Şimdi Ara

ÖZELLİKLE LİSELİLER VE İLKÖĞRETİMLİLER BU KONUYA :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mezunum bu sene hazırlanıyorum. Bizim dershane ile bu sene 4000 lira ile anlaştık ayrıca her hafta farklı derslerden ozel ders alan arkadaslarım var ayda dediğiniz gibi 1000 liradan daha fazla harciyolar.
    Sizin gibi bir buro yaşadığım sehirde olsaydı dershaneye yazilmazdim çünkü pek bir faydasını görmüyorum.
    Bence kadroyu toplayabilirseniz yapın derim. Bir iki kisi toplarsanız gerisi gelir diye düşünüyorum. Fiyatta bence makul sonuçta ODTÜ mezunusunuz ve anlatım tekniklerinizide vardır keza diğer öğretmenlerde oyle olursa gayet guzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cooler

anladığım kadarıyla sende ayda ortalama 1000 tl gibi bir rakam ödemişsin eğitimine.

sınav ve rekabet ortamını ben kendi öğrencilerim arasındada aşırıya kaçırmadan yaratabilirim.

(aşırı rekabetin akademik başarı dışında insanlardan çok daha fazla şey götürdüğünü düşünüyorum. çok taraftar değilim.)

sadece sınıf ortamı yaratamam ki zaten benım amacım ve farkımda sınıf ortamı yaratmamak :D

daha önce 4 ay bir dersanede öğretmenlik yapmış biri olarak bir öğrencinin özel eğitimden alacağı %70-80 civarındaysa dersanden %30 civarında oldugunu dusunuyorum. bununda en buyuk sebebinin sınıf ortamı olduğu kanısındayım.

Bireysel daha iyi tabi,aslında sınıfına bağlı bu işler.
    fen liselilerin sınıfında sende yükselirsin,meslek lisesi sınıfında sende düşersin gel kanka çıkışta batağa der :D
    birçok öğrencide aradaki dengeyi kuramaz.

rekabet derken,şöyle diyim en basit bir 30 soruluk fizik sınavı 2000 kişi arasında oluyordu bizim.sıranı görüyorsun rahat oluyor.

ama bunun konuyla alakası yok.reklamını iyi yaparsan,öğrencilerde aralarında konuşur hocaları bolbol.öğrencilerde böyle yorumlar yapıyorsa bu işi denemelisin.

• Tutarmı bilmem ama Bursa'nın en iyi dershanelerinden birinin sahibi işe bu şekilde başlamıştır.Hatta oda Odtü mezunu ama bölümünü unuttum.Üniversiteye başlamadan önce gittiğim dershanede hocaların senin gibi planları vardı.
  • Orta halli biri için çok fazla 8 ay boyunca hazırlık yapacak desek 8000 TL eder zengin değilsem onun yerine dersaneye gönderirim orada da birebir alabilir ve şahsen sınav için daha faydalı olur çünkü dersane denemeleri vs. derken çocuk hem soru çözme kabiliyetini geliştirir hem de sınav ortamına daha iyi hazırlanır.Tabii iş çocukta bitiyor gerçekten çalışkansa bir şekilde özel ders gerektirmeden konuları halleder halledemediği olursa da dersanede hocalarla kapatabilir açıkları özel derse de ekstra masrafa da gerek kalmaz.Bence gereksiz olur ama mesela çocuğun trigonometrisi eksiktir ki zittin sene kitaptan çalışsa yine de bir şey anlamaz o konudan, onlar için kısa süreliğine ya da 2-3 konuluğuna özel derse gidilir ama sınav hazırlık diye 8-9 ay özel derse gidilmez.
  • bana kalırsa tutar. hemde çok ciddi paralar kazanabilirsin bu işten. istanbulda adını unuttum şimdi bi matematik merkezi vardı her öğrenci için 8bin lira alıyorlardı ama gerçekten çok iyi anlatanlar sendede biraz heves varsa çok iyi şeyler yaptırtabiliyorlar anlattıklarıyla.
  • Adam madem zengin niye okuyor beyin bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz~

bana kalırsa tutar. hemde çok ciddi paralar kazanabilirsin bu işten. istanbulda adını unuttum şimdi bi matematik merkezi vardı her öğrenci için 8bin lira alıyorlardı ama gerçekten çok iyi anlatanlar sendede biraz heves varsa çok iyi şeyler yaptırtabiliyorlar anlattıklarıyla.

dediğim gibi konu anlatma konusunda Allaha şükür hiç bir problemimiz yok. hem dersane hemde özel ders tecrubem yeterince var. ama mutlaka bizim göremeyip, düşünemeyip sizin bizden daha iyi görebildiğiniz şeyler vardır.

o düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Arkadaşım merhaba ben de Bilkent'te okuyorum komşu sayılırız. İyi para kazanabilceğin ve kazandığın zaten belli, ancak çok başarılı öğrencilerin seni tercih etme ihtimali az. Neden dersen ben lise hayatım boyunca dershaneye hiç para ödemedim. Dershanelerin başarılı öğrencilere yaptığı özel sınıf, özel ek ders + bir çok imkandan yararlandım ( Yemek, yol, aylık sınavlardaki başarına göre para vs.). İyi öğrenciler buna benzer şeylerden para ödemeden yararlanabilceğinden seni seçme ihtimallerinin az olduğunu düşünüyorum. Ama şu da bir gerçek orta seviyeli bir öğrenciyi dershanenin yetiştirebilceğinden daha iyi yetiştirebilirsin. Önemli olan sana güvenecek öğrenci bulman, çevreni genişletmen. Kazandığın para çok güzel, devamı gelir umarım. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CThirty -- 8 Mayıs 2011; 21:00:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sexuality

Arkadaşım merhaba ben de Bilkent'te okuyorum komşu sayılırız. İyi para kazanabilceğin ve kazandığın zaten belli, ancak çok başarılı öğrencilerin seni tercih etme ihtimali az. Neden dersen ben lise hayatım boyunca dershaneye hiç para ödemedim. Dershanelerin başarılı öğrencilere yaptığı özel sınıf, özel ek ders + bir çok imkandan yararlandım ( Yemek, yol, aylık sınavlardaki başarına göre para vs.). İyi öğrenciler buna benzer şeylerden para ödemeden yararlanabilceğinden seni seçme ihtimallerinin az olduğunu düşünüyorum. Ama şu da bir gerçek orta seviyeli bir öğrenciyi dershanenin yetiştirebilceğinden daha iyi yetiştirebilirsin. Önemli olan sana güvenecek öğrenci bulman, çevreni genişletmen. Kazandığın para çok güzel, devamı gelir umarım. Kolay gelsin

haklısınız belki o seviyedeki öğrenci bizi tercih etmeyebilir ama onun 1 alt seviyesi hatta 2 alt seviyesi öğrencilerin bile özel eğitimle çok iyi yerlere gelebileceklerine inanıyorum. tek şartım var istekli olsun azmli olsun ve anlamasında fiziksel olarak bir problem olmasın. 1 yılda ben onu canavar gibi yaparım.

eğer açarsak bir çay içmeye beklerim seni :)

• quote:

Orijinalden alıntı: el_morad

Orta halli biri için çok fazla 8 ay boyunca hazırlık yapacak desek 8000 TL eder zengin değilsem onun yerine dersaneye gönderirim orada da birebir alabilir ve şahsen sınav için daha faydalı olur çünkü dersane denemeleri vs. derken çocuk hem soru çözme kabiliyetini geliştirir hem de sınav ortamına daha iyi hazırlanır.Tabii iş çocukta bitiyor gerçekten çalışkansa bir şekilde özel ders gerektirmeden konuları halleder halledemediği olursa da dersanede hocalarla kapatabilir açıkları özel derse de ekstra masrafa da gerek kalmaz.Bence gereksiz olur ama mesela çocuğun trigonometrisi eksiktir ki zittin sene kitaptan çalışsa yine de bir şey anlamaz o konudan, onlar için kısa süreliğine ya da 2-3 konuluğuna özel derse gidilir ama sınav hazırlık diye 8-9 ay özel derse gidilmez.

fiyatları özel ders fiyatlarıyla vermeye kalkarsam zaten çok uçuk rakamlar ortaya çıkıyor. zaten benım amacımda o fiyatlara dersane + bir dersten özel ders yerine aynı paraya birden fazla dersten özel ders imkanı bulmasını sağlamak.

• Eğer büroyu İstanbul nişantaşında açarsan paraya para demezsin yoksa adam başı ayda 1000 lira kazanıcam derken topu atarsın benden söylemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Eğer büroyu İstanbul nişantaşında açarsan paraya para demezsin yoksa adam başı ayda 1000 lira kazanıcam derken topu atarsın benden söylemesi

keşke orda açabilsem ama çevre yok tanıdık yok zor iş o :)
  • 3. Sınıf öğrencisyim.(İlkokul) Aylık kaç TL olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

3. Sınıf öğrencisyim.(İlkokul) Aylık kaç TL olur?

eğer ciddiysen hangi okula gidiyorsun?

haftada kaç gun kac saat istiyorsun?

hangi derslerinde eksiklik oldugunu düşünüyorsun?

nerede oturuyorsun?

karnende notların nasıldı?

bu sorulara cvp verirsen tlfonumu pm den gönderirim annen yada babanla görüşürüz.
  • Kardeş 2 sene için dershaneyle anlaştım eğer öyle bir konu olmasaydı yanınıza katılmayı düşünürüm bu arada bende ODTÜ mezunuyum. Çok karlı bir iş olur ama iş yeri açma gibi bir konu olursa resmiyette sorunlar yaşıyabilirsiniz haberiniz olsun
  • Ben Evet Diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

Kardeş 2 sene için dershaneyle anlaştım eğer öyle bir konu olmasaydı yanınıza katılmayı düşünürüm bu arada bende ODTÜ mezunuyum. Çok karlı bir iş olur ama iş yeri açma gibi bir konu olursa resmiyette sorunlar yaşıyabilirsiniz haberiniz olsun

dediğim gibi en azından ilk sene resmi birşey yapamicaz büyük ihtimalle.

umarım senın içinde herşey çok guzel olur.
  • birde gececiler yorum yapsın bakalım
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.