Şimdi Ara

NEO4 Non-SLI V1.3 Bios Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MS7125V130 bios çıkmış arkadaşlar. Ama ilginç olan sadece MSI ın Taivan daki sitesinden official olarak duyruldu, daha diğerleri bihaber. Bu sitede var ama log yok.

http://www.techpowerup.com/articles/other/111

Bende Noe4 SLI olduğundan denemedim, ama çok merak ediyorum şu Overclock problemini çözmüşler mi diye.
    Bu biosu kullanan arkadaşlar varsa ve daha önceden FSB ı arttıramama problemi çekmişlerse son durumu yazarlarsa sevinirim.
    Ayrıca CPU voltajının oynaması problemini çözmüşler mi?

Konu ile ilgili arkadaşlara duyrulur.

• Kendim açtım kendim yazıyom gibi oldu ama bişeyler buldum.

Soru1: Overclock problemini çözmüşler mi ?
    Hayır çözememişler eski tas eski hamam. Gerçi official olan bundan farklı olabilir ama bizimkisi de umut yani.

Soru2: Ayrıca CPU voltajının oynaması problemini çözmüşler mi?
    NEO4 Non-SLI de zaten oynama yokmuş ve biraz sihirle zaten 1.8V ye çıkabiliyolarmış bu aletle.
    SLI için olanda ise (Dia/Plat) 5.4 de dahil olmak üzere sonra çıkan bioslarda bu problemler varmış ve çözümü olacağı pek umulmuyo.

Yani,
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan666

Kendim açtım kendim yazıyom gibi oldu ama bişeyler buldum.

Soru1: Overclock problemini çözmüşler mi ?
    Hayır çözememişler eski tas eski hamam. Gerçi official olan bundan farklı olabilir ama bizimkisi de umut yani.

Soru2: Ayrıca CPU voltajının oynaması problemini çözmüşler mi?
    NEO4 Non-SLI de zaten oynama yokmuş ve biraz sihirle zaten 1.8V ye çıkabiliyolarmış bu aletle.
    SLI için olanda ise (Dia/Plat) 5.4 de dahil olmak üzere sonra çıkan bioslarda bu problemler varmış ve çözümü olacağı pek umulmuyo.

Yani,
    yabancı forumlarda da bir araştırsan bu konuyu belki bişeyler vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdierdi

yabancı forumlarda da bir araştırsan bu konuyu belki bişeyler vardır.

Alıntıları Göster
    Ben sürekli araştırıyorum ama daha çözülemedi belki ileride çözülebilir
    Bu vcore meselesiniden dolayı en fazla cpu'ya 1.55v verebiliyorum
    Gerçi daha versem fayda sağlarmı o da tartışılır
    Şuanda vcore'dan başka bir problemim yok anakarttan
    İşlemcimde zaten günlük 2650mhz kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 29 Mart 2005, 22:46:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

Ben sürekli araştırıyorum ama daha çözülemedi belki ileride çözülebilir
    Bu vcore meselesiniden dolayı en fazla cpu'ya 1.55v verebiliyorum
    Gerçi daha versem fayda sağlarmı o da tartışılır
    Şuanda vcore'dan başka bir problemim yok anakarttan
    İşlemcimde zaten günlük 2650mhz kullanıyorum

Alıntıları Göster
    zivro sizin boardlarda vcore üstüne % arttırma seçeneği kaç?

• Bizim anakartlarda 1.45+%9.9 seçeneği var. Bu arada zivro öyle deme şöyle bir 1.65-1.70 arası verebilsek en az bir 100-150 mhz daha kazanırsın. Örneğin bendeki 3200 1.55 v. ile 2600 mhz yaparken 1.65v. ile neo2'de 2700'de çok rahat çalışıyor
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: erdierdi

Hocam SLI plat yada Diamond (bu ikisi aynı pcb) da %0. Yani windowstan corecenter ile mod yapılamıyor, kaldı ki biostan olan da 0.04 civarı oynuyor. Yani Vcore problemi ve eksikliği var diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Baseski

Bizim anakartlarda 1.45+%9.9 seçeneği var. Bu arada zivro öyle deme şöyle bir 1.65-1.70 arası verebilsek en az bir 100-150 mhz daha kazanırsın. Örneğin bendeki 3200 1.55 v. ile 2600 mhz yaparken 1.65v. ile neo2'de 2700'de çok rahat çalışıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: Ozan Baseski

Bizim anakartlarda 1.45+%9.9 seçeneği var. Bu arada zivro öyle deme şöyle bir 1.65-1.70 arası verebilsek en az bir 100-150 mhz daha kazanırsın. Örneğin bendeki 3200 1.55 v. ile 2600 mhz yaparken 1.65v. ile neo2'de 2700'de çok rahat çalışıyor.

Doğru söylüyorsun ancak NEO4 deki HTT problemini yaşarsan benim gibi 1.52 de' de 1.57 de' de ~2500 görürsün. Ama Zirvo SPCW ile 1.65 de 2.800 görür gibime geliyor.

• quote:

quote:

Bizim anakartlarda 1.45+%9.9 seçeneği var. Bu arada zivro öyle deme şöyle bir 1.65-1.70 arası verebilsek en az bir 100-150 mhz daha kazanırsın. Örneğin bendeki 3200 1.55 v. ile 2600 mhz yaparken 1.65v. ile neo2'de 2700'de çok rahat çalışıyor.

Doğru söylüyorsun ancak NEO4 deki HTT problemini yaşarsan benim gibi 1.52 de' de 1.57 de' de ~2500 görürsün. Ama Zirvo SPCW ile 1.65 de 2.800 görür gibime geliyor.

Alıntıları Göster
    siz şimdi modlu bios bekliyorsunuz anladığım kadarıyla.

• quote:

siz şimdi modlu bios bekliyorsunuz anladığım kadarıyla.

Alıntıları Göster
    bende artık bi diamond club üyesi olarak 1.58v veriyorum max..0451 3000+ denedim işlemci max 2550 pi aldı..yarın 0445 spbw yi deneyecem..inşallah beni yanıltmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: garfield

bende artık bi diamond club üyesi olarak 1.58v veriyorum max..0451 3000+ denedim işlemci max 2550 pi aldı..yarın 0445 spbw yi deneyecem..inşallah beni yanıltmaz...

Alıntıları Göster
    Diamond için hardmod şart..Bunnara duyduğum kadarıyla modlu biosta kar edecek gibi deil...Bende anakarttan son derece memnunum...

Dfi'a geçecektim ama bu kadar rahat we stabil anakartı bırakmaya gönlüm razı olmadı..Diamond ile dewam ben şimdilik...Ama galiba hardmod olayına giricem..1.8v ufak bir mod ile gerçekleştirilebiliormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: garfield

Alıntıları Göster
    bende neo4 plat. lerin 1.2 offical bios yüklü...

maximum 1.450+%16.6 seçeneği vardı sanirim...
    oda 1.690V filan ediyor...ama board ne yazıkki göstermiş olduğu bu voltajı dalgalı olarak verdiği için yine yüksek MHZ lerde stabilite sorunu oluyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YıldırımMuharebe -- 30 Mart 2005, 0:17:51 >
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kaptan666

quote:

İmzadaki yeni CBBID kodlu 3000 işlemci ile bahsettiğin HTT çarpanı problemini yaşadım. 1 veya 1.5x'te açabiliyordum sistemi 215 fsb'yi geçince. Bu akşam eski işlemcim olan CBBHD 3200+ 0450SPBW yi takınca herşey bir anda düzeldi. 4x çarpan sorunsuz açılıyor sistem. Hatta bununla ilgili konu bile açtım bu bölümde. Şimdi tek sorunum voltaj kaldı. Şöyle bir 1.65-1.70 falan stabil şekilde verebilsem gam yemem ama anakart 1.60 gösterse bile en çok 1.55 veriyor ki bu durumda 2600 mhz'de bile süper pi 32m testinde takılıyor alet. Halbuki 1.60 versem problem kalmayacak. Neo2'de 1.68 volt ile 2700 mhz'de süper pi bitirmişti bu işlemci çünkü.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

İnşallah görürüz o değerleri ama işte modlu bios çıksa bi çalışan

• quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

quote:

quote:

İnşallah görürüz o değerleri ama işte modlu bios çıksa bi çalışan

Alıntıları Göster
    Ben Neo4 lerin kolay kolay düzelceğini zannetmiyorum.Bios la düzelcek işler gibi durmuyor pek...Ama belli olmaz yinede...

MSI

• quote:

Orijinalden alıntı: YıldırımMuharebe

Ben Neo4 lerin kolay kolay düzelceğini zannetmiyorum.Bios la düzelcek işler gibi durmuyor pek...Ama belli olmaz yinede...

MSI

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: RossTheBoss

MSI

Msi'a o kadar da yüklenmek yanlış olur sonuçta adamlar stabil güzel bir anakart yapmışlar. Ayrıca anandtech'teki incelemede DFI ile birlikte en iyi overclock olan anakart seçilmişti. Ama orada clawhammer işlemci (4000+) kullanılmıştı. Belki de winchesterlar ile anakartın bir voltaj problemi vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan Baseski

quote:

Orjinalden alıntı: RossTheBoss

MSI

Msi'a o kadar da yüklenmek yanlış olur sonuçta adamlar stabil güzel bir anakart yapmışlar. Ayrıca anandtech'teki incelemede DFI ile birlikte en iyi overclock olan anakart seçilmişti. Ama orada clawhammer işlemci (4000+) kullanılmıştı. Belki de winchesterlar ile anakartın bir voltaj problemi vardır.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu V1.3 biosu' nun hiçbir olaya derman olmadığını anlamış oluyorum. İşin ilginç yanı şu. MSI' ın Taiwan sitesinde V1.3 biosu, Mainboard kısmına girince yeni bioslar penceresinde V1.3 olarakgözüküyordu. Log' una bakmak için almaya çalıştığımda acayip bir şekilde site sapıttı ve bu serverdaki falanca directory de bu yok, referans başka yerde falan gibi garip bir mesajla karşılaştım. Şimdi baktığımda o bios yeni bioslar bölümünden silinmiş. Yani biosun sürülmesinden mi vazgeçilmiş yada tüm dünyada aynı anda çıkartılmak için mi bekleniyo diye düşünüyorum.

Bu konudaki tahminim olayın daha pişmemiş olduğu. Ve pişmeden de çıkartmak istememeleri ne tekim insanların sabrı taştı artık.

• quote:

Arkadaşlar bu V1.3 biosu' nun hiçbir olaya derman olmadığını anlamış oluyorum. İşin ilginç yanı şu. MSI' ın Taiwan sitesinde V1.3 biosu, Mainboard kısmına girince yeni bioslar penceresinde V1.3 olarakgözüküyordu. Log' una bakmak için almaya çalıştığımda acayip bir şekilde site sapıttı ve bu serverdaki falanca directory de bu yok, referans başka yerde falan gibi garip bir mesajla karşılaştım. Şimdi baktığımda o bios yeni bioslar bölümünden silinmiş. Yani biosun sürülmesinden mi vazgeçilmiş yada tüm dünyada aynı anda çıkartılmak için mi bekleniyo diye düşünüyorum.

Bu konudaki tahminim olayın daha pişmemiş olduğu. Ve pişmeden de çıkartmak istememeleri ne tekim insanların sabrı taştı artık.

Alıntıları Göster
    şu an neo4 platinum için 1.3 official değil arkadaşlar unutmayalım 1.2 sürümü mevcut....

• arkadaşlar selamlar ben 1.3 yükledim ama voltaj oynamalarına bir çözüm gelmedi ram 1 ve 2 inci ram slotlarındada sorun var bu anakartın anakart fanıda insanı çıldırtan bir ses çıkartıyor ben msi ın yerinde olsam bu anakartları toplatırım usb lerin bazılarındada sorun var abitten sonra platform farkı vardı ama(nf7s) epox da kullandım asus da ama abit başka gerçek bir mobo cudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheetah_first

arkadaşlar selamlar ben 1.3 yükledim ama voltaj oynamalarına bir çözüm gelmedi ram 1 ve 2 inci ram slotlarındada sorun var bu anakartın anakart fanıda insanı çıldırtan bir ses çıkartıyor ben msi ın yerinde olsam bu anakartları toplatırım usb lerin bazılarındada sorun var abitten sonra platform farkı vardı ama(nf7s) epox da kullandım asus da ama abit başka gerçek bir mobo cudur
    arkadaşlar bu msi k8n neo4 platınum sorunlu bence msi karizmasını bu bordu yaparak çizdirdi
    onu için hemen ardından diamondu çıkardı
    çünkü aynı çipsti kullanmasına karşın daha hızlı ve iyi o.c oluyo

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.