Şimdi Ara

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efe.1905se kullanıcısına yanıt
    kampüsün içi falan gayet güzel ve modern ama baya da küçük kampüs havası yok kısacası
  • ben çok beğeniyorum bu üniversiteyi. sahibi Hüsnü Özyeğin Robert Kolej mezunu, Harvard'da MBA yapmış bir adam. vizyonu oldukça geniş biri.

mimarlık fakültesi dekanı da bir arkadaşımın İTÜ'den hocası. oldukça iyi bir hoca olduğunu söylüyor. doktora için Finans bölümüne bakmıştım, öğretim görevlileri akademik başarıları oldukça yüksek insanlardı. öğretim görevlilerine bakarken hocaların yaptığı yayınlar, sahip oldukları H-Index (yurtdışı yayınlarda yayınlanan makalelerinin ne kadar atıf aldığına dair başarı göstergesi) oldukça etkileyiciydi.

bence bir Sabancı bir Koç kadar iyi bir üniversite.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marianna06

ben çok beğeniyorum bu üniversiteyi. sahibi Hüsnü Özyeğin Robert Kolej mezunu, Harvard'da MBA yapmış bir adam. vizyonu oldukça geniş biri.

mimarlık fakültesi dekanı da bir arkadaşımın İTÜ'den hocası. oldukça iyi bir hoca olduğunu söylüyor. doktora için Finans bölümüne bakmıştım, öğretim görevlileri akademik başarıları oldukça yüksek insanlardı. öğretim görevlilerine bakarken hocaların yaptığı yayınlar, sahip oldukları H-Index (yurtdışı yayınlarda yayınlanan makalelerinin ne kadar atıf aldığına dair başarı göstergesi) oldukça etkileyiciydi.

Teşekkürler bu bilgi için
    Sence bilkent'den iyi midir iç mimarlığı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HollyGolightly

quote:

Orijinalden alıntı: Marianna06

ben çok beğeniyorum bu üniversiteyi. sahibi Hüsnü Özyeğin Robert Kolej mezunu, Harvard'da MBA yapmış bir adam. vizyonu oldukça geniş biri.

Teşekkürler bu bilgi için
    Sence bilkent'den iyi midir iç mimarlığı?

Bilkent hakkında hiç bir fikrim yok maalesef :(

• Marianna06 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Kampus elestrilmis ama. Kampus gibi bir kampusi var. Evet sehrin disinda ve yeni yerlesime acilan bir yer. Ulasim olarak 3. Kopru yanindan gececek kampus icinde yurt mevcut. Kampüse cok yakin olarak tokinin cok buyuk konutu mevcur. Kira bulunabilir. Cevresi cekmekoy. 1 sene sonra okula yakin metro var. Keza 3. Kopru yolu yanindam geciyor. Tamamiyle acik arazi ve tamamiyle ozyegin vakfinin arazisi. Sifir km muthis teknolojik imkanlari olan bir kampusu var. Insaat calismalari devam ediyor. Ozellikle muh de yurtdisinda yetismemis ogretim elemani yok neredeyse. Okul cok palai ama tam burslu kazanilabiliyorsa yatirim yapilmaya devam eden gelecegi parlak bir universite bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belirteyim Özyeğin'de okuyorum. Kampüs çok güzeldir, hâlâ daha büyümektedir yeni binalar yapılıyor. Hocalar çok kaliteledir. Ama ! Okul çok gereksiz pahalıdır. Shuttle sistemi denilen rezalet ötesi bir ulaşım ağına sahiptir ve çok pahalıdır(Pendik shuttle'ı tek yön 8.50 tl idi zorla 6.50 a indirdik günde 11-12 tl yol parası).Okul yolu çok tehlikelidir daha geçen dönem bir arkadaşımız hayatını kaybetti. Yemekhane yemekleri çok iyi değildir verdiğiniz paraya değmiyor büyük çoğunlukla 3 çeşit yemek 6.50 TL. Bu kadar iyi bir kurum olabilmesine rağmen hazırlık eğitimi fiyaskodur. Sürekli değiştirmeye çalışıyolar birşeyleri yapamıyorlar ama. Hazırlıkların devamsızlık süreleri çok azdır. Hazırlık öğrencisine TRACE hakkı 1 kere veriyolar adam belki 2. dönem verip başlayacak bölümüne ama ne kadar uzun okursa o kadar para kazanırız mı diyorlar anlamıyorum TRACE 'e neden girilmiyor sonra. Neyse okulun öğrenci potansiyeli çok zengin'den ortaya doğrudur. Sorun varsa pm atabilirsin.(Bu yıl hazırlığı bitirdim)

Edit:TRACE: Hazırlığı geçmenizi sağlayacak ÖzÜ sınavıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nthows -- 29 Haziran 2014; 17:47:36 >

• ben de özyeğin %50 burslu fatih sultan mehmet vakıf %50 burslu ve istanbul ticaret %25 burslu hukuk arasında muallaktayım.Açıkçası özyeğini istiyorum ama öğrenci profili biraz ürkütücü geliyor diğer seçeneklere göre.Fiyat desen 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı.Ben beşiktaşta oturuyorum çekmeköye nasıl gidip geliceğim hiçbir fikrim yok.İstanbul ticaret sanki daha bir mantıklı duruyor.Siz ne dersiniz
  • brk-bjk B kullanıcısına yanıt
    geçen sene bir arkadaşım galatasaray ve koç tam burslu tutmayınca özÜ tam bursluyazmıştı benim bir fikrim yok ama sanki daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HollyGolightly

geçen sene bir arkadaşım galatasaray ve koç tam burslu tutmayınca özÜ tam bursluyazmıştı benim bir fikrim yok ama sanki daha iyi

anladım hocam ilginiz için çok teşekkür ederim ben de haftaya her gün 1 okulu gezmeye gitmeyi düşünüyorum bakalım bir fikir olur en azından.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.