Şimdi Ara

overclock ustaları yardım??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşalr anakartım: Gigabayte x48 DQ6 İşlemcim: E8400 Ram:OCZ 2x1GB 800MHz Vista Upgrade;

biosta 333x9 du ben voltajlara hiç dokunmadan 400X9 yaptım 3.6GHz gözüküyo şuan.Ramleri de 4-4-4-12 ve 2.00B yaptım ve bir de PCI-frekansı 100 e sabitledim sistem hiç sorun çıakrmadan 3.6GHz oldu yani görünen o:) hiç voltajlarla oynanmış olmama rağmen şu an overclock etmiş mi bulunuyorum sistemi bir de stabil midir acaba sistemim şuan nasıl öğrenebilirim??son sorum da bios ta performance enhace için üç seçenek vardı "standard" "turbo" "extreme" overclock yaparsanız standard ı seçin diyodu onda da standard ı seçtim acaba ne demek bu bir de bunu merak ediyorum??şimdiden çok çok tşk ederim ilgilenen arkadaşlara..extreme e getirdiğimde sistemi açamıyorrum..hiç sorunsuz çıkabileceğim max düzey nedir ve nasıl yapıcam??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunggg -- 4 Mayıs 2008; 11:12:30 >

• hazır açılmış konulardan fikir edinebilirsiniz,performance enhance nedir bilmiyorum standartta kalsın öyle yazıyorsa vardır bi bildikleri..everest programını kurarak sistem kararlılık testi yapabilirsiniz yada orthos..
    Yada en basiti 35 40 adet explorer pencerisi açın ramlerde bir kararsızlık varsa explorer hata verecektir,işlemci zaten default voltajla o değerleri görür..Ama explorer pencereleri boş olmasın,rame yüklenin yani..
  • kardeş 60tane falan açtım explorer penceresi her birinde de bi adrese girdim ama hala hiç bi kasılma yok umarım haklısındır stabildir yani:)üstüne bi de oyun açtım assasin's creed:)
  • şimdi de 3.9GHz e çıkardım voltajsız önce açılmadı vista açılırken mavi ekran çıktı daha sonra biostan system voltage control'u AUTO yaptım açıldı fakat şimdi de işmecinin sıcaklığı 81 derece gözüküyor everest ultimate edition da ve biraz ses gelmeye başladı kasadan..arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum stabil bi şekilde en yüksek değere basıl çıkabilirim??
  • intelin fanını kullanıyorsanız 3600 iyi bir değer bence zorlamanın anlamı yok..
  • bence işlemci voltajını autoda bırakma işlemciye çok yüksek volt verebilir en iyisi kendin ayarlamak. 81 derece çok yüksek @Cose Turche nin de dediği gibi 3.6GHz yeter.
  • 3.6Ghz de bıraktım son olarak sıcaklık da 46 derece civarında normalde...voltajı auto yapmazsam kaça sabitlim peki??
  • quote:

Orjinalden alıntı: samsunggg

3.6Ghz de bıraktım son olarak sıcaklık da 46 derece civarında normalde...voltajı auto yapmazsam kaça sabitlim peki??

cpu-z den bak voltaj kaç ise biostan onun bi düşük voltajını ver stabil olmazsa cpu-z deki değeri girip bırakırsın
  • başlığı daha açıklayıcı hale getirin. sorununuzu kısa ve net olarak başlıkta bildirin ki , gerçekten ilgilenen birileri yardımcı olabilsin.
  • ben bir şey soracağım.overcelock yapınca anakart zarar görmez mi?
    o zaman ben benim 2160 ı günlük 3ghz kullanayım.kullanılım ama anakart ve işlemci kay yıl sonra kullanılamaz hale gelir?yani düğmesine bastığımda sistem açılmaz.anakart gigabyte g31-s2l
  • sonunda hallettim 3.8GHz e çıkarttım 423X9 yaparak voltaj 1.23v turbo da ramleri de +0.20 v ile 960MHz e çıkarttım 4-4-4-12 stabil oldu çok teşekkür ederim arkadaşlar
  • selam arkadaşlar,
    ben ocz vista upgrade ram'den alıcam da merak ettiğim bu ram'ler kaç voltda stabil?
    ocz gold ram'im var, 2,15v da stabil çalışıyor, onun yanında teklerler mi diye merak ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.