Şimdi Ara

Orient Racing Automatic CFT00004B (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
8.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: civcivx

Markafoni tekrar kampanya yapmış. Çelik olan 725 TL, deri olan 676 TL.

çelik olanı 600'den fazla verilmez bence,çok pahalı,ben indirimi bekliyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manuel Mikser
    peki bunun düzelmesi için ne yapabilirim

seiko 5 imdeki haftalık sapma saniyelerle ölçülüyor

Aslında neticede haftada 1 dakika Orient Racing için öngörülen sapma değerleri arasında görünüyor. Yani normalde sorun yok ama genellikle bu modelin daha az sapma yaptığı yönünde yorumlar okumuştum bugüne kadar ve tabii kendi saatimde de bizzat aynı şeyi gördüm. Belki zamanla kullandıkça düzelir. Yeni alınan otomatiklerde ilk başta çok sapma yaparak zamanla azalıp ritmine oturması normal bir davranış şekli. Zamanla sahibini tanıdıkça seviyorlar (kaliteliler dışında Çin mekanizmalar hariç, onlarda tersi oluyor )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 10 Nisan 2012; 20:18:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

peki bunun düzelmesi için ne yapabilirim

seiko 5 imdeki haftalık sapma saniyelerle ölçülüyor

Aslında neticede haftada 1 dakika Orient Racing için öngörülen sapma değerleri arasında görünüyor. Yani normalde sorun yok ama genellikle bu modelin daha az sapma yaptığı yönünde yorumlar okumuştum bugüne kadar ve tabii kendi saatimde de bizzat aynı şeyi gördüm. Belki zamanla kullandıkça düzelir. Yeni alınan otomatiklerde ilk başta çok sapma yaparak zamanla azalıp ritmine oturması normal bir davranış şekli. Zamanla sahibini tanıdıkça seviyorlar (kaliteliler dışında Çin mekanizmalar hariç, onlarda tersi oluyor )

1 senedir aynı

benim için çok da sorun değil açıkçası ama diğer saatlerde sapma daha az olunca benim saat adına üzüldüm

çok teşekkürler

• Günde 8-9 saniyeye denk geliyor ki, bu da aslında normal Hocam. Yine de ilk bakım zamanında ustaya söylersin, ayar yapabilir muhtemelen. İnce ayar mekanizması üzerinden salınım hızını yavaşlatıp, hızlandırabiliyorlar. Ama seni çok rahatsız etmiyorsa boşuna bakım zamanından önce kapağını açtırma derim. Rutin bakımı sırasında yaptırırsın.
  • iyi günler bende saatimi geçen hafta perşembe günü aldım ölçümlerime göre günde yaklaşık20-30 sn bir hızlı gidiyor. sanırım bu saati alanlardan birtek benimki böyle saat 0 diyemi böyle acaba zamanla iyileşirmi zaman tutması ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsamet

iyi günler bende saatimi geçen hafta perşembe günü aldım ölçümlerime göre günde yaklaşık20-30 sn bir hızlı gidiyor. sanırım bu saati alanlardan birtek benimki böyle saat 0 diyemi böyle acaba zamanla iyileşirmi zaman tutması ?

Hayırlı olsun ilk önce.
    Bende de ilk zamanlarda 2-3 +/- değişim gösteriyordu, sonraki zamanlarda zaman farkı +/- 12 olduğundan aldığım yere götürdüm ve şu an da nerdeyse +/- 1,5 olarak değişim gösteriyor. Saat garanti kapsamında olduğundan belli bir süre sonra aldığın yere götürüp, saatin ayarını yaptırmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciftone -- 28 Nisan 2012; 23:19:19 >
  • valla saati malesef antalyadan aldım ben trabzondayım :D gg üzerinden aldığım için bu pek mümkün değil. acaba aslan saatin başka bayisine götürsem yaparlarmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertsamet

valla saati malesef antalyadan aldım ben trabzondayım :D gg üzerinden aldığım için bu pek mümkün değil. acaba aslan saatin başka bayisine götürsem yaparlarmı ?

Bence Aslan Saat' i ara, bi görüş istersen. Daha net bilgiyi kendilerinden alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciftone -- 29 Nisan 2012; 13:39:18 >
  • quote:

Günde 8-9 saniyeye denk geliyor ki, bu da aslında normal Hocam. Yine de ilk bakım zamanında ustaya söylersin, ayar yapabilir muhtemelen. İnce ayar mekanizması üzerinden salınım hızını yavaşlatıp, hızlandırabiliyorlar. Ama seni çok rahatsız etmiyorsa boşuna bakım zamanından önce kapağını açtırma derim. Rutin bakımı sırasında yaptırırsın.

beni hiç mi hiç rahatsız etmiyor...istediği kadar ileri geri gidebilir ona atış serbest

bu arada 1 yıl bitti ne zaman bakıma götürmeliyim ve istanbulda tavsiye edebileceğiniz nereler var

ben aslan saatten almıştım bunu
  • quote:

quote:

Günde 8-9 saniyeye denk geliyor ki, bu da aslında normal Hocam. Yine de ilk bakım zamanında ustaya söylersin, ayar yapabilir muhtemelen. İnce ayar mekanizması üzerinden salınım hızını yavaşlatıp, hızlandırabiliyorlar. Ama seni çok rahatsız etmiyorsa boşuna bakım zamanından önce kapağını açtırma derim. Rutin bakımı sırasında yaptırırsın.

beni hiç mi hiç rahatsız etmiyor...istediği kadar ileri geri gidebilir ona atış serbest

bu arada 1 yıl bitti ne zaman bakıma götürmeliyim ve istanbulda tavsiye edebileceğiniz nereler var

ben aslan saatten almıştım bunu

Aslan saat, zaman olarak ise ben 2 3 ayda bir saati bakıma götürmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciftone -- 29 Nisan 2012; 16:11:46 >

• bende kapağını açtırma taraftarı değilim fakat saat 25sn hızlı gidiyor. süre biraz fazla olunca rahatsız etmeye başladı 10 günde :D +-2 sn diye aldık 15 katı olunca göze batıyor. :D
  • Otomatik bir saat 2-3 ayda bir bakıma girmez. Merak etmeyin otomobil değil bu 10000-25000-50000 bakımı olsun. 5 yılda bir genel (mekanizma-kasa-kadran) bakım yapılır. Yeterlidir bu
  • 700 lira çok ama çelik beyaz kadranlı olan çok hoşuma gitti
  • Bugun bende orient otomatik racing sahibi oldum fiyat celik kasa siyah kadran 700 tl.. Taksitle :) super bir saat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_e_m22

Bugun bende orient otomatik racing sahibi oldum fiyat celik kasa siyah kadran 700 tl.. Taksitle :) super bir saat

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın ben geçen hafta deri siyah kordonlusunu aldım, çok güzel bişey:)
  • Bayıldım.

Çok güzelmiş :)

Bütçem yok 500 lira verecek ama belki yurtdışından böyle bir saat daha uygun fiyata alabilirim diye düşünüyorum.
  • Sonunda orient cft00006w otomatik saatime kavustum.Saatcellden bonus karta 6+3 taksitle kargo dahil 489 tlye aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bunu aldım otomatik iyimi yaptık kötümü bilemiyorum. Bu üstteki yeşilden alacaktım tarihi yok diye almadım.

http://www.saatcell.com/orient-erkek-saat/796104-orient-sdh01002b0.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmore

Sonunda orient cft00006w otomatik saatime kavustum.Saatcellden bonus karta 6+3 taksitle kargo dahil 489 tlye aldim.

Süper indirim yapmışlar, 1 - 1,5 yıldır bu saatin peşindeydim, en düşük bulduğum fiyat 640 tl idi, 500 tl altı bir fiyata bulmayı ümit ediyordum hep, mesajınızı görmem çok iyi oldu çok teşekkür ederim, ben de hemen şipariş ettim, 489 tl 6+3 taksit, artık sabırsızlıkla kargolanmasını beklicem, umarım 3-4 gün içinde gelir.

http://www.saatcell.com/orient-erkek-saat/796398-orient-cft00006w-rally.html

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.