Şimdi Ara

Ölümsüzlük bulunsaydı inancınız aynı kalır mıydı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ölümsüzlük kanıtlanamaz arkadaşlar bir düşünün anlarsınız :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.polis

herşeyden önce ölümsüzlüğün bulunması imkansız. ama farzedelim ki gerçekten de bulunsaydı;

1) mevcut inancım kısmen de olsa değişirdi. inancıma devam ederdim ama kafam baya karışırdı. herşeyi tekrardan sorgulardım. nerede hata yaptığımı bulmaya çalışırdım. inancım yıkılmasa da sarsılırdı.

2) ahlak anlayışım değişmezdi

Size, ölümsüzlüğün imkansız olduğunu düşündüren bulgular nelerdir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SingedFTW

ölümsüzlük kanıtlanamaz arkadaşlar bir düşünün anlarsınız :d

Çok doğru aslında, adam ölmeyeceği için ,öldüğünü gören olmayacak doğal olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

Orijinalden alıntı: mr.polis

herşeyden önce ölümsüzlüğün bulunması imkansız. ama farzedelim ki gerçekten de bulunsaydı;

1) mevcut inancım kısmen de olsa değişirdi. inancıma devam ederdim ama kafam baya karışırdı. herşeyi tekrardan sorgulardım. nerede hata yaptığımı bulmaya çalışırdım. inancım yıkılmasa da sarsılırdı.

2) ahlak anlayışım değişmezdi

Size, ölümsüzlüğün imkansız olduğunu düşündüren bulgular nelerdir hocam?

Tanrı inancı.

Benim inancıma göre Tanrı kötü insanlar herşeyi ele geçirmesin diye insanı bu dünyada belli bir süre içerisinde ölecek şekilde yaratmıştır. ama öteki dünyada bu durum değişecek.

Yani ölümsüzlüğün bulunamayacağını düşünmemin sebebi inancım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet kardeşim aynı kalırdı. Çünkü la ilaheillallah demek herkesin bildiği gibi Allah' dan başka ilah yoktur anlamındadır.

İlah ise;

*Evrende tasarruf eden, tabiata hükmeden güç,

*Duyu idrakinin üstünde bulunan, kendisine hayret duyulan, gönülden bağlanılıp-sığınılan,

*Kendisinden korkulan ve kendisinden menfaat umulan,

*Kişinin ihtiyaçlarını gideren, ondan zararları defeden, duasına icabet eden üstün otorite.

*Hüküm ve emir sahibi zât. Kâinatı hükümranlığı altına alan, idaresini üstlenen, emir ve kanun koyan Şârî,

.

.

.

dir.

Öyleyse insan ölmesede ona muhtaçlığı her zaman devam eder. Hayatının devamı Allah' ın kudretiyledir.

Bizim hayatımız ancak onunla olan bağlılıkla devam eder.

• Bir şey baba olabilecek iken bu hakkını devretse ve yek diğeri ile tevhid etse kül halde tek bir surette evrilmeden var olabilir mi?

Deniz atının dişisi ile erili arasında bi iş bolumu var diyelim. Eril doğum yaparken dişi anne olma hakkını devretmiş ancak erili dolleyerek baba olma hakkını da devretmiş gibidir. Şimdi bu iki turun arasında erillik dişillik bakımından bir devir var. Eril oğe baba olabilirken dollenmiş ve anne iken baba olma hakkını devretmiş.

Olumsuzluk denen surette bi varlık baba olma hakkını devrederek soya dair Bi tutumu devam ettirirken aslında baba olmuyor dersek ureme denen faliyette baba denen birey oluşmaz ise tureme denen şey babasız olarak sırf dişil oğe üzerinde yurur. Babası olmadan dünyaya gelen şey teorik olarak baba olma hakkı devredildiğinden evrilmeden tek bi surette olumsuz bi doğuma gebelikten sonra dünyaya gelmiş gibidir. Zira baba yani dolleyen unsur devredilmiş ve bu esbabla dünyaya gelen birey aslında dişil bi tutumla farzedilen bi doğum varyasyonuyla oluşmuştur.

Burada doğum faraziye ise bu canlı esasen olumsuzluğunu gizleyen ve bi rahmi kullanırken aslında buna da ihtiyacı yokken kendisini hicab ettiren gibidir.

Olumsuz diyelim bu canlı sunnetini değiştiryor mu? Hayır bilakis bunu hicabla yapıyor. Bu kendisinden başka Bi olumsuz daha var mentaliyle oluşmuş olabilir.

Faraziyede evrim turleri değiştirmişse insanın eril oğesi mesela bizim dişil dediğimiz ise ve eril oğede aslında dişil ise dollenen birey açısından baba olma hakkı devredilmiş olmakla birlikte olumsuz bi birey husule gelir denebilir. Zira doğum eril dişil oğe aslında şekilsele döner. Bu bi hicab perdesi olur. Yani temel duşuncemize göre aslında babaya gerek yok derken dişilin erkek olduğunu görünce bu da yok böylece doğum yapan erkek de dişil olunca... Gibi bi durum eşeyli uremeyi perde kılar. Bu şey yoktan yaratılabilirdi ancak bu durum daha uygun goruldu gibi.

Veya ileri tefekkurde bu şey olumsuzdu bi rahmi uygun gördü gibi de duşunulebilir.

Evrimsel olmayan bi halde turlerin aynı zamanlı olarak baba olma hakkını devrederek bulunabilme ihtimali mevcuttur. Ancak bu canlı evrim( hicab da denebilir) denen surete burunerek dişili eril erili dişil kılıp baba olma hakkını da devredebilir.

• cebeshasoniki C kullanıcısına yanıt
    o anlamda ölümsüzlükten bahsetmiyoruz, çizgi film kahramanı mı kardeş bu ? fiziksel yara almadan sonsuza kadar yaşamaktan bahsediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlck

o anlamda ölümsüzlükten bahsetmiyoruz, çizgi film kahramanı mı kardeş bu ? fiziksel yara almadan sonsuza kadar yaşamaktan bahsediyoruz.

Tamamda kardeşim fiziksel yara almadan sonsuza dek yaşamak çok zor değil mi adamı 100 katli binadan atsan vücudu zarar görmeyecek bir yapiyi o deriyi iskeleti kas yapısını nasıl uydurup ayarlayacaksın. Mesela hadi bulduk ölümsüzlüğü vücud hiç yaşlanmicak mi hiçbir hücre işlevini yitirmicek mi. Hadi diyelim adam 1000 sene yaşadı çevresel kosullar savaşlar iklim değisiklikleri bunlardan etkilenmicek mi. Suda boğulmayan bir yapıyı inşa etmek , böyle karmaşık bir vücud yapısını hiç ölmemeye programlamak bana çok zor bile değil imkansız geliyo?

• Ölümsüzlük, ölümü değerli ve gizemli kılardı. İstediğiniz her şeyi yapabilir olacaksınız ancak ölüm hariç. Uzun yıllar yaşadıktan sonra keşfedeceğiniz bir şey kalmayacak ve kendinizi öldüreceksiniz.

• Yeni bir haber : Ispanaktan Kalp Dokusu Üretiliyor.
    http://www.ntv.com.tr/saglik/ispanaktan-kalp-dokusu-urettiler,h92zDzNE4EWaqYJS5cI0WA

Aha bu da kafa nakli
    https://www.youtube.com/watch?v=1IJ7ZBGSykA

Yakın gelecekte daha neler olabilir, bir düşünün.

Bazıları o kadar beynini kilitlemişki soruya esastan karşı çıkıyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum gerçekten.(Aslında zorlanmıyorum da neyse...)

soru bir nevi turnusol oldu. özgür düşünen beyinler lazım. özgür düşünen beyinler olduktan sonra bilim üretebilriz.

sonuç olarak "ölüm" dinlerin tezidir. soruda "ölümsüzlük bulunsaydı" dediğim için tezi ortadan kaldırıyorum. ama işte bazı beyinler öyle bir beyinki tezi ortadan kaldırsam bile(şimdilik hayali) rutininden çıkamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laserss -- 28 Mart 2017; 9:58:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: laserss

Yeni bir haber : Ispanaktan Kalp Dokusu Üretiliyor.

http://www.ntv.com.tr/saglik/ispanaktan-kalp-dokusu-urettiler,h92zDzNE4EWaqYJS5cI0WA

Aha bu da kafa nakli

https://www.youtube.com/watch?v=1IJ7ZBGSykA

Yakın gelecekte daha neler olabilir, bir düşünün.

Bazıları o kadar beynini kilitlemişki soruya esastan karşı çıkıyor. Bunu anlamakta zorlanıyorum gerçekten.(Aslında zorlanmıyorum da neyse...)

soru bir nevi turnusol oldu. özgür düşünen beyinler lazım. özgür düşünen beyinler olduktan sonra bilim üretebilriz.

sonuç olarak "ölüm" dinlerin tezidir. soruda "ölümsüzlük bulunsaydı" dediğim için tezi ortadan kaldırıyorum. ama işte bazı beyinler öyle bir beyinki tezi ortadan kaldırsam bile(şimdilik hayali) rutininden çıkamıyor.

ölümsüzlük diye bişey bu dünyada olamaz. çünki yaşlanmak ölümü garantiler. yaşlanmanın ise tıbben çaresi var ama o çareyi uygulayınca bu sefer de kanser olup ölüyorsun. ve yaşlanmak var olduğu için bu dünyada herşey iyileşmiyor.

sonuç olarak yeni organ da yapsan, kafa da nakletsen ölümü engelleyemezsin. çün ki ölüm Tanrı'nın kötüler herşeyi ele geçiremesin diye aldığı bir önlemdir. ölüm Tanrı'nın emridir.
    Yani en azından benim inancıma göre böyle herkes başka şeylere inanabilir. Saygı duyarım. Size de saygı duyuyorum. Konuya değinmemin amacı kendimce nedenini açıklamak.

Lakin burada kritik nokta yapraktan kalp dokusu üretmenin veya kafa nakli yapmanın ölümsüzlükle alakalı olmadığı gerçeği.

Aynı zamanda ölüm dinlerin bir önermesi değildir. Hayatın gözlemlenebilir ve basit bir gerçeğidir. Yani olayın din ile ilgisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 28 Mart 2017; 10:25:10 >

• Bu dediklerin 1900 model bir bakış açısı. Ama Milattan Önce :)
    Olaylar çok değişti.

Bir gün uyanacağız, küt diye kanserin tedavisi çıkacak...
    Bir başka gün, küt gençlik serumu...
    Bir başka gün insandan insana anı ve bilgi kopyalama...

Bunların imkansız olduğuna seni ikna eden şey ne? Onu sorgulaman lazım bence.

Bunlar gerçekten çok yakın bir gelecekte olacak şeyler. Bu kısma değil de sonrasına dikkat çekmek istemiştim.
    Yukarıda son yazdığım yazı bana göre bu ilmeğin final yazısıydı.

Herkese teşekkürler...
  • Köpekbalıkları hicbir hastalığa yakalanmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Köpekbalıkları hicbir hastalığa yakalanmıyor.

köpekbalıkları sırtüstü yüzerse ölüyor ama insanlar sırt üstü yüzerse ölmüyor :D

hastalıklara çare bulunamaz demiyorum yanlış anlama ama köpekbalıkları din uydurup dünyayı elegeçirmeye çalışmıyor sonuçta değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5966A6FE1 -- 28 Mart 2017; 13:10:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laserss

Bu dediklerin 1900 model bir bakış açısı. Ama Milattan Önce :)
    Olaylar çok değişti.

Bir gün uyanacağız, küt diye kanserin tedavisi çıkacak...
    Bir başka gün, küt gençlik serumu...
    Bir başka gün insandan insana anı ve bilgi kopyalama...

Bunların imkansız olduğuna seni ikna eden şey ne? Onu sorgulaman lazım bence.

Bunlar gerçekten çok yakın bir gelecekte olacak şeyler. Bu kısma değil de sonrasına dikkat çekmek istemiştim.
    Yukarıda son yazdığım yazı bana göre bu ilmeğin final yazısıydı.

Herkese teşekkürler...

milattan önce 1900de benim dediklerimi iddia eden biri mi vardı? varsa kimdi?

• Yaslanmanin caresi var ama hastaliktan oliyorsun dedigin icin solemistim. Ama tabiki hastaliktan kirtulsan araba carpinca oleceksin ondan kurtulsan buzul cagi gezegenin yasama elverisli konumunun bitmesi olmene yol acacak.

Ancak bilincli bir saf enerji boyutunda var olabilirsen belki olumsuzlukten bahsedebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Yaslanmanin caresi var ama hastaliktan oliyorsun dedigin icin solemistim. Ama tabiki hastaliktan kirtulsan araba carpinca oleceksin ondan kurtulsan buzul cagi gezegenin yasama elverisli konumunun bitmesi olmene yol acacak.

Ancak bilincli bir saf enerji boyutunda var olabilirsen belki olumsuzlukten bahsedebilirsin.

hastalıktan kurtulmak dediğimiz şey mümkünse bile belli şartlar altında olur. örneğin ; normal şartlarda grip olmayabiliriz ama soğuğa maruz kalırsak grip olabiliriz.

örneğin ; hepatit B aşısı olursak hepatit olmayız lakin bi de üzerine aids olursak bağışıklık sistemi çöküp aşının verdiği bağışıklık kaybedileceği için hepatit olabiliriz.

yani söylemek istediğim herşey şartlara bağlıdır. evet yaşlanmanın çaresi var ama yapınca kanser olup ölüyorsun. yaşlanmak bin sene kaza geçirmeyecek olan birisinin 150 sene içerisinde ölmesinin garantisidir.

• düşündümde kafam ayrı bir yerde vucudum ayrı bir yerde. kalsın
  • Gün geçmiyorki yeni bir yapay organ yapılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laserss -- 27 Nisan 2017; 13:39:9 >
  • İlk mesaja yapay rahim haberini ekledim. Derli toplu dursun orda.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.