Şimdi Ara

Oyun için 2000 TL intel sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Yeni oyunlar için bilgisayar toplamak istiyorum.
    Elimde Corsair 400R kasa var. Alacağım parçalar: Anakart, İşlemci, Ram, Ekran kartı.

Öyle süper bir oyuncu değilimdir. 5-6 sene topladığım e8400 işlemcili sistemi kullanıyorum. Ama çocuklar oyun yeni çıkan oyunları oynamak istiyor, haliyle sistem gereksinimlerim kurtarmıyor.
    Bu yüzden yeni sistem toplamak istiyorum.
    Çok fazla bilgim yok ama forumdan gördüğüm kadarıyla kafamda şöyle bir şey var;
    İntel istiyorum, i7 düşünmüyorum, i5 istiyorum ama hangisi olduğuna karar vermedim. Öyle 1-2 sene sonra sistem parçalarını satıp upgrade edebilen bir insan değilim. Aldım mı ihtiyacımı karşılayana kadar kullanıyorum, sorunlu parça olursa onu değiştiriyorum. Bilgisayar yetmez olduğu zaman değişik uygulamalar için kullanıyorum.

Bu anlattığım sebepten dolayı Sistem seçiminde yardım istiyorum, destek olursanız memnun olurum.
    Bütçem yukarıda bahsettiğim parçalar için 2000 TL. Teşekkürler.

• hocam psu olarak ne var elinizde
  • Corsair 400R ile beraber gelen CX750
  • hocam o zaman en mantıklı tercih bu tarz bileşenler. işlemciyi i5-4460 veya 4590 seçmeniz en uygunu. ramler 8gb ddr3 1600mhz cl9 olan başka bir marka da olabilir.anakart msi z97-g43 veya pc mate alınabilir. ekran kartının gtx 970 olması en iyi seçenek
  • Cahit bey, bu sistem ile gündemdeki son oyunlar oynanabilir mi (sonra fırça yemeyelim çocuklardan)
    Birde olmuşken iyisi olsun takıntı bende de var biraz. 4690 ile 4690K arasında bakıyordum bende. K olanlar sanırım o.c etmek için ama o işlemler hakkında da pek bilgim yok. Yazılardan gördüğüm kadarıyla turbo modu ile de normal işlemcilerde belli bir artış oluyormuş. Sizin tavsiye ettiğiniz sistem içinde bu geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: böke

Cahit bey, bu sistem ile gündemdeki son oyunlar oynanabilir mi (sonra fırça yemeyelim çocuklardan)
    Birde olmuşken iyisi olsun takıntı bende de var biraz. 4690 ile 4690K arasında bakıyordum bende. K olanlar sanırım o.c etmek için ama o işlemler hakkında da pek bilgim yok. Yazılardan gördüğüm kadarıyla turbo modu ile de normal işlemcilerde belli bir artış oluyormuş. Sizin tavsiye ettiğiniz sistem içinde bu geçerli mi?
    quote:

Orijinalden alynty: böke

Cahit bey, bu sistem ile gündemdeki son oyunlar oynanabilir mi (sonra fyrça yemeyelim çocuklardan)
    Birde olmu?ken iyisi olsun takynty bende de var biraz. 4690 ile 4690K arasynda bakyyordum bende. K olanlar sanyrym o.c etmek için ama o i?lemler hakkynda da pek bilgim yok. Yazylardan gördü?üm kadaryyla turbo modu ile de normal i?lemcilerde belli bir arty? oluyormu?. Sizin tavsiye etti?iniz sistem içinde bu geçerli mi?

hocam son çykan oyunlar ultra ?ekilde oynarsynyz.çok performansly bir karttyr.güç tüketimi de tam tersi olarak azdyr. kendim i5-4690 kullanyyorum ama herkese i5-4590 veya i5-4460 öneriyorum.çünkü aralarynda bir fark yok. fark psikolojik evet turbo olayy i5-4590 için de mevcut

• Tamam o zaman. Elimde fazladan 2TB WD Green var. Sizce araya birde SSD kaynatmak gerekir mi acaba. (Windows 8 pro yüklemeyi düşünüyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: böke

Tamam o zaman. Elimde fazladan 2TB WD Green var. Sizce araya birde SSD kaynatmak gerekir mi acaba. (Windows 8 pro yüklemeyi düşünüyorum)
    quote:

Orijinalden alinti: böke

Tamam o zaman. Elimde fazladan 2TB WD Green var. Sizce araya birde SSD kaynatmak gerekir mi acaba. (Windows 8 pro yüklemeyi düsünüyorum)

hocam ssd cok iyi gider bu sisteme. insallah diger mesajim okunmustur.yine karakter sorunu var forumda
  • (Bir üstteki mesajınızı okudum) SSD içinde tavsiye alabilirim.
    Birde sizin yukarıdaki resim hangi firmadan? Vatan'a baktım orda ram'i bulamadım mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi böke -- 19 Ocak 2015; 20:45:03 >
  • samsung 850 serisi alin 10 yil garanti veriyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu şekilde bir güncelleme yapsam nasıl olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi böke -- 23 Ocak 2015; 4:21:28 >
  • oc istemiyosunuz sanirim.O yuzden carpan kilitsiz k serisi olmayn bi islemci ve anakart secerek butceyi kirpabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hangi site o? Fiyatlar Vatan'a kıyasla çok daha uygun duruyor.

• Eğer zotac ya da galax marka Gtx970 alacaksanız 2 kere düşünün. Ne demek istediğimi dili yananlar daha iyi bilir.

• böke B kullanıcısına yanıt
    Oc yapmayı düşünüyorsanız anakartı gigabyte z97x gaming 5 yapın bence.
  • Anakart Asus düşünüyorum. Ama z97K var A var. onları araştırıyorum Hangisi daha iyidir. Yoksa biraz daha açılıp gamer pro mu tercih edilmeli?

quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Oc yapmayı düşünüyorsanız anakartı gigabyte z97x gaming 5 yapın bence.

Asus istiyorum. Hatta Asus'n game pro da düşündüm ama.. araştırıyorum hala.

quote:

Orijinalden alıntı: RIP The Rev

oc istemiyosunuz sanirim.O yuzden carpan kilitsiz k serisi olmayn bi islemci ve anakart secerek butceyi kirpabilirsiniz

Pek niyetim yok ama toplamda çok fark olmuyor o yüzden belki o.c yapılabilir anlamında güncel olsun diye düşündüm.

quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Hocam hangi site o? Fiyatlar Vatan'a kıyasla çok daha uygun duruyor.

Sinerjigentr

quote:

Orijinalden alıntı: Y2kmtt

Eğer zotac ya da galax marka Gtx970 alacaksanız 2 kere düşünün. Ne demek istediğimi dili yananlar daha iyi bilir.

Bunun hakkında bilgim yok arkadaşlar öenerdi o yüzden oradan devam ettim. Siz ne öneririsiniz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.