Şimdi Ara

onboard ekran kartı oyunda renk karmaşası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus p5g41t-m lx anakartım var:http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_775/P5G41TM_LX/

onboard ekran kartına 256mb bellek atadım ve most wantedi oynarken renklerde karmaşa var çok garip bir hal alıyor renkler birbirine giriyor bir şey belli olmuyor. gökkuşağı gibi.

yaptıklarım:

driverı güncelledim,
    directx i güncelledim,
    onboard için biosu kurcukladım,
    oyunun ayarlarını kıstım,
    bilgisayarın etrafında saat yönünde 7 tur attım

fakat yine aynı...

yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turklan -- 29 Eylül 2011; 22:56:03 >

• Belki çözüm olamayacak ama bir tavsiye vermek için yazıyorum sadece. Benim ilk bilgisayarım bekoydu ve üzerinde FX 5200 ekran kartı vardı onboard tabiki... Bir müddet sonra yeniliklere -doğal olarak- adapte olamamaya başladı. Size tavsiyem eğer ana kartınız destekliyorsa ki bilmiyorum onboard olanların anakartı da desteklemiyor sanırım, yeni bir ekran kartı alın. Büyük ihtimalle -tahminen konuşuyorum- desteklemiyordur onboardlar başka ekran kartı, size tavsiyem güzel kampanyalar yapan pek çok yer var, hem site olarak hem de bayi olarak. Bunlardan birisine gidip basit bir kasa almanız. Fiyatlar şu sıralar ortalama bir kasa için çok uygun.

Ayrıca direct x sürümünüzü de kontrol edin, gerekirse yükseltin. Bu sorunu çözebilir; ama hâlâ size yeni bir kasa öneririm.

İyi forumlar diliyorum.

Düzenleme = Eksik yazı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slauter -- 30 Eylül 2011; 19:35:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slauter

Belki çözüm olamayacak ama bir tavsiye vermek için yazıyorum sadece. Benim ilk bilgisayarım bekoydu ve üzerinde FX 5200 ekran kartı vardı onboard tabiki... Bir müddet sonra yeniliklere -doğal olarak- adapte olamamaya başladı. Size tavsiyem eğer ana kartınız destekliyorsa ki bilmiyorum onboard olanların anakartı da desteklemiyor sanırım, yeni bir ekran kartı alın. Büyük ihtimalle -tahminen konuşuyorum- desteklemiyordur onboardlar başka ekran kartı, size tavsiyem güzel kampanyalar yapan pek çok yer var, hem site olarak hem de bayi olarak. Bunlardan birisine gidip basit bir kasa almanız. Fiyatlar şu sıralar ortalama bir kasa için çok uygun.

Ayrıca direct x sürümünüzü de kontrol edin, gerekirse yükseltin. Bu sorunu çözebilir; ama hâlâ size yeni bir kasa öneririm.

İyi forumlar diliyorum.

Düzenleme = Eksik yazı...

:) anakartımın modelini ve linkini ilk postta yazmıştım sanırım dikkatli okumadınız. fx5200 ile sorun çıkarmazdı bu oyun eski kasamda, yenisinde ekran kartı almadım onboard kullanıyorum ve renkler bu şekilde karmaşıklaştı...

yani; fx5200 veya eski anakart olayı değil bu :)

• Anlıyorum =) peki direct x i isterseniz bir deneyin, muhtemelen çözüm odur. Eğer eskisinde sorun çıkarmayıp şimdi yapıyorsa direct x in sürümünden ya da eksikliğinden kaynaklanan bir arıza olma ihtimali yüksektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slauter

Anlıyorum =) peki direct x i isterseniz bir deneyin, muhtemelen çözüm odur. Eğer eskisinde sorun çıkarmayıp şimdi yapıyorsa direct x in sürümünden ya da eksikliğinden kaynaklanan bir arıza olma ihtimali yüksektir.

directx i de güncelledim, driverları da güncel... :) hala çözemedim neden yaptığını.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.