Şimdi Ara

ölü piksel + saygısız teknik servis sonrası geri iade durumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
2.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    konu biraz hort oldu ama bu konu banada lazım olabilir
    birşey sorayım
    şimdi ben goldun internet sitesinden monitör alacağım,mesaj attım dedim,ölü piksel çıkarsa değiştirebilirmiyim diye
    Değerli Müşterimiz,
    Ürünlerde ölü piksel garantisi yoktur. Bilginize
    Saygılarımızla,
    Gold.com.tr dediler
    ölü piksel falan çıkarsa,mazeretsiz iade hakkım varmıdır acaba,sonuçta ölü piksel ayıplı ürün olmuyormu?,sonuçta donanımsal sorun
  • kimi 5e kadar diyor kimi 10a kadar ölü piksel olursa ancak ayıplı olur diyor ama bunu demesi bile ayıp bana göre.sonuçta karşında pis pis sırıtan 1 piksel var buna ayıp dememek ayıp.outlet diyerek satsınlar canımızı yesinler. çakal esnaf mantığı işte ne olacak.

bu arada ben eşeklik edip yine golddan ürün aldım.aldığım cep telefonunda yaşadığım ekran sorunundan dolayı 6 kez servise gitti yenilemediler ürünü, tüketici heyetinde şu an.bidaha bedava veriyoruz gel al deseler golddan almam.buradaki böyle. yoksa goldun kadıköy mağazasından yapardım önceleri alışverişlerimi.adamlar sonuna kadar ürünlerinin arkasında dururlardı.ondan güvenip alıyordum golda.
  • Geçen ay 40F6510 aldım.

Ben evde yokken kurulumu yapılmıştı ve akşam eve gelince ilk işim ölü piksel kontrolü yapmak oldu.
    Kontrol ettiğimde 1 tane ölü piksel buldum.

Önce biraz canım sıkıldı... Değiştirmeyi, uğraşmayı düşündüm ama sonra gördüm ki TV'nin yanına 50 cm yaklaşmadıkça gözükmüyor bile. "Şans işte!" dedim ve hiç uğraşmadım.
    15 gündür evde izinliyim. Günün belki 18 saati TV açık.
    Ama ben TV'de ölü piksel olduğunu ancak bu konuyu görünce hatırladım tam 1 ay sonra.

Elbette parasını verdiğiniz ürünü sorunsuz, mükemmel bir şekilde kusursuz almak hakkınız. Ama bazen "şans işte" denilebiliyor elektronik ürünlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

Orijinalden alıntı: cemsari

cok araştırdım diyemesemde bayaa bi araştırdım ve 1 ölü piksel ayıplı mal kategorisine girmiyormuş maalesef.samsung bile aynısını söyledi.ilki gibi cok rahatsız etmiyor bu.ama yeni alcak arkadaslar bunlara dikkat etsin.

andy1 buarada paylaşımın için teşekkür ediyorum.bir kenara saklıyorum bunu.cünkü mutlaka bu tür olaylarla karşılaşırız diyorum.

Hocam,pes sana ya,bahsettiğin pixsel,görüntüde rahatsız edicimidir,evet demişssin,bunun adı ayıplı üründür !

Firmalar istediği kadar söylesin,sen hakkını ara,merak etme kazanırsın,ayıplı ürün şartnamesi net açık ve belirgindir,görüntüyü engelleyecek her ksurur ayıplı ürün kapsamına girer !

Onlar konuşssun,sen ürünü servise yolla !

Ardından ihtarnameni çek !

Ardından Kaymakamlıktaki tüketici hakem heyetine git,davanı aç !

Gerisni yasalar yapar zaten !

Andy 1'in yazdıklarını aynen yapın, ayrıca 1 ölü piksel olsa dahi ayıplı maldır. Tek renkte belli olsa bile ayıplı maldır.

TSE'nin iptal ettiği standart ile ilgili haberi şuradan okuyabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622410.asp

• Arkadaşlar merhaba;

Satıcı firma için ürün değiştirmek çpk basittir, bu basit çözüme ulaşmak için yetkili servise muhakkak rapor tutturun, raporunuz yoksa satıcı firmanında ürünü değiştirme hakkı yoktur.
  • hocam inan cok merak ettim su 1 ølu piksel olayi nasil oluyor resmi varsa yuklesende bilmeyenler icin iste bu desen memnun oluruz yani ;)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.