir bozulma varsa,bu durumda renk/ton falsosu yapacaktır!

-Ancak oyun oynarken o bahsettiğin bulutlanma olmaz;daha doğrusu yanlış tarif ediyorsun,o oluşan DSE efekti dediğimiz
    bir perdemsi satıh oluşuyor(panelin hızı yeterli olmadığı için!)

-Dikine efektler de aslında çoğunlukla DSE dir,panel-banding biraz farklıdır ve genelde hep sabit alanda oluşur!

Kısaca bu oluşumlar "geneldir",senin paneline özel değildir! sadece kabul edilebilir seviyesi önemlidir!!
    Bütün bu efektler normalin üstündeyse zaten panel değişit(TV değişimi) ancak bunun tesbitini Servis yapacaktır!
    ya normal diyecek yada anormal diyecek ve değişim talep edecektir!

Senin yapacağın ilk iş bu durumda;Servise yazdır ve gelip baksınlar,sonra onların neticesine göre duruma bakacaksın

Veya paneli geri verip,üste para verip de HX85x alırsan,zaten piyasanın en iyi panelini almış olursun! ancak bu sıkıntılar Sony de
    var ve şansın kötü ise onda da bu veya benzeri sorunları yaşaman olası!!

Ben senin panelini çıplak gözle görüpte incelemediğim için,net bir şey söyliyemem tabiki! ama durumu görsem ve incelesem
    sana tam ne durumda olduğunu söyliyebilirim;ancak benim ne dediğim öenmli değil,önemli olan Servis ne diyecek

Çünkü bu herifler neyi görseler ....abi bunlar normaldir.... derler!!

Bu arada bu tür efektlerin olması aslında normaldir ama fazlası panelde falso yapar ve kabul edilemez olur!
    Örneğin senen paneldeki DSE ve Banding fazla ise zaten resmin tonlamasını bozacaktır!!! sanırım sendeki panel anlatımından
    dolayı bu konuda fazla falso yapıyor!!

++
    Senin Phil panelin Modülü LGD dir ve hiç tutmadığım(6xx Serisi) ve genelde bu sorunların "daha yüksek oranda" çıkan tipidir!
    Teknik olarak bunlar Modül ilede doğrudan alakalıdır!(panel-banding) ayrıca Phil bu Modülü kullanırken Baclit sistemini(arka aydınlatma
    EDGE-LED düzeni)kendisimi ayrıca taktı(başka bir üreticiden alarak) veya doğrudan Modül+LGD nin baclit sisteminimi kullandı
    bunuda bilmiyoum çünkü LGD nin bu konudaki çalışmasıda falsoludur!!
    Daha bir sürü başka teknik durumlar var ama bunları geçiyorum+

++

albani üstad bana da bi yardım et,yumurta ağzına geldi ama ben hala kararsızım

oyun,film,internet işini pc den halletmeyi düşünüyorum.ve ağırlıklı olarak sd yayın izlicem(arada hd ve 3d olcak tabi).bende bu input lag probleminden,görüntü atlama ve sd yayın kalitesinin düşük olmasından çekiniyorum.

aklımda suan

sony hx92/85/75
    pany 47etw5 (et5 yerine 50sini önermiştin,bunun 50 si varmı bilmiyorum)
    phil pfl5507k ( pasif gözlüklü 609 bunun yerini tutar mı sence)
    tosh 46sw685 (eski bir model ama çok memnun olduğun için düşünüyorum onuda)

var.bunlardan hangisi bana uyar.ayrıca led tv problemleriyle ilgili en sorunsuzu hangisidir.

bunlar harici neoplazmalar var ama plazma konusunda baya kararsızım buzzling,burn problemlerinden dolayı

sen tahminim git plazma al dicen ama plazma olmazsa üstekilerden hangisi.

5507 yi beğendim görüntü olarak ama aktif gözlük biras düşündürüo,ona yakın pany etw5 var. onun harcinde sony ve toshu senin tavsiyelerini okuyarak yazdım.ne dersin hangisini alalım

• Arkadaşlar onu bunu boşverin gidin Arçelik alın yemin ediyorum eve getirip kurduklarında şok oldum bu kadariyi bir görüntü olabilirmi hiç beklemiyordum 50 inç olanınını aldım 1750 tl 3d yok çok pişmanım keşke 55 i alsaydım 3d li 2700 tl idi mükemmel demek yetmez şaka değil o derece beğendim pahalı şeylere aldanmayın diyorum banada biri dese oralı olmazdım karar sizin saygılar.
  • quote:

Arkadaş,sen "imdat çağrısı" yapmışsın ama ortada böyle bir durum yokki,herkesin panelinde bir şekilde olan normal/alışık olduğumuz
    şeylerden bahsediyorsun!

Sana teknik olarak yazıpta,kafanı karıştırmayayım şimdi

-Ekranın köşelerden kaçırması olan Mura efekti değil normal ışık kaçırma durumudur!

-"beyazlanma" dediğin ise panelin arka ışık çalışmasının düzensiz(tüm ED-LED paneller böyledir)olmasıyla ilgili olarak
    fazla bir bozulma varsa,bu durumda renk/ton falsosu yapacaktır!

-Ancak oyun oynarken o bahsettiğin bulutlanma olmaz;daha doğrusu yanlış tarif ediyorsun,o oluşan DSE efekti dediğimiz
    bir perdemsi satıh oluşuyor(panelin hızı yeterli olmadığı için!)

-Dikine efektler de aslında çoğunlukla DSE dir,panel-banding biraz farklıdır ve genelde hep sabit alanda oluşur!

Kısaca bu oluşumlar "geneldir",senin paneline özel değildir! sadece kabul edilebilir seviyesi önemlidir!!
    Bütün bu efektler normalin üstündeyse zaten panel değişit(TV değişimi) ancak bunun tesbitini Servis yapacaktır!
    ya normal diyecek yada anormal diyecek ve değişim talep edecektir!

Senin yapacağın ilk iş bu durumda;Servise yazdır ve gelip baksınlar,sonra onların neticesine göre duruma bakacaksın

Veya paneli geri verip,üste para verip de HX85x alırsan,zaten piyasanın en iyi panelini almış olursun! ancak bu sıkıntılar Sony de
    var ve şansın kötü ise onda da bu veya benzeri sorunları yaşaman olası!!

Ben senin panelini çıplak gözle görüpte incelemediğim için,net bir şey söyliyemem tabiki! ama durumu görsem ve incelesem
    sana tam ne durumda olduğunu söyliyebilirim;ancak benim ne dediğim öenmli değil,önemli olan Servis ne diyecek

Çünkü bu herifler neyi görseler ....abi bunlar normaldir.... derler!!

Bu arada bu tür efektlerin olması aslında normaldir ama fazlası panelde falso yapar ve kabul edilemez olur!
    Örneğin senen paneldeki DSE ve Banding fazla ise zaten resmin tonlamasını bozacaktır!!! sanırım sendeki panel anlatımından
    dolayı bu konuda fazla falso yapıyor!!

++
    Senin Phil panelin Modülü LGD dir ve hiç tutmadığım(6xx Serisi) ve genelde bu sorunların "daha yüksek oranda" çıkan tipidir!
    Teknik olarak bunlar Modül ilede doğrudan alakalıdır!(panel-banding) ayrıca Phil bu Modülü kullanırken Baclit sistemini(arka aydınlatma
    EDGE-LED düzeni)kendisimi ayrıca taktı(başka bir üreticiden alarak) veya doğrudan Modül+LGD nin baclit sisteminimi kullandı
    bunuda bilmiyoum çünkü LGD nin bu konudaki çalışmasıda falsoludur!!
    Daha bir sürü başka teknik durumlar var ama bunları geçiyorum+

++

merhabalar nasilsiniz? Tv konularindaki ciddi bilgi birikiminize istinaden sizden yardim rica ediyorum.

Teknosa dan 48H6470 model led tv aldim(2400tl) Forumda gezinirken isik sizmasindan bahsedenler olmus,test linki atmislar merak edip bende bakayim dedim(tv den de cok memnunum)Baktim ki bakmaz olaydim :) altta ve ustte nokta nokta led lerden isik siziyor,ekranin belirli yerlerinde ise bulutlanma var.Ama 15 gun oldu alali test yapmasam anlamazdim,beni rahatsiz etmedi.

Bu sorun sizce normal mi?Acikcasi pimpiriklendim.Arastirdigim kadariyla servis gelip normal diyor ve islem yapmiyormus.Sizce ne yapmali?

Bu arada 48H6470 nasil sizce is gorur mu?Sizce almakla hata mi yaptim?

Uzun oldu ama kusura bakmayin.Saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• madem anlamadın ve sorun da görmedin o zaman yola devam etsene? yeniden macera yaşama bence,zatne herifler çoğu şeye "normal abi" derler

bir de senin anlatımın teknik olarak yalnış,örneğin bahsettiğin sıkıntı köşelerden(veya kenarlardan) ışık kaçırma(baclight-bleeding) mi dir???

sen "nokta-nokta led ler den ışık sızıyor" demişsin,bu ikisi çok farklı şeyler yaw???

bulutlanma(clouding)efekti olur/olabilir ve çok yoğun değilse ve resmin renk/ton çalışmasını da bozmuyorsa yine "normaldir"!

++
  • quote:

madem anlamadın ve sorun da görmedin o zaman yola devam etsene? yeniden macera yaşama bence,zatne herifler çoğu şeye "normal abi" derler

bir de senin anlatımın teknik olarak yalnış,örneğin bahsettiğin sıkıntı köşelerden(veya kenarlardan) ışık kaçırma(baclight-bleeding) mi dir???

sen "nokta-nokta led ler den ışık sızıyor" demişsin,bu ikisi çok farklı şeyler yaw???

bulutlanma(clouding)efekti olur/olabilir ve çok yoğun değilse ve resmin renk/ton çalışmasını da bozmuyorsa yine "normaldir"!

++

Haklisiniz benim anlatimim yanlis oldu.Ben fotosunu ekliyorum lakin telefon bulutlanmayi biraz abartili gostermis.Goruntude sorun yok masallah cam gibi,sadece youtube de ki isik sizmasi videosunu acinca farkettim.

Mura,Bulutlanma,Bandingsiz(Albani Üstad YENİ TV İÇİN TAVSİYENİ BEKLİYORUM!)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar toshiba 42yl863 1999 hb 100 tl chip para bu tv ve fiyat nasıl

2012 ıps panel biliyorum
  • @the

the... nın devamı ne yaw tho book mu yoksa the panel midir

bir kere resmi yine yalnış çekmişsin! vertical açıyla olmaz,sen tam cepheden(0 derece açıyla) panelin orta çizgi seviyesine zumlayıp öyle çekmen gerekiyor!

ancak o panel de montaj hatası da var bu arada alt sıra ledler kötü fışkırıyor!

diğer yandan homojenite bir TFT-LCD panele veya Samy ye göre çok normaldir!

kısaca sen normal görüntü izlerken bir sorun yoksa ok dir yola devam o zaman++

++

@koçak

o panelin başlığı var oraya baksana>>>http://forum.donanimhaber.com/m_75781900/tm.htm

++

Bazı testler veriyorum

Pixel testi;

http://rg.to/file/5ac6d54a7add4c349795f5b6b5247d44/ColGrad-Lag-PixFixTestbycan.rar.html
    http://dfiles.eu/files/da65trjnj

++
    Motion testi;(stutter/flickering;takılma/titreme efektlerini test için)

http://rg.to/file/39ccc34956f081160a5d9fb96d0ed338/Motion-inputlag.rar.html

++
    Bleeding-Uniformity(ekran homojenitesi,köşelerden ışık kaçırma ve ekran da bulutlanma efektleri) testleri;

http://dfiles.eu/files/8vbav7h2h
    http://rg.to/file/cd46633dee6b826ca0cd72e429e87bb9/Flashing-ScreenUniformity_TEST.rar.html
    +++++++++++++++
    DisplayTuningTest linkleri;

http://rg.to/file/6dc0a30a7d83b95faa8b5b63a0b3d8e9/BasicDisplayTuning_VIDEO_TS.rar.html
    http://luckyshare.net/9732035786/BasicDisplayTuning VIDEO_TS.rar
    http://dfiles.eu/files/22nkl6ftr
    http://k2s.cc/file/c58a305b32306/BasicDisplayTuning_VIDEO_TS.rar
    http://terafile.co/04103e625912/BasicDisplayTuning VIDEO_TS.rar

++

DVD adv.test

http://rg.to/file/2a1a70668c143dd498c42061e4ff2b42/TestDVD1advanced.zip.html
    http://luckyshare.net/3647003172/TestDVD1advanced.zip
    http://dfiles.eu/files/vfcm5b50p
    ++
    Smear video

http://netload.in/dateiNGTINk3Ygy/Smeartest1080.rar.htm
    http://rg.to/file/800391474d42d23c867edf7552ea70bb/Smeartest1080.rar.html

++++

Saygılar

CAN++

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.