Şimdi Ara

Özyeğin mi? Bahçeşehir mi? Yeditepe mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Mimarlık seçmek istiyorum ve kafamda birkaç üniversite seçeneği var. Özyeğin, Bahçeşehir, Yeditepe, Kadir Has, Mef. Dün Özyeğin ve Yeditepe'nin tanıtım günlerine katıldım ve Özyeğin çok aklıma yattı. Sizler hangi üniversiteleri önerirsiniz? Eğitim, staj, sosyal imkanlar hangilerinde daha iyidir? Yurtdışı olanakları nasıldır? Ve en önemlisi hangilerinin akademik kadrosu daha sağlamdır?

Bu arada MF-4 sıralamam 20K.

• Bahçeşehir ve yeditepe

özyeğin nedir
  • Bence bahçeşehir. Dünyanın birçok noktasında da yeri var yurtdışı bakımından diğer ünilere göre daha avantajlı
  • tylerdurden87 T kullanıcısına yanıt
    Evet o yurtdışında kampüsleri olduğunu daha önce görmüştüm ben de. Çok iyi bir imkan bu tabiki ama isteyen her öğrencisi yararlanabiliyor mu? Bu da önemli bir nokta. Mesela ben tam burslu gireceğim muhtemelen. Eğer üniversitede okurken bu yurtdışı kampüsü imkanlarından faydalanmak istersem herhangi bir ücret ödeyecek miyim okula?
  • O konuda hiç bir bilgim yok açıkçası. onu okuyan arkadaşlara sormak lazım
  • tylerdurden87 T kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum. Çok teşekkür ederim fikrini söylediğin için.
  • Ben özyeğin derim. Dün ben de tercih gününe katıldım ve katıldıysan o ilgiyi farketmişsindir. Gerçekten üniversitenin imkanları muhteşem ve orada alabileceğin bir kitapçık vardı mezunların CVsi ( lisans eğitimi boyunca oluşturdukları ), eğer ki Özyeğin'den vazgeçersen tekrar bi onları oku derim.
    Bir de araştırmıştım kendim için. Bahçeşehirde tam burslu girdiğin takdirde yurdu falan da sen ödüyorsun ve sorduğun soruya da cevap vermiş olayım; eğer yurtdışındaki bir kampüsünde eğitim görmek istersen %50 sini ödüyorsun tam burslu olarak.
  • Heppsikoloji H kullanıcısına yanıt
    Ben de o ilgiyi çok beğendim gerçekten ve evet o mezunların CV'si çok donanımlıydı gerçekten. İş hayatına 1-0 önde başlıyorlar o tecrübeleri sayesinde. Bahçeşehir'in yurduna bakmıştım geçen yıl çok pahalıydı. Özyeğin'inki ona bakarak daha uygun fiyatlı ve güzeldi. Ama Özyeğin'de de eğer ilk 10k da değilsen tam burslu olsan da yurdu sen ödüyorsun fakat dediğim gibi fiyatları çok da uçuk olmadığı için sorun olmaz bence. Aynen Bahçeşehir'in o yurtdışı kampüsleri benim de bildiğim kadarıyla yalnızca ilk bin öğrencileri için ücretsiz. Ki zaten eğer ücretin %50 sini vereceksem o yurtdışı kampüsleri için tam burslu okuyor olmamın pek de bir anlamı yok. Bu arada Hüsnü Özyeğin'in yaptığı konuşma da gerçekten benim aklımı çeldi.
  • ben özyeğin de elektrik elektironik müh tam burslu girdim geçen senen memnunum Bahçeşehir de gitme imkanım vardı ama tercih etmedim. Buralar da üniversitenin adını duymadı diye boş konuşun adamlara bakma derim...

bugün en girişimci ve yenilikçi üniversiteler açıklandı dediğin üni lerin sırasına bakarsak

7. sırada İTÜ den sonra Özyeğin

25.sırada Yeditepe

36. Bahçeşehir

http://www.memurlar.net/haber/524799/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.