Şimdi Ara

Nissan Qashqai 1.6 Dci Platinum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
11.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Orijinalden alıntı: Semih Esentürk

pardon da hangi sıfatla bunu söylüyorsunuz önce ordan başlasak ?

Kelime oyunu yapma bana,ota boka yorum yapıp üzerine bir de millete laf edip de ortalığı karıştırma.Saçma sapan şeyler yazma...

şu konuşma tarzınızla sizi kaale bile almıyorum. iyi akşamlar..
  • sorunsuz aractir makyajlisini dci 1.5 iki yil kullandik hicbir sorun yasamadik .1.6 dci zaten belli c classe de bile kullanilacak tek sorun fiyati gibi, ayrica 4 WD modu geldi onu alin bence nissan in en iddiali oldugu nokta zaten bu .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O arkadaşı kaale almayınız.
    Konuya gelince,QQ güzel araçtır,ama arka tarafına kafam çarpıyor.
    Yalıtımı çok çok kötü.Yağmur yağsın,sanki arkada bagaj açıkta yağmur içeri yağıyor gibi ses geliyor.
    Alınacak ise kesinlik ile yalıtım yapılmalı.
    1.6 dCi ile alınıp,üstüne yalıtım yapılarak güzelce binilir. :)

• 4 çeker 1.6 Dcı bir QQ gerçekten insanı cezbedecek araç. Fiyatı biraz yüksek ama o donanım ve güçteki araç için yine makul sayılır tek eksiği şöyle güzel kombine edilmiş bir otomatik şanzıman
  • Hocam kia sportage yada hyundai ix35 de güzel araçlar düşünün derim
  • yanlis bilmiyorsam 4.2 alrsaniz 87 bin 4.4 alirsaniz 109 diye hatirliyorum ben fiyatlari bence secenekler arasinda kia sportage hos bir araba ve yeni makyajli captiva yi dusunebilirsiniz 98 tl onunda fiyati captiva da turkiyede baya satan bir araba fakat qq de iyi arabadir ayrica yeni kasa rav4 de dusunebilirsiniz toyota gercekten iyi arabalar yapiyor
  • Qashqai'nin iç tasarımı kötüdür, ancak malzeme kalitesi yeni Astra Enjoy P. modelinden daha kalitelidir.Bir önceki kasa Ford Kuga'nın ön konsolunu daha bir garipsemiştim. Qashqai'nin frenleride iyidir.

Yalıtımı kesinlikle yeni Astra dan daha iyidir.Vites geçişleri biraz daha kemikli olabilirdi.Konforu iyidir yalnız arkada oturanlar için aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

Yol tutuşu iyi yalnız araç fazla yana yatıyor.Bu aracın ideal motorunun 1.5 olmadığı kesin.

Benim görüşüm bu aracın biraz daha yere yaklaşması, diyet yapması ve biraz daha sert olması lazım.1.6 dci motoruda ekleyelim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Neye göre uzak duracağız o zaman hocam bu araçtan, madem tecrübeleriniz var paylaşın lütfen.

ısrar etmeyiniz lütfen ben üzerime düşeni yaptım ve tecrübelerime dayanarak gereken uyarıyı yaptım. gerisi benim özel hayatım.

Bu eleman qq nin oyuncağını bile sürmemiş belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KibarAyı

Hocam kia sportage yada hyundai ix35 de güzel araçlar düşünün derim

Haklısınız güzel araçlar fakat benzinli olmaları ve 10 litreye yaklaşan tüketimi biraz düşündürüyor. Alacağımız aracı çok uzun süreler kullanmayı düşünüyoruz.

bunun haricinde captiva ve rav4 2.0 dizel yani vergisi yüksek o nedenle tercih edemiyoruz.
  • Hocam biraz daha bekle yıl sonuna doğru suzuki sx4 yeni kasa geliyor. Sorunsuz ve 1.6 dizel seçenekli geliyor.

Ayrıntılı fotolara bakmak istersen:
    Suzuki Sx4 Yeni Kasa

Kendim Suzuki Swift sahibiyim. Araçlar gerçekten çok güzel ve bakımları çok uygun. 10.000 bakımı 260TL tuttu. Aynı zamanda sorunsuzluk sıralamasında 3 veya 4. sıradaydı diye hatırlıyorum. Yeni kasa sx4 çıksın almayı düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: silvershadow

Hocam biraz daha bekle yıl sonuna doğru suzuki sx4 yeni kasa geliyor. Sorunsuz ve 1.6 dizel seçenekli geliyor.

Ayrıntılı fotolara bakmak istersen:
    Suzuki Sx4 Yeni Kasa

Kendim Suzuki Swift sahibiyim. Araçlar gerçekten çok güzel ve bakımları çok uygun. 10.000 bakımı 260TL tuttu. Aynı zamanda sorunsuzluk sıralamasında 3 veya 4. sıradaydı diye hatırlıyorum. Yeni kasa sx4 çıksın almayı düşünüyorum...

Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat sanki Suzuki Sx4 Opel mokka-nissan juke ' un olduğu klasmanda gibi geldi. Ayrıca suzukinin ülkemizde 2. el piyasası bildiğim kadarıyla iyi değil.

• Delinin biri bir kuyuya taş atmış, kaale almayın.Ne yaşadığını anlatsa inanacağım belki.

Ailemizde Qashqai var, servis bakım fiyatları hariç herşeyinden çok çok memnunuz.Yakıtı çok düşük, sürüşü zevkli.İç mekanı sıkıcı olduğu doğru ama malzeme kalitesi gayet iyi.Biz 62 bin liraya 1.5 dci teknasını almıştık 1 sene önce.

Sizin alacağınız versiyondaki araç ilk çıktığında 79 bin tl ye veriyorlardı.Şu an 83 bin tl gibi rakamlardan bahsediyorlar.Qashqai forumuna da bir bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: anlanl

Herkese Merhabalar

2013 model Nissan Qashqai 1.6 Dci Platinum alan var mı?

C sınıfından bozma SUV arabaya 80 bin küsür para verilmez o kadarını söyleyeyim size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 20 Haziran 2013; 22:57:36 >
  • Hocam bende soyliyorum arac fiyatlari cok artti dogru ama QQ de 80-85 fazla geldi illaki suv mu almaniz lazim yani baska yonlere yonenin butceyi az daha arttirirsaniz guzel sedan araclar arabilirsiniz

• anlanl A kullanıcısına yanıt
    Klasman kısmı konusunda tam birşey diyememekle beraber aracın tanıtımında otohaber sitelerinde ford kuga ve nissan QQ ile kıyaslanıyor. Suzuki nin dediğiniz gibi ülkemizde 2. el piyasası maalesef yok. Türkiye de belli markalar haricinde 2. eli olan araç zaten nadir :) Nissan QQ çok güzel bir araç. İmkanınız varsa tabiki alınız. Japon araçları sorunsuzluk açısından sıkıntı çıkarmaz. Hem uzun yıllar kullanmayı düşündüğünüz hem de sorunsuz bir araç istediğinizi yazdığınız için size seçenek olması için sundum. Fiyat olarak Nissan dan daha uygundur. Donanım açısından tam birşey diyemiyorum. Piyasaya çıkmadı. Yıl sonuna doğru çıkıcak. Fiyatı 50-60 bin civarında olacağı söyleniyor...

İmkan ve para varsa ve zaten uzun yıllar kullanıcaksanız Nissan alın. Sorunsuz binersiniz diye düşünüyorum. Tüm japon arabalarında olduğu gibi... Yağını suyunu koy gez :)
    Tabiki sorun çıkarıcaklar olucaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: metamorfik87

Hocam bende soyliyorum arac fiyatlari cok artti dogru ama QQ de 80-85 fazla geldi illaki suv mu almaniz lazim yani baska yonlere yonenin butceyi az daha arttirirsaniz guzel sedan araclar arabilirsiniz

açıkçası illa suv alınması gerekmiyor ama her tümsekte acaba aracın altı sürtecek mi diye düşünmek istemiyoruz artık. Ayrıca yüksek araç kullanımının daha kolay olduğunu düşünüyoruz yüksek oturma pozisyonu itibariyle.
  • Araç genel olarak başarılı ancak fiyatı gerçekten yüksek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Motor haricinde değerlendirmelerimi yazabilirim. Uzun süre kullandım.

deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim.

Araç genel anlamda şık, ama bunu sadece dış mekan için söylüyorum. İç mekana kesinlikle el atılmalı, kendinizi -abartmıyorum- Dacia kullanıyor gibi düşünmenizin önündeki tek engel göstergelerin güzelliği ve direksiyon. İç mekanda kalite eksik, kalite hissi yaratacak keskin ekran, piyano siyah ya da metal kaplama vb nesneler yok. İçi kesinlikle daha çekici olmalıydı. Dayıma ait araç, 54.000'de ve ortalama yakıt değer 6.0 lt. Geneli şehir içi ama zorlanmayan bir araç. Bizimki cam tavanlı, görüntü çok şahane. Aracın içi çok güzel aydınlanıyor ve manzara şahane, tek handikapı açılmaması.

1.5 dCi ünite zorlanmıyor, hızlanması yeterli. 1.6 daha da tatminkar olacaktır. 6 ileri şanzıman çok iyi.

Daha önce SUV kullanmadım, normal araca göre sert virajda yatma eğilimi daha fazla. Bizim araçta 18" jant var ve haliyle yerden yüksek. Asıl neden bu olabilir, ya da SUV standartları içerisindedir ama ben binek performansı bekliyorumdur, onu bilemeyeceğim. Ama salavat da getirmiyor, sadece hafif bir yatma var. Süspansiyon orta şeker.

Görüş alanları yeterli, aynalar büyük.. Geri görüş kamerası da var araçta, çok işe yarıyor. Ayrıca AUX, bluetooth vb bağlantısı çok pratik. Navigasyon da var. (1.5 dCi Tekna)

Farklı bir sorunuz ya da görsel isteğiniz olursa yardımcı olurum.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Bu tarz bir araç almaya karar verdik malum ülkemiz yolları. Dizel istiyoruz haliyle çok da seçeneğimiz yok. Sürpriz olarak kenarda Yeti duruyor aklımızda.

Hocam kesinhlikle yetiyi tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Neye göre uzak duracağız o zaman hocam bu araçtan, madem tecrübeleriniz var paylaşın lütfen.

ısrar etmeyiniz lütfen ben üzerime düşeni yaptım ve tecrübelerime dayanarak gereken uyarıyı yaptım. gerisi benim özel hayatım.

Arkadaşa linea önermicek misin?

Arkadaşlar bu arkadaşı kale almayın hatta bloklayın gitsin
    Önceki yorumlarına ve kullandığı arabaya hatta facebook hesabına bakarsanız anlarsınız
    İfşa ekibi nerdesin yayınlayın şunun fotoğraflarını forumda

• quote:

açıkçası illa suv alınması gerekmiyor ama her tümsekte acaba aracın altı sürtecek mi diye düşünmek istemiyoruz artık. Ayrıca yüksek araç kullanımının daha kolay olduğunu düşünüyoruz yüksek oturma pozisyonu itibariyle.

yollarınız çok çukurlu arazi tipine sahip değilse SUV almanın zaten mantığı yok 85 bine çıkabiliyorken s60 alırsınız o paraya QQ neymiş yahu.
    Size bir seçenek daha vereyim ben:
    Aynı aracın şu anda benzinlisi 55k civarında,indirimle 53 e alırsınız.
    Tekna da fena bir donanım değil,60k ya kadar aracı çok iyi doldurursunuz.
    Arada 25 bin lira kalıyor,ya araca lpg taktırır dizelle aynı tasarrufu yaparsınız ya da benzinliyle devam eder 25 bini de benzin parası yaparsınız.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.