Şimdi Ara

One Flew Over the Cuckoo's Nest (Guguk Kuşu) Verdiği Mesajı Anlayan ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Hepinizin bildiği ve imdb puanıda baya yüksek olan Top 250 listesinde yer alan One Flew Over the Cuckoo's Nest (Guguk Kuşu) 1975 filmini bende izledim. Aslında izleyeli baya oldu ama İzlediğim günden beri kafama takılanlar var. Filmin amacının ne olduğu, Adam gerçekten deli mi ? Verdiği Mesaj var mı varsa nedir ? ve en önemlisi onu bu kadar değerli kılan Top 250 Listesinde yer almasını sağlayan 8.7 imdb puanın almasının nedeni nedir ?

• adam deli değil,hapishaneden kurtulmak için deli numarası yapıyor ve tımarhane ye gönderiliyor.tımarhaneden kaçmak hapishaneden kaçmaktan kolay olduğu için
  • Bu kadar basit olmasa konusu....
  • Ben de izleyeli çok oldu ama, o zaman şöyle düşünmüştüm; farklı olanı kabullenemiyor, her şekilde kendimize benzetmeye çalışıyoruz. Farklı olan deli damgası yiyor, fakat asıl deli olan, farkındalığı olmayan, yaşamı risksiz, heyecansız, korkarak yaşayıp bu hayattan ölüp yok olmayı bekleyen ruhsuz ve gözleri kör insanlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatımda izlediğim en güzel filmlerden biri bu ya.Nedenini bilmiyorum çok beğenmiştim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • izledim güzel filmid. puan abartı olabilir. millet belkide puana bakıp derin mesajlar arıyordur. açıkcası izleyicilerin puanı verirken bu kadar derin düşündüğünü sanmıyorum. zaten filmi beğenmek içinde derin bir bakış açısı gerekmiyor . güzel film işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

izledim güzel filmid. puan abartı olabilir. millet belkide puana bakıp derin mesajlar arıyordur. açıkcası izleyicilerin puanı verirken bu kadar derin düşündüğünü sanmıyorum. zaten filmi beğenmek içinde derin bir bakış açısı gerekmiyor . güzel film işte.

Hocam Çok güldürdünüz Allah'ta sizi güldürsün... Özelliklede Belki insanlar Puana bakıp derin mesajlar arıyordur. güzel bakış.... haksız da sayılmazsınız hocam bende izlemiştim aynı fikirdeyiz güzel flm işte ama o kadar abartılacak birşey göremedim zaten meraktan bu konuyu açtım.... Millet niye bu kadar bu filmi beğeniyor :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.