Şimdi Ara

NBA 2K9 - Video Anlatımlı Rehber - [Allstar Sahasında Smaç Şampiyonası]] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
12.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.

Birkaç gün önce paylaştığım videodaki sürprizin ayrıntılarını verme sırası geldi.

Oyunda biliyorsunuz normalde smaç şampiyonası sokak basketbolu mantığıyla yapılıyor. Bir sokak basketbolu sahasında, rakiplerimizle yarışıyoruz.

Videoda gördüğünüz gibi, yani Phoenix'te asıl Allstar sahasında smaç şampiyonasını gerçeğine uygun şekilde oynamak istiyorsanız, çok çok basit bir işlem yapmanız gerekiyor.

--Oyunun kurulu olduğu ana NBA 2K9 klasöründe ".iff" formatlı dosyalar göreceksiniz.
    --Bu dosyalardan s030.iff dosyasını s611.iff olarak yeniden isimlendirdiğinizde, aynı şekilde de s611.iff dosyasını s030.iff olarak isimlendirdiğinizde, yani karşılıklı değişim yaptığınızda, videoda da gördüğünüz gibi artık smaç şampiyonası Phoenix Allstar arenasında gerçekleştirebilirsiniz.
    --Tabii ki her şeyden önce dosyaların yedeğini almayı unutmayın.

Post-up hareketlerinin ikinci sunumunda görüşmek üzere, iyi oyunlar.

• sağol smaç yarışmasını phoenixe taşıdım aynı şekilde 3lük yarışmasıda phoenixin sahasında yapılıyormu?
  • Teorik olarak evet. Ancak henüz pratikte göremedik.

Blacktop modunda yer alan sahalar, tamamen diğer sahalara taşınabilir. Bunun için Blacktop modundaki sahaların ".iff" formatındaki isimlerini bulmak gerekir.

Yukarıdaki yöntemi nba live forumlarından öğrendim. Henüz diğer sahalar için bir şey pratikte yapılmış değil. Elbette onlar da kısa zamanda ortaya çıkacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sazan84

valla helal olsun, oyunun tutoriallerini okuyup öğrenmeye çalışmaktansa güzel anlatımlı bir videodan öğrenmeyi tercih ederim. süpriz çok hoş bu arada. postup hareketleri bölüm 2 yi sabırsızlıklla bekliyorum, çalışmalarında başarılar

• quote:

Orjinalden alıntı: Hardcore_Gamer

Teorik olarak evet. Ancak henüz pratikte göremedik.

Blacktop modunda yer alan sahalar, tamamen diğer sahalara taşınabilir. Bunun için Blacktop modundaki sahaların ".iff" formatındaki isimlerini bulmak gerekir.

Yukarıdaki yöntemi nba live forumlarından öğrendim. Henüz diğer sahalar için bir şey pratikte yapılmış değil. Elbette onlar da kısa zamanda ortaya çıkacaktır.

yenilikleri bekliyoruz
  • Arkadaşlar. Bence şimdilik üçlük yarışmasını Allstar sahasında yapmayı unutun. Çünkü sorunlu çalışıyor. Ayrıca üçlük yarışmasının yapıldığı yer ile "pickup games" yani sokak basketbolu oyunlarının yapıldığı yer aynı. Yani her ikisi de Rucker Park'ta yapılıyor. Bu yüzden sadece üçlük yarışmasını veya sadece sokak basketbolu oyunlarını allstar sahasında yapamayız. Bunun için ".iff" dosyalarını işleyebilen ve resimler üzerinde işlem yapabilen yazılımlar gerekiyor. Şu aşamada teorikte yapılabilirse de, henüz pratiğe dökülmüş değil.

Ayrıca kendiniz deneyince de göreceksiniz ki, üçlük yarışmasında veya sokak basketbolu oyunlarında spiker veya seyirci tezahüratı olmadığı için, smaç yarışmasının aksine allstar sahasında çok yavan oluyor.

İşte dosya isimlerini değiştirerek üçlük yarışmasını allstar sahasına aldığımı gösteren görüntüler:

NBA 2K9 - Video Anlatımlı Rehber - [Allstar Sahasında Smaç Şampiyonası]]

Kısaca görülen sorunlar:

- Seyircilerde modelleme olmasına rağmen, kaplama yok. Hepsi beyaz.
    - Yan kamera açısından çok önemli olmasa da seyirciler elini, kolunu araya sokuyor. (2. görüntü)
    - Üçlük yarışmasını allstar sahasında oynamanız için, "pickup games" yani sokak basketbolu oyunlarını da aynı yerde oynamanız gerekiyor. (3. görüntü)

Yine de deneyip görmek isteyenlere nasıl yapılacağını anlatayım:

- Oyunun yüklü olduğu ana NBA 2K9 klasöründe s026.iff dosyasının ismini s604.iff olarak, aynı şekilde s604.iff dosyasının ismini de s026.iff olarak değiştirin.
    - (s026 - Phoenix sahasıdır. s604 ise Rucker Park, yani üçlük yarışması ve sokak oyunlarının yapıldığı sahadır.)
    - Bu işlemleri yapmadan önce, dosyaların yedeğini almayı unutmayın. Tekrar eski haline döndürmek için dosyalara eski ismini de verebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada post-up hareketlerinin ikinci bölümü için biraz daha vakit harcıyorum. Zira birkaç gün NBA 2K9 dahi oynamadım. En yakın zamanda yeni sunum hazır olacak. Herkese iyi oyunlar.

• muthiş bir oyun iyi bir ekaran kartı sıstem ıle basından kalkılamıyor.. iyi bır sıstem şart..
    bunca sene ea bızı nba ıle uyuttu xbox sagolsun bu oyunuda pc lere kazandırdı...
    paylasımlarda faydalı olmuş.. tsklerr
  • dün 4 milyon verip ps3,'te oynadım bunu dehşet oyun yaw..dediğin tüm hareketleri yapbilirim
  • Eline sağlık güzel çalışmaa
  • Harikasın arkadaşım , devamını bekliyoruz videoların...
  • 2K7 de geçerli olur mu Güzel çalışma
  • güzel çalışma Teşekkürler
  • hard core ne zamandır göremiyoruz yeni videolarını ..
  • Teşekkürler Arkadaşım....
  • Çok Sağol Hocam
  • post up hareketleri 2 ne zamn forumda olur acaba?
  • Ellerine sağlık hocam güzel inceleme ama bende 2. video açılmıyor
  • hardcore post up hareketleri 2 yi ne zaman koyucaksın ?
  • Çok güzel anlatım oynamayı düşünüyorum
  • Nie hiç kimse cvp vermiyor bu post up hareketleri 2 videosu ne zaman siteede olur acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.