Şimdi Ara

Mynet Promail Hosting Taşıma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 8 yıl kadar önce kurduğumuz şirketin domain adını ve hosting hizmetini Mynet'ten (Mynet Proservis) almak gibi bir hata yaptım. O günden bu yana çok sorunlar yaşadım ama hep kolaya kaçtığım için farklı bir şirkete geçmek için bir girişimde bulunmadım.

Girişimde bulunmamamın başlıca sebebi bu işlemin çok zor ve problemli olabileceğini düşünmemdi.

Şimdi konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bu işlem gerçekten problem yaratabilecek bir işlem mi?

Hosting'i başka bir şirkete (gmail, godaddy, wix vs) taşımak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Bu süre içinde maillerimin gidip gelmesinde bir sorun olur mu?

Ayrıca tüm tavsiyelerinize açığım.

Şimdiden çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aroaro -- 2 Şubat 2016; 12:08:16 >

• Merhaba,

Bende aynı şekilde yıllar önce mynet ten almıştım domain adresimi, geçen haftalarda başka bir firmaya taşımaya karar verdim.

gorus.oneri@mynet.com a mail attım taşımak istediğime ne yapmam gerektiğine dair, 1 hafta sonra cevap geldi kimlik fotokopinizi ekleyerek maili tekrar atın diye. Domain adresinin proservis.mynet.com üzerinde gözüken sorumlusu ben değildim, önce onu kendim olacak şekilde değiştirdim. Proservis.mynet.com a girince alan adı bilgilerinden sorumluları görebiliyor ve değiştirebiliyorsun. Sonrasında maili kimlik fotokopimi ekleyerek tekrar attım.

Yine 1 hafta sonra bana transfer kodunu yolladılar, transfer kodundan sonra artık mynet ile pek bir iş kalmıyor. Transfer edeceğin sağlayıcı zaten senden transfer kodu istiyor, onu verdikten sonra mynet de kayıtlı mail adresine ve transfer edeceğin yerde kayıtlı mail adresine 1-2 onay maili geliyor. Onları onayladıktan sonra 1 hafta içinde transfer tamamlanıyor.

Bende süreç bu şekilde ilerledi. Beklemek dışında bir sıkıntım olmadı, umarım seninde olmaz.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.