Şimdi Ara

NE OLACAĞIMI VE NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Henüz kendime en uygun mesleği bulamamis olmak beni motivasyon olarak cok etkiliyor ve son zamanlarda üstümde boşvermişlik var . Mühendislik yakın geliyordu ama sonra arastirinca sanki onu da istemiyor gibiyim içime sinmeyecek eğer gidersem. Bir diğer yandan tıpa bakıyorum ilginç geliyor ama tıp kazanacak disiplinde calismadim ve açıkcası tıp için mezuna da kalmak seceneklerim arasinda bile değil o derece mezuna kalmaya uzağım . Yaklasık 3 aydır evden cikmiyorum okul haricinde sosyal aktivitem yok ve evde sadece oturuyorum ders calisma istegim de gelmiyor herhangi bir hedefim olmadigi icin ... kendimi boşlukta hissediyorum ailem benden iyi seyler bekliyor ama ben umitli degilim netlerim tyt 100 u geciyor ayt 60 65 civarinda okulda da daha ayt yarisindayiz bu netlere ragmen hala arkadaslarimjn gerisindeyim ve bu bende ne icin ugrastigimi sorgulama hissi doguruyor . Varsa tavsiyeniz dikkate alıcam eger buraya kadar okuduysaniz tesekkur ediyorum .

• Merhaba bende hedefsizlikten, kendimi bilememekten çok çektim. Hedef konusunda daha çok kişilik özelliklerine bakmalısın. Mesela ben doktor olmam. Neden çünkü hastalarla uğraşmak istemiyorum, o kadar şeyi ezberlemek ve başka nedenler. Bilgisayar mühendisliği olmak istiyorum çünkü üretmeyi, proje yapmayı seviyorum. Bilgisayardan anlıyorum, uğraşmayı seviyorum ve işlevli bir şey çıkarmak bence harika bir şey. Her mesleğin zor tarafları var. Önemli olan hangisine katlanabileceğin. Mesela biri uzun saat bilgisayarda oturamam bana çok ters diyordu. Bende ezber yapamam. Hangisine katlanabiliyorsan seviyorsan ona bak. Küçüklüğünü de göz önünde bulundur. Neler yapmayı seviyordun? Çocukken özümüze daha çok yakın olduğumuz için daha çok belli ediyoruz özelliklerimizi. Bence netlerin iyi hedefin olmadığı için çalışmak anlamlı gelmiyor. Hedefini belirle dediklerimi düşünerek bu sıra da çalışmayı bırakmamaya çalış yine de.

• Budray kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim dostum su muzik terapi gibi geldi gaza getiriyor
    dhbr.co
    YouTube
    http://dhbr.co/bsGT
  • Haxius H kullanıcısına yanıt
    ACIKTIN MI FERMAN?
  • tyt 100 ayt 60 65 yapıyormuşsun bırak mezuna kalmayı bu sene bile tıpı tutturabilirsin şaka mısın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.