Şimdi Ara

Opel Astra mı? W Golf mü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
10.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Prestor

golfe para veren zihniyeti anlamakta zorluk cekiyorum, bombos araclar dunyanin parasi, galeridede ogretiyolar galiba, tanidiklara vw kalitesi diyin diye

< Bu mesajla kavga boyle baslatilir Prestor -- 26 Eylül 2011; 1:24:28 >

bomboş araçlar derken bundan kastınız donanım mı?
    golfe para veren zihniyeti anlamayan sizin zihniyetiniz hangi araca para verir aynı miktarlarda?
    kesinlikle iğneleme veya tartışma gibi bir niyetim yok sadece bu iki sorunun cevabını merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: escala

quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

golfe para veren zihniyeti anlamakta zorluk cekiyorum, bombos araclar dunyanin parasi, galeridede ogretiyolar galiba, tanidiklara vw kalitesi diyin diye

< Bu mesajla kavga boyle baslatilir Prestor -- 26 Eylül 2011; 1:24:28 >

bomboş araçlar derken bundan kastınız donanım mı?
    golfe para veren zihniyeti anlamayan sizin zihniyetiniz hangi araca para verir aynı miktarlarda?
    kesinlikle iğneleme veya tartışma gibi bir niyetim yok sadece bu iki sorunun cevabını merak ettim

Su mesaji soyle bi garantiye alalim

• astra g (cd) & golf 4 (comfortline)
    2001 olmak kaydıyla golf diyorum.

yalnız, sağlam ve temizini 20 bin liraya alman çok zor
  • Opel Astra - VW Golf konusu 2 gündür salt VW savaşına dönüşmemiş daha, forumda performans düşüklüğü var

Konuya dönersek, "astra g" ve "golf 4" zaman içinde kaliteli üretildiklerini ispatlamış modeller. Bence birisi üzerine yoğunlaşmak yerine ikisine beraber bakıp en temiz, modelli, donanımlı olanını alablirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana82

Opel Astra - VW Golf konusu 2 gündür salt VW savaşına dönüşmemiş daha, forumda performans düşüklüğü var

Konuya dönersek, "astra g" ve "golf 4" zaman içinde kaliteli üretildiklerini ispatlamış modeller. Bence birisi üzerine yoğunlaşmak yerine ikisine beraber bakıp en temiz, modelli, donanımlı olanını alablirsiniz.

Eski olunca rağbet olmuyor, güncel kasalar kıyaslansaydı konu uzardı.

Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, hangisinin temizine denk gelirseniz onu alın.
  • Yeni Opel Astra ve Volkswagen Golf karşılaştırması

Opel Astra mı? W Golf mü?

Astra’nın tavan çizgisi arkaya doğru alçalıyor, Golf’ün tavanı daha yüksek.

Astra'da kapı ceplerine 0.5 lt’lik şişeler sığmıyor.

Golf'te 1.5 litrelik şişeler bile sığıyor

Astra'da büyük torpido gözüne bir atlas da sığıyor.

Golf'te atlas sığdırmak mümkün değil.

Astra'da navigasyon kontrolleri pek etkileyici değil.

Golfde Geri görüş kameralı ve çok iyi çalışan navigasyon opsiyonel.

Astra'da İşçilik temiz, bolca bilgi veren göstergeler okunaklı. Yaşlanan navigasyonun kullanımı zor. Klima düğmeleri çok alçakta konumlandırılmış.

Golf'ün kokpiti temiz hatları, yüksek kalite hissi, ergonomik yerleştirilmiş kontrolleri ve okunaklı göstergeleriyle beğeni topluyor.

Astra'da alçak arka koltukta baş mesafesi yeterli ancak dizleri biraz fazla kırarak oturmak gerekiyor.

Golf'te arka koltuklarda iri yapılılar için bile yeterli iç mekan sunuluyor.

Astra'da arka kapı açıklığı biraz dar.

Golf'te arka koltuklardan iniş problemsiz

Yeni Golf’ün ızgarası ve farları Astra’dan çok daha dar. Kromaj konusunda Golf biraz daha cimri.

Arka koltuk yattığında oluşan basamak Golf’teki kadar yüksek değil. Büyük stoplar nedeniyle bagajın yükleme ağzı genişliği sadece 68 cm.

Bagaj zemini düz ve kullanışlı. 94 cm’lik geniş açıklık sayesinde yükleme yapmak çok kolay. Koltukların sadece sırtlıkları yatırılabiliyor.

Uzun boylular kilit diline dikkat: Bagaj kapağı Golf’teki kadar yüksek açılmıyor.

Golf Bagaj kapağı çok daha yüksek açılıyor.

Astra’nın bagaj kapağı trapez formlu. Golf’ün arka tasarımı ise oldukça sade.

Astra'da yedek lastik yuvasına standart boy yedek lastik de sığabiliyor.

Golf'te yedek lastik yuvasına sadece küçük boy lastikler sığıyor.

Astra ile ilk direkt karşılaşmada Golf VI, çekici yeni tasarımıyla öne çıkıyor. Bunun dışında modern TSI ve TDI motorları, Astra’nın benzer motorlarından daha az yakıt tüketiyor. Benzinli giriş motorlarında ise Astra burun farkıyla önde: Daha fazla güç, daha az tüketim. Aslında başarılı bir otomobil olmasına rağmen Astra, fonksiyonellikteki ufak tefek zayıflıkları nedeniyle puan kaybediyor. Durum böyle olunca Golf, daha “olgun” bir görüntü çiziyor. Ancak son durumu yapılacak karşılaştırmalı test belirleyecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: millercoholic

Hiç honda düşünmediniz mi acaba???Yerinizde olsam benzin yada lpg olacaksa ilk sıraya 1.6 vtec koyardım...Ama illede alman ve benzinli olsun diyorsanız golf alırdım...

hiç düşünmedim ya honda aslında güzel arabalar haklısınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shark45

ben size özellikle 2000-2001 model temiz bir g kasa astra cd veya elegance öneririm ama bakın dikkat edin 2000-2001 model diyorum aynı kasanın 2007-08 modeli de var fakat söylediğim yıl aralıklarında üretilen astralar
    gerçekten çok kaliteli araçlar.Bu fiyata çok temizini bulabilirsiniz.Ben astra cd kullnıyorum 2000 model.Arkadaşta 2001 model golf 4 comfortline vardı .Arkadaşla takas ettik 500 lira üste verdi .Kime sorduysam keşke aracını vermeseydin dedi ben de alışamadım zaten astra daha iyi gelmişti bana .2 gün sonra arkadaşın 500 lirasını verdim ve 1 model eski olan astramı geri aldım.

sağolun tavsiyeniz için, dikkate alcam bunu
  • tesekkür ederim detaylı bilginiz için;)
  • golf al.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.