Şimdi Ara

NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.755
Cevap
87
Favori
215.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu raporlama ve detaylı analiz için Honeywell yerine bu ürünü alabilirdim. Tabii Honeywell kadar stabil mi ona göre. Kullananlara hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de netatmo ve honeywell arasında kaldım. Honeywell'de de güzel indirim var. Servis desteği de olması cabası. Honeywell ve Netatmo farkını belki @marcelor anlatabilir?
  • SARSLAN S kullanıcısına yanıt
    hocam netatmoyu kurdum. honeywell kenarda bekliyor.

netatmonun sıcaklık göstergesini beğenmedim. evdeki 2 termometreden çok farklı gösteriyor. 1-1,5°C ye kadar fark çıkabiliyor. Birde wireless alıcısı kombiye bağlanan kit üzerinde bu sebeple kombin balkonda dolap içersinde falansa wireless çekmeme durumu söz konusu olabilir. Benim modem ile kombi arasında baya fark var. Cihaz göstergesinde 2-3 diş çektiğini göstersede bazen wireless çekmediğinden uzaktan cihaza bağlanamıyorum yada netatmo serverları ile ilgili kısa bir kesinti oluyor.

netatmonun termostat görünümü çok şık ama ışıklı değil. Honeywell de yanlışım yoksa bu ekran ışıklı.

honeywell yerine netatmo kurmamın başlıca sebebide honeywell deki ekstra access point'i.

Açıkcası stabil bir cosa'yı netatmonun yerine tercih ederdim nitekimde cosayı sattıktan sonra cosa stabil oldu. Ama cosa'nında kabloya bağımlılığı büyük dezavantaj bu iki cihaz ile karşılaştırdığımızda.

honeywell ve netatmoda PID var, cosa'da yok.

netatmoda birde şu sıkıntılarımm var. istenilen sıcaklıklar 0,5 ve katları olarak gidiyor ve cihaza uzaktan bağlandığımda yazılım yavaş çalışıyor. Cosa gibi hızlı bir arayüz yok.

3 cihazıda harmanladım, parçık pörçük oldu ama biraz daha zaman geçtikten sonra özellikle cosa ve netatmo kıyalaması yapacağım.

• hocam değerli bilgiler için çok teşekkürler. ben de "eski" bir cosa kullanıcısıyım ve gördüğüm kadarıyla honeywell hem servis hem de kullanım açısından daha iyi.
    netatmo'yu aslında apple'ın homekit'ini desteklediği için; Siri'ye "odanın sıcaklığını 25 dereceye ayarla" ya da diğer homekit destekleyen cihazlarla senaryolar kurabildiği için düşünüyorum ancak Türkiye'de teknik servis desteği olmaması da düşündürüyor. biraz daha kullananların deneyimlerini inceleyip netatmo ve honeywell arasında karar vereceğim.
  • bu netatmo vitopend 100 ile uyumlumu arkadaşlar? birde hangi modeli internetten cep teli ile yönetliyor ben bugun almak istiyorumda bir yardımcı olursanız memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SARSLAN

hocam değerli bilgiler için çok teşekkürler. ben de "eski" bir cosa kullanıcısıyım ve gördüğüm kadarıyla honeywell hem servis hem de kullanım açısından daha iyi.
    netatmo'yu aslında apple'ın homekit'ini desteklediği için; Siri'ye "odanın sıcaklığını 25 dereceye ayarla" ya da diğer homekit destekleyen cihazlarla senaryolar kurabildiği için düşünüyorum ancak Türkiye'de teknik servis desteği olmaması da düşündürüyor. biraz daha kullananların deneyimlerini inceleyip netatmo ve honeywell arasında karar vereceğim.

bendeki netatmo vailant ithalatı ve homekit desteği yok.

Kombiye bağlanan ünitenin ışığı mavi olursa homekit desteği yok beyaz olursa homekit desteği olduğu yazıyordu bazı forumlarda. ne kadar doğru bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ateon1

bu netatmo vitopend 100 ile uyumlumu arkadaşlar? birde hangi modeli internetten cep teli ile yönetliyor ben bugun almak istiyorumda bir yardımcı olursanız memnun olurum.

uyumlu. on/off termostat olduğu için aşağıdaki termostat ile montajı aynı

İntek Ticaretyoutube
    Oda termostatı montajı - in-therm Mrl-300 - Viessmann vitopend-100
    https://www.youtube.com/watch?v=ZH_QbtIoukM

• quote:

bu netatmo vitopend 100 ile uyumlumu arkadaşlar? birde hangi modeli internetten cep teli ile yönetliyor ben bugun almak istiyorumda bir yardımcı olursanız memnun olurum.

netatmo kombine aç/kapa emri veriyor. Kombin termostat ile uyumlu olabileceğini düşünüyorum. Daha önce termostat kullandınız mı ?
  • Peki hangi modelini almalıyım tam anlayamadım n11.com da bir kaç tane var ama hepsinin fiyatı farklı anlayamadım. yani kablosunuz ve internetten kullanabileceğim ayrıca wiessman ile uyumlu olan hangisi aceba
  • quote:

Peki hangi modelini almalıyım tam anlayamadım n11.com da bir kaç tane var ama hepsinin fiyatı farklı anlayamadım. yani kablosunuz ve internetten kullanabileceğim ayrıca wiessman ile uyumlu olan hangisi aceba

hepsi aynı

en uygun fiyatlı olan bu

hepsi aynı dedim ama belki pahalı olanlar homekit uyumlu olanlar olabilir sormak lazım. tabi satan ne kadar anlıyor oda bir muamma

• quote:

Orijinalden alıntı: Defender110

Netatmo uygulamasındaki mesaj geldi. Termostatin evi öğrendiğini ve istenilen sıcaklığa gelmesi icin kombiyi ne kadar önceden açacağını artık otomatik olarak yapması icin izin istedi, ben de verdim. Yanı artık sabit olan 30 dak once çalıştırma iptal oldu. Bu sabah baktım rapora, 45 dakika once açmış ve uyanma saatine tam olarak denk getirmiş ayarlanan sıcaklığı.

2 hafta içerisinde de kombi hassasiyetini kendi ayarlayan pid algoritma etkin olacak. Onu da uygulama mesaj ile bildirecek.

mesaj banada geldi fakat şunu anlamadım..ben evi 19 dereceye ayarlamıştım ama 19:00 da 21.0 dereceye ayarlı, ayarını 17:00 de 21.0 dereceye çekti ve kombi şuan yanıyor. burdaki mantığı tam anlamadım ?
  • Tekrar 19 a aldı ama 2 dak sonra 21 yaptı

• quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

Tekrar 19 a aldı ama 2 dak sonra 21 yaptı

Demekle eviniz ancak o zaman araliginda (yanı o kadar Zaman once kombi çalısmaya başlayınca) istenilen sıcaklığa gelecek.

Örnek vermek gerekirse, ben sabah saat 7 de 24 derece olmasını istiyorum. O saat 5:45 gibi kendi kafasına göre kombiyi açıp, saat 07:00 da her zaman ayarlı sıcaklık olan 24 C ye ulaşmasını sağlıyor. Uyku sıcaklığım da 23,5 C.

• Bu sureler cok degil mi ? Yalitim durumunuz nedir ?

• Yalıtım var evde fakat zeminden soğuk alıyorum bu yaz laminant altına xps yapmayı düşünüyorum.birde üst katımboş malasef.birde Termostat 21.5 dereceye ayarlı 21.2 de kombiyi kapatıyor. Aralarda 2-3 dak lıl yanma yapıp tekrar kapatıyor.acaba evi 21.5 de tutmak içinmi yapıyor bunu ama o sıcaklığa gelmeden kapatıyor mesela şuan 21.2 de kapadığı kombiyi 21.3 derecede yaktı bakalım kaç dakika çalışacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet 5 dak çalıştı ve kapandı.evet evi aynı derecede tutuyor ama 0.2 derece aşağıda tutuyor ben evi 21.5 ayarladım.neden bu şekilde yapıyor acaba?
    NETATMO TERMOSTAT PAYLAŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macerhan -- 21 Aralık 2015; 22:37:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazı 3 günüdür kullaniyorum. 25 dereceye ayarladim tum zaman aralıklarını, kombinin değerini de 60 derece yaptim. Bu kombi degeri sizce nasil?

• TV ve altındaki ivir zıvır biraz ısı kaynağı. Uzun donemde etkileyebilir termostati. Evin koridor olmayan bir iç duvarına, boya koparmadan çıkan bantlar ile montajı öneririm.

• O aklımda duvarda sol tarafta priZler var Oray'a montaj yapacam.sonrasında algoritmayı sıfırlama yapacam.ayarlardan yapılıyordu sanırım.fakat şu 0.2 derece altında durdurma ve sıcaklığı 0.2 derece altında tutma olayı iile ilgili yorum yapabilirmisiniz.ayarlardan mı kaynaklanan birşey var.? Birde gelişmiş ayarlarda "ısı ayarı yapılmasını zorla " denen birşey var.bunun anlamı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: volumex

Bu cihazı 3 günüdür kullaniyorum. 25 dereceye ayarladim tum zaman aralıklarını, kombinin değerini de 60 derece yaptim. Bu kombi degeri sizce nasil?

Sürekli evdemisiniz?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.