Şimdi Ara

Nokian WR Snowproof Kış Lastiği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
57
Cevap
2
Favori
27.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende snowproof ve wr d4 arasında kaldım.İstanbul'da kullanacağım için genelde çok kar yağmıyor ıslak zemindeki performansı daha önemli benim için. Kullanan arkadaşlar deneyimini yazabilirler mi?
  • Ben Kasım ayında alıp depoda beklettiğim snowproofları, dün (04.Ocak) yazlık Continentallerin yerine taktırdım. 15 gün içinde önce iç anadolu, oradan doğu anadolunun batısı, oradan güneydoğu anadolu, sonra akdeniz bölgesine dönüş şeklinde bir yolculuk planlıyorum. Dönüşte performansı, kullanım deneyimlerim hakkında bilgi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 6 Ocak 2020; 5:53:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Listelerde Snowproof zaten WRD5 olarak geçmekte.
    Yeni seri çıkarma işlemi genellikle kar / buz / ıslak zemin gibi alanlardan birisinde daha yüksek performans vermek için desende ufak bir değişiklik ve lastik hamurunun geliştirilmesine odaklıdır. Satışını birçok kişiye gerçekleştirmiş olsak da henüz olumsuz bir yorum almadı bu ürünler. Bizim sitemizde ücretsiz montaj hediyeli olarak satışa sunuluyor şuan tüm Snowproof'lar.
  • Öncelikle herkese merhaba ben kendi aracıma bu lastiklerden aldım gerçekten yol tutuş olsun frenleme olsun hele yağışlı havalarda ıslak zeminde süper lastik yumuşak sanki yola yapışıyormuş hissi veriyor kargo işinde çalıştığım için her gün yollardayim onceden Petlas vardı en son fren yaptığımda ıslak zeminde 100 metre kadar araba sürüklendi ve hemen söküp bunlardan aldım şu anda çok memnunum en kısa zamanda Kartepe ye çıkıp karda da test etmek istiyorum

• Geçtiğimiz 10 gün içinde önce Kayseri, oradan Malatya-Elazığ üzerinden Diyarbakır şeklinde bir yolculuk yaptım. 40sn'lik kısa video bu rota üzerinde Gürün (Sivas) dolayları. Araç 1.4 S 4x4. Lastikler Nokian Snowproof (satıcılarında WR D5 diye adlandırıldığı belirtiliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 22 Ocak 2020; 16:5:19 >
  • BRAVEHEART11 kullanıcısına yanıt
    Lastik hakkında artı ve eksi yorumunuz nedir peki?
  • andios kullanıcısına yanıt
    Videoda görülen karla kaplı, sıcaklığın -3 ile -5 arasında değiştiği, muhtemelen buzlanmanın da kaçınılmaz olduğu yaklaşık 70-80 km'lik kısımda hiç sorun yaşamadık. Ama aracın 4x4 olduğunu da belirtmem gerek. Daha önce hiç kış lastiği kullanmadığım için (M+S etiketli off-road'a uygun lastik kullanmıştım) bire bir kıyaslama yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 22 Ocak 2020; 20:25:51 >
  • Lion Kingyoutube
    Nokian Snow Proff Snow Kış Lastiği Test Caravelle
    https://www.youtube.com/watch?v=fYj9-rq2XRA&feature=youtu.be

Lion Kingyoutube
    WV Caravelle Nokian Snowproff Tires Bolu
    https://www.youtube.com/watch?v=gCkFjyFFzaU&feature=youtu.be

Lion Kingyoutube
    WV Caravelle BMT Nokian Tires Snowproff Snow 2020 Bolu Kış
    https://www.youtube.com/watch?v=XTiAAhh89Tk&feature=youtu.be

bende birkaç kez test etme fırsatı buldum nokianları gayet başarılı fren mesafesi yol tutuş falan...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçtiğimiz hafta Diyarbakır üzerinden Bingöl - Erzurum - Sarıkamış - Kars - Çıldır Gölü ve aynı rotadan dönüş şeklinde bir yolculuğum oldu.
    Bu yıl ülkemiz geneli kurak, normalde karla kaplı olması gereken yöreleri de öyle. Doğrusu bu rota üzerinde de beklediğimden çok az kar vardı.
    Yine de buzlanma olması yüksek ihtimal olan, hava sıcaklığının gündüz -1 ile -10 derece arasında değiştiği Bingöl - Çıldır Gölü arası da dahil olmak üzere bu rota üzerinde (giderken de dönerken de) Nokian Snowproof lastikler ile hiç sorun yaşamadım
  • yaw Allah belanı DH

Bu lastikle alakalı 2 sayfa yazı yazmıştım gönder dedim sayfa bulunamadı dedi hepsi boşa gitti. Koskoca DH bu tarz hatalar için kurtarma önlemi yok ayıp bee.

Neyse özet geçiyim.

Snowproof bende şüpheyle aldım. Genel olarak memnun kaldım ve tavsiye ederim. Daha önce hiç kış lastiği kullanmadığım için kıyaslama yapamıyorum.

Net bir şekilde şunları söyleyebilirim. Islak ve kuru zemin performası süper. Ani sert frenlerde bile abs devreye girmeden araç duruyor, e daha ne olsun.

Karlı zemin performası dediğim gibi kıyaslayamıyorum ama bence gayet iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowguard -- 2 Ağustos 2020; 17:5:23 >
  • Malesef net bir cevap bulamadım :(

Snowprooflar 2019 da üretilmiş. Dünya genelinde de çok fazla review bulunmuyor. D4 lerin 2019 ve 2020 leri halen mevcut. Bursa'da kullanacağım. Çok fazla kar görmüyoruz son yıllarda.

Mantıklı olan Snowproof mu olur D4 mü? Islak zemin performansı benim için daha önemli. Özellikle 3-4 yıl kullanacağımız için olası bir sıkıntıda desen bulması da zor olmasın istiyorum. D4 daha mantıklı mı olur?

İkisini karşılaştıran arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Edit: genelde snowprooflarda ıslak zemin olumsuz yorum yapılmış. Daha çok orta avrupa için tasarlanmış lastik sanırım. Karlı yollar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 23 Ekim 2020; 14:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: luridline

Malesef net bir cevap bulamadım :(

Snowprooflar 2019 da üretilmiş. Dünya genelinde de çok fazla review bulunmuyor. D4 lerin 2019 ve 2020 leri halen mevcut. Bursa'da kullanacağım. Çok fazla kar görmüyoruz son yıllarda.

Mantıklı olan Snowproof mu olur D4 mü? Islak zemin performansı benim için daha önemli. Özellikle 3-4 yıl kullanacağımız için olası bir sıkıntıda desen bulması da zor olmasın istiyorum. D4 daha mantıklı mı olur?

İkisini karşılaştıran arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Edit: genelde snowprooflarda ıslak zemin olumsuz yorum yapılmış. Daha çok orta avrupa için tasarlanmış lastik sanırım. Karlı yollar için.

Snowproof aslında d5 modeli. D4 modelinden sonra çıkan model. D4 belki 1 yıl sonra üretmeyecek snowproof devam edecek. D5 mantıklı ama ben son test incelemelerin gördüğüm bridgestone blizzak lm005 tavsiye edeceğim. Islak ve kuru harika lastik. Kar ve buzda da güzel. Bu lastik özellikle ıslak zeminde lider. D5 su havuzuna girişlerde en güvensiz lastik.

2020 205/55 r16 adac test birincisi lm005 (dikkat testte daha satışı başlamamış continental ts 870 bile var)
    www.tyrereviews.co.uk
    2020 ADAC Winter Tyre Test 205 55 R16 - Tyre Tests and Reviews @ Tyre Reviews
    https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2020-ADAC-Winter-Tyre-Test---205-55-R16.htm

Bu video da oldukça yararlı
    https://www.youtube.com/watch?v=wQaOhEa7lDo&feature=youtu.be

Teşekkürler bi araştırayım, bu arada Snowproof farklı kategoride üretilmiş. D4 serisi dışında, sadece WR desen olarak benziyor. Daha çok kar odaklı hamur tasarımı yapılmış. Belki belirttiğiniz gibi D serisini iptal edebilirler. Bana ilginç gelen genelde snowproof yorumu çok fazla yok. Avrupada da D4 yaygın olarak kullanılıyor.

Bridgestone kullanım koşullarına göre daha uygun gibi görünüyor şu aşamada. Biraz araştırayım.

• quote:

Teşekkürler bi araştırayım, bu arada Snowproof farklı kategoride üretilmiş. D4 serisi dışında, sadece WR desen olarak benziyor. Daha çok kar odaklı hamur tasarımı yapılmış. Belki belirttiğiniz gibi D serisini iptal edebilirler. Bana ilginç gelen genelde snowproof yorumu çok fazla yok. Avrupada da D4 yaygın olarak kullanılıyor.

Bridgestone kullanım koşullarına göre daha uygun gibi görünüyor şu aşamada. Biraz araştırayım.

Bende izmirde yaşıyorum ama kar sevdası nedeniyle her yere sarıyorum:) şuan goodyear ultragrip 9 var aracımda. Bu kış 6 yılı oluyor lastiğin. Çok memnun kaldım ben ama bir daha ki çok yüksek ihtimalle blizzak lm005 olacak gibi. Tek düşündüren 70db ses seviyesi. Benim kışlıklar 68db..

Kafam çok allak bullak oldu, lastik işine her girdiğimde bu oluyor. Testleri araştırdığımda 185 genişlikte test malesef yok. 235 kategorsinde snowproof daha iyi çıkmış.

bu aşamada ıslak zeminde blizzak daha mantıklı görünüyor. Aracım fiorino. Konfor da önemli bu sebeple, nokianın en olumlu kısmı yuvarlanma direnci ses ve yakıt zaten.

Bridgestoneun normalde sert kauçuk kullanması düşündürttü. Değerlerine bayıldım ama.

• quote:

Kafam çok allak bullak oldu, lastik işine her girdiğimde bu oluyor. Testleri araştırdığımda 185 genişlikte test malesef yok. 235 kategorsinde snowproof daha iyi çıkmış.

bu aşamada ıslak zeminde blizzak daha mantıklı görünüyor. Aracım fiorino. Konfor da önemli bu sebeple, nokianın en olumlu kısmı yuvarlanma direnci ses ve yakıt zaten.

Bridgestoneun normalde sert kauçuk kullanması düşündürttü. Değerlerine bayıldım ama.

Nokian yakıt c blizzak yakıt c yani yuvarlanma dirençler benzer.
    Nokian ıslak zemin b blizzak a. Islak ta iyi.
    Ayrıca Türkiye yollarında sürekli su birikintileri de mevcut. Bu durumlarda nokian en sonda. Bence tehlikeli sınıfta.
    Her gün kar buz ise nokian ok ama daha çok yağmur ve kuru arada bir kar ise farklı seçenekleriniz de var.

Yaptığım araştırmalar neticesinde ben de sizinle hemfikirim, Nokian karda çok çok iyi, fakat ıslak zeminde kötü olması dezavantaj. Sanırım blizzak satın alacağım. Hatta hepsiburadada 2020 indirimliydi, tanesi 340 a geliyordu satıcı çekmiş ürünleri ya da kalmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 25 Ekim 2020; 12:29:27 >
  • quote:

Yaptığım araştırmalar neticesinde ben de sizinle hemfikirim, Nokian karda çok çok iyi, fakat ıslak zeminde kötü olması dezavantaj. Sanırım blizzak satın alacağım. Hatta hepsiburadada 2020 indirimliydi, tanesi 340 a geliyordu satıcı çekmiş ürünleri ya da kalmamış.

Şuan benim listemin ilk sırasında bridgestone blizzak lm005 var.

Bende önümüzdeki sezon için bakıyorum. 6 7 ay önceden yaz lastiğimi aldım. Kış çıkmadan seneye kış kullanacağım lastiği alacağım. Satıcılar da işi biliyor. Yaz ortası kış lastiği kalmıyor stoklarda kış girişi bir bakıyorsun dolmuş :) biliyorlar fiyatın güncelleneceğini onlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andios -- 23 Ekim 2020; 17:40:59 >

Aynen, fiyat kovalamacasına girdim. Bütçemi de aşmak istemiyorum fazla, tam bakım-muayene dönemine denk geldi. O yüzden kupon falan araştırıyorum bakalım, stoktaki satışları çekmeye başladı satıcılar.

Bu aradabir şey sormak istiyorum. Blizzak için, XL olanlarda performans farkı hisseder miyim? Çok fiyat farkı olmayacak gibi, üzerinde de 91 T Michelin Energysaver var şu an. Yük taşıması yapmıyorum aslında ama, uygun fiyatlı denk geldi, konfor farkeder de yol tutuş açısından fark yaşanır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luridline -- 25 Ekim 2020; 12:30:0 >

Haftasonu lastikler (185-65-R15-XL) geldi taktırdım. 300 km Bursa-Kütahya arasında dağ yollarında kullanma imkanım oldu. 150 km kadarı ıslak zemindi (hava sıcaklığı 7-12 derece, 70-150 km hız arasında). Aynı araçta yaz lastiği olarak Michelin energy saver kullanıyorum. Daha önceden de ıslak-kuru-karda barum kış lastikleri ile deneyimim olmuştu. Yas lastikleri ile kıyaslama yaptığımda Islak-kuru zeminde farkı neredeyse hissetmedim. Islak ve kuru zeminde fren performansı gayet başarılı. Islakta virajlarda yazlıklara göre hızı %10-15 düşürmek gerekebilir. Hafif dışarıya atma meyilli, kış lastiği için çok çok kabul edilebilir bir durum olduğunu düşünüyorum. Onun dışında kullanım sırasında kış lastikleri ile gittiğimi hissetmedim.

Konfor çok çok iyi değil, Lastiklerin basıncını biraz yüksek tutmuştum, biraz düşürdüğümde biraz daha rahatlayacağını düşünüyorum. Genel anlamda lastiklerin yapısı sert fakat desen bölümü oldukça yumuşak, mıcırlı ve düzgün olmayan yolllarda da gittim (toprak-soğuk asfalt vs.) yıpranma için bir kontrol yapmadım. 2000 km sonra bir ölçüm yapmayı düşünüyorum. Yorumlarda yazan özellikler gibi olacağı görüşündeyim.

Özetle lastiği beğendim, benim kullanımım için uygun bir lastik. Size de öneriniz için teşekkür ederim.

Not: Piyasada lastik konusunda alt marka adı altında bir çok seçim yapılıyor. Kendim patent sektöründe çalışıyorum, bir çok büyük ölçekli firmayı her sektörde ziyaret etme şansım oldu. Genellikle alt marka için aynı fabrikadan çıksa da aynı kalite olacak diye bir kanıksama var insanlarımızda öyle bir durum söz konusu değil malesef.

Bridgestone-Lassa Türkiye'de Brisa (sabancı) bünyesinde üretilip satılıyor. Lassa Snoways 4 ün desen yapısı evet bu lastikle çok benzer, lastikçilerde bile aynı lastik-aynı fabrika algısı var, ama bu doğru değil, aynı kalıplar kullanılabilse de farklı özelliklerde kauçuk kullanılıyor. Yoksa adı sanı duyulmamış harika özelliklerde lastiklere erişmek çok kolay olurdu. Kullandığım Bridgestone Blizzak üzerinde Made in Italy ibaresi mevcut. Lastik seçiminde bence hangi marka olduğu kadar üretim yeri de önemli. Örneğin Türkiye'deki continantellar genelde Romanya fabrikasında üretiliyor. Michelinler Fransa'dan geliyor. Ne kadar aynı marka bünyesinde yüksek kalite üretim gerçekleşse de bazı durumlarda kalite etkileniyor benim kannatimce.

Ayrıca test değerlendirmelerine baktığımzda her firma her kesitteki lastiği ile teste girmiyor, yüksek notlu lastiklerin küçük ya da büyük kesitteki performansları aynı olmayabilir. Değerlendirmemi bu amaçla da yazdım biraz.

Nokian başlığı altında farklı markalar için çok değerlendirme oldu ama benim gibi nokian düşüncesinde olanlara da yol gösterici olur umarım değerlendirmelerim. Çok kar gören bir bölgede yaşasaydım kesinlikle Nokianı tercih edecektim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.