Şimdi Ara

Öss birincisi olabilmek için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dalga geçeçeklerin yazmasını istemiyorum.Sbs ye girdim,yaptım,çıktım.İyi sayılabilecek bir sıralama getirdim ilk 2500'deydim fakat istediğim lise tutmadı oturduğum şehirde bir fen lisesi kazandım.Benim hedefim daha üsttü ve bu hedefimi gerçekleştirebileceğim tek sınav ÖSS(yeni adlarıyla ne oldu bilmiyorum)bu sınava girmiş arkadaşlardan tavsiyeler istiyorum..ciddi tavsiyeler istiyorum.1.olabilmek için çok çalışmam gerektiğini biliyorum yerine getireceğim fakat başka nelere dikkat etmeliyim,işin ayrıntıları fln nedir yardımlarınızı bekliyorum

• ben altı üstü bi elektrik elektronik mühendisiyim ama kardeşim fen lisesinde ondan dolayı az çok biliyorum derece yapmaya çalışan adam nasıl çalışır....

-4 senelik lise eğitimini max 3 senede bitirmen gerek hatta 2 senede.....ondan sonra sürekli soru çözmeye geçeceksin.(abartı demeyin lisede sıra arkadşım 1.sınıfın ikl dönemi bitirmişti tüm konuları(gerçi o zman tüm konuların çıkmadığı tek otrum össydi (2005).yani 2.5 sene sadece soru çözdü.
    -çok iyi bi dersane şart ki zaten fen lisesiysen ii dersaneler kapacaktır seni.ilk seneden bulunduğun ilin en iyi dersanesine başlaman lazım.mesela ben adanadayım burada açık ara final iyi ne bilim mesela bursada fem iyiyse o dersane dinci, final çok kalabalık demeden en iyi dersaneye gitmen şart...
    -püf nokta arkadaşların...arkadaşların ne ise sende o olursun açık ve net.senin gibi düşünen tayfayı bulup onlarla birlikte sürekli çalışmanız ve birbirinizi motive etmeniz lazım....örnek mi ben...lisede 3 sene 3 arkadaş gezdik üçümüzde össde ilk 1000e girmeyi daha hazırlıkta koyduk.ve sürekli çalıştık neyse son seneye girerken 3müzde tüm konuları bitirmiş bi vaziyetteydik ben artık yetre bundan sonra yatsam bile her türlü yaparım deyip arkadaşlara takılmamaya başladım.sınıfın daha vasaat daha piyasa adamları ile takılmaya başladım noldu o 2 arkadaşım derece yaptı ben.........

aklıma gelen bunlar.....

• Konu eksiği bırakmadan ilk sene yatıyorsun,

İkinci sene konu eksiği bırakmadan,FAZLASINI yapmadan dershaneye de gidiyorsun...

3. sene konu tekrarları +dershane

4.sene gecen gündüzün belli olmaz 2 dershaneye gidiceksin , soru çözmekten ziyade hiç konu eksiği bırakma

Bu tabi hayatını kaydırmadan derce yapabilme modeli...

Ben ölürüm diyosan, asosyal olurum falan dersen

otur 4 sene kas
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasketbolSever

Dalga geçeçeklerin yazmasını istemiyorum.Sbs ye girdim,yaptım,çıktım.İyi sayılabilecek bir sıralama getirdim ilk 2500'deydim fakat istediğim lise tutmadı oturduğum şehirde bir fen lisesi kazandım.Benim hedefim daha üsttü ve bu hedefimi gerçekleştirebileceğim tek sınav ÖSS(yeni adlarıyla ne oldu bilmiyorum)bu sınava girmiş arkadaşlardan tavsiyeler istiyorum..ciddi tavsiyeler istiyorum.1.olabilmek için çok çalışmam gerektiğini biliyorum yerine getireceğim fakat başka nelere dikkat etmeliyim,işin ayrıntıları fln nedir yardımlarınızı bekliyorum

hiç boşuna ümitlenme 2012 öss birinicisi ben olcam diğer yıllar sen olabilirsin

• hiç arkadaşın olmuycak
    -aloo ahmet sinemaya gelsene
    -test çözüyorum gelemem

yerine

düzgün çalışıp

-aloo ahmet sinemaya gelsene
    -yarım saat sonra gelsem olurmu bi az ders çalşıyordum

demek var
  • ÖSS'de birinci olabilmek diye birşey yok aslında.

İlk 1000'e girenlerin %100'ü 1.olabilecek kapasitede; ha o gün şansı yaver giden, gününde olan malı götürür.

Bu sene birisi vardı tanıdık; zor dersane sınavlarında bile 295 ham puan aşağısını yapmadı; ancak ÖSS'de 5000'lerde oldu tercih yapmadı. Biraz da şans işi bana göre; tabiki konu eksiğin yok ise eğer.

Sen konu eksiği bırakmayıp çok soru çözmeye bak, ama birinci olmak sadece ondan ibaret değil demek istediğim.

• ben anadolu lisesi öğrencisiydim hazırlık vardı o zamanlar..Bizim sınıfta bir çocuk hazırlık sırf ingilizce olmasına rağmen o arada lise 1 konularını , lise1 de lise 2 , lise 2 de lise3 konularını bitirmişti.Lise3 te full tekrar ve soru ile hacttepe tıpa gitti türkiye 16.sıydı sanırım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.