Şimdi Ara

Olympus-µ-700 mü Canon PowerShot A540 mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • F30 u doğubankta Gittigidiyor da falan ancak bulabilirsin.

Yurt dışında tandığın varsa getirtebilirsin.

Ben doğubanktan alacağım adam 250 USD ye getiriyoruz dedi de kaçak geldiği için şimdi giden yok dedi onun için iş uzadı

Ben kesin bunu alacağım

Ya da param olursa 300D bakalım allah büyük
  • Merhabalar...

Öncelikle almak istediğiniz Kompakt bir makine. Video çekimi iyi olsun diyorsunuz. Sizin için 3200 ISO'nun ne gibi faydası olacak anlamadım. Gece Fotoğrafı çekecem diyorsanız kompakt makinede 3200'de olsa grinleşme olur. Net bir fotoğraf alamazsınız az ışıklı ortamlarda. Benim tavsiyem CANON'dan ziyade OLYMPUS olur. OLYMPUS gece çekimleri Canon'a göre çok çok daha iyidir. Yanlız gece çekimleri çok zor olduğu için Tripot kullanmanız ve otomatik çekim modunda çekmeniz gerekecektir. Makineyi kesinlikle oynatmamak gerekir.
    OLYMPUS µ700 tavsiyemdir.

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogaci24 -- 6 Ocak 2007; 12:28:43 >
  • 3200 İSO Normal kullnıcının bir işine yaramaz ama

Benim bahsetmek istediğim ya da öne çıkartmak istediğim 3200 İSO değil kesinlikle
    öyle de yapmadım zaten.

F30 un İSO performansı D-SLR makinelerle yarışıyor neredeyse yüksek İSO larda
    diğer kompakt lara göre çok daha iyi ,SLR -like denen sınıftan bile çok iyi bir makine

3200 İSO işe yaramaz ama 800 İSO ya kadar çok temiz denebilecek fotoğraflar çekmek mümkün.

S2 İS kullananlar 50 nin üzerine çıkmayı pek sevmiyorlar.

F30 un başarısı çok açık ve net kalitesiyle kendi sınıfını aştığı da kesin.

OLYMPUS ya da CANOn veya öteki markalar hiç biri F30 ile yaraşacak bir makine yapamdı.

Bu adaptive lighting teknolojisi falan çok işe yaramıyormuş zaten

Markalar benu yeni koyuyor makinelerin 2 sene aldığım HP R707 de vardı hem bunlardan da daha başarılıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 6 Ocak 2007; 16:07:51 >

• Olympus mju 810 kullanıyorum bazen çok iyi çekiyor bazen de üzüyor beni
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmettugral

Ben Canon A540 aldım. Alırken benim için video çekim özellikleri önemliydi. Ve ben video çekiminden memnunum. Resim kalitesi de oldukça tatmin edici. Ama 1 Gb SD karta 640*480 30 fps modda ancak 9 saniye gibi kaydediyor. Sıkıştırma modu olsa idi iyiydi ama olsun yine de iyi. Eğer bu makina hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa birkaç sorum var
    1-Bu modelde bir objektip takılabileceğini okudum. Bu objektif nasıl bir avantaj sağlıyor.
    2-televizyona taktığımda çekme modunda sanki fotoğraf makinası bir kamera gibi aldığı görüntüyü televizyona yansıtıyor, ancak bilgisayarda böyle bir ara kablosuyla görüntü aktarma yok. Fotoğraf makinasının aldığı görüntüyü bir kamera gibi bilgisayara yansıtmak için bir yol veya bir araç var mı?
    3-Ben bilgisayarımdaki bazı Jpeg fotoğrafları fotoğraf makinasına kaydetmeye ve oradan izlemeye çalışıyorum(upload), ancak makina, bu fotoğrafları ben çekmedim kaydedemezsin diyor, makinayı kandırarak nasıl bilgisayardaki fotoğrafları fotoğraf makinasına atıp izleyebilirim.
    Teşekkürler, Hoşçakalın iyi bayramlar, iyi yıllar

bu doğru mu ?

• Bahsettiği makina F30 hocam

F30 gerçek bir makina

Alınabilitessi en yükse kompakt
    quote:

Orjinalden alıntı: nerazzuri

quote:

Orjinalden alıntı: BAy Ciddi

S600 Casio bana göre para verilmez o makineye

S800 biraz daha iyi alınabilir yan Fiyat performans olarak

Sana tavsiyem kesinlile F30 alman KOMPAKT sınıfta lider

Bu sayılan makinalarin hepsinden çok daha iyidir.

Ben inceledim elime aldım

LCD kalitesi güzel açılış hızı falan da tatmin edici,

Manuel ayar yapabiliyorsunuz ama

Mesela siz enstantaneyi manuel verirken makine ona uygun diyafarmı seçiyor

Makro 5 Cm ama çok iyi

3200 e kadar İSO hassasiyeti D70 le falan kapışabiliyor İSO başarımında

Fiyatı da doğubankta 400 civarı aşşağı yukarı.

Canon veya OLYMPUS bu markaların hiç bir kompakt modeli de buna yetişemiyor

bu s600 dediğin casio exilim s600 müdür?eğer o ise ew arkadaşımda war aynı makina bende de d70 war pek kapısabileceklerini sanmıyorum iso hassasiyetinde ..ayrıca a540 ın yanından geçemez kanaatindeyim...

• quote:

Orjinalden alıntı: meritsu13

quote:

Orjinalden alıntı: ahmettugral

Ben Canon A540 aldım. Alırken benim için video çekim özellikleri önemliydi. Ve ben video çekiminden memnunum. Resim kalitesi de oldukça tatmin edici. Ama 1 Gb SD karta 640*480 30 fps modda ancak 9 saniye gibi kaydediyor. Sıkıştırma modu olsa idi iyiydi ama olsun yine de iyi. Eğer bu makina hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa birkaç sorum var
    1-Bu modelde bir objektip takılabileceğini okudum. Bu objektif nasıl bir avantaj sağlıyor.
    2-televizyona taktığımda çekme modunda sanki fotoğraf makinası bir kamera gibi aldığı görüntüyü televizyona yansıtıyor, ancak bilgisayarda böyle bir ara kablosuyla görüntü aktarma yok. Fotoğraf makinasının aldığı görüntüyü bir kamera gibi bilgisayara yansıtmak için bir yol veya bir araç var mı?
    3-Ben bilgisayarımdaki bazı Jpeg fotoğrafları fotoğraf makinasına kaydetmeye ve oradan izlemeye çalışıyorum(upload), ancak makina, bu fotoğrafları ben çekmedim kaydedemezsin diyor, makinayı kandırarak nasıl bilgisayardaki fotoğrafları fotoğraf makinasına atıp izleyebilirim.
    Teşekkürler, Hoşçakalın iyi bayramlar, iyi yıllar

bu doğru mu ?

Doğru değil...

10-11 dakika kaydediyor...

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.