Şimdi Ara

Ortaöğretim başarı puanı ile ilgili bir sorum olacak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: faruk12

quote:

Orijinalden alıntı: HAYATist

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Timon

hocam 10luk sistemi 100lüğe çevirken başka formul kullanıyor herhalde,sizin 100lük sistemdeki karşılığı 92.88
    okul farkından dolayı değil arkadaş 2007 öncesi mezunu herhalde ondan dolayı.

10'da 8,72 ise 100'de 87,2 olmaz mı?

İşte tam anlamadigim noktada buydu

+1

Sinavdan sonra adamlar demesin kusura bakma senin kazandigin yer suradi deil burasi diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "Daha önceki yıllarda ÖSYM'nin kullandığı formül kullanılacak. Buna göre hesaplama şu şekilde yapılacak. 2006-2007 öğretim yılından önce, 5'lik not sistemine göre belirlenen yıl sonu başarı ortalamaları 100'lük sisteme çevrilirken, yıl sonu başarı ortalamasına 1.00 eklenecek ve çıkan sayı elli bölü üç (50/3) ile çarpılacak. Bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülecek."
    5'likten 100'lüğe böyle çeviriliyormuş. 10'luktan nasıl çevriliyor bulamadım.
    Sen kafanı yorma o doğrudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk12 -- 25 Temmuz 2013; 17:22:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsinsezal

quote:

Orijinalden alıntı: HAYATist

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Timon

hocam 10luk sistemi 100lüğe çevirken başka formul kullanıyor herhalde,sizin 100lük sistemdeki karşılığı 92.88
    okul farkından dolayı değil arkadaş 2007 öncesi mezunu herhalde ondan dolayı.

10'da 8,72 ise 100'de 87,2 olmaz mı?

İşte tam anlamadigim noktada buydu

hocam doğru orantı işte bari siz yapmayın

Sorunda oradadogru oranti yapinca 3.5 puan asagisi geliyor

• quote:

"Daha önceki yıllarda ÖSYM'nin kullandığı formül kullanılacak. Buna göre hesaplama şu şekilde yapılacak. 2006-2007 öğretim yılından önce, 5'lik not sistemine göre belirlenen yıl sonu başarı ortalamaları 100'lük sisteme çevrilirken, yıl sonu başarı ortalamasına 1.00 eklenecek ve çıkan sayı elli bölü üç (50/3) ile çarpılacak. Bölme işlemi virgülden sonra iki basamak yürütülecek."
    5'likten 100'lüğe böyle çeviriliyormuş. 10'luktan nasıl çevriliyor bulamadım.
    Sen kafanı yorma o doğrudur.

Tesekkur ederim o zmsn yasadim

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.