Şimdi Ara

P150HM AMD 6990M ISINMA PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar öncelikle 2 ay önce Q63P150HM03 + 6990m ekran kartı ile almıştım..Baştan beridir şarj aletini takınca laptop çok aşırı bir fan sesi ve ısınmaya maruz kalıyor..Ama şarj aletinin fişini çekince tam istediğim gibi sessiz sakin bir laptop oluyor...Bu problemi aşmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

• Dostum eger oyun di$inda(bo$tayken weya netteyken) böyle bi sorun warsa servise gönder,belliki donanimsal bi sorun war cunku bende öyle bi problem yok
    ayrica bo$tayken ekran kartinin sicakligi nedir?
  • Çünkü şarj aleti takılı olduğunda cihaz tam performansta çalışır pildeyken voltajlardan dolayı performans sınırlanır
    15-20 dk oyun oynayıp HWMonitor programından max. sıcaklıkları söylerseniz bir fikirde bulunabiliriz
  • güç seçeneklerinden pil - şarjda ayarlarını gözden geçirin....
  • Teknik servisle görüşsem daha iyi olur sanırım...Sizlere de yardımlarınız için çok teşekkür ederim..
  • 6990m güçlü bir kart fişteyken tam güç çalışır her bilgisayarda aynıdır fanda ufak bir hareketlenme olur hatta oyunlarda fişte oynanır leptopta tam performans alabilmek için.normak masaüstü gibi çıkarılıp takılan büyük kart olduğu için fanıda biraz büyük soğutma yapması açısında oyun leptoplarında bu sistem böyledir.ses normal servise göndersenizde birşey değişmez.ısınmadan kastınız nedir nekadar oyunlarda bu olması normal dediğim gibi güçlü bi kart soğutmasıda ona göredir bence ölçüp sıcaklıkları buraya atın hep beraber karar verelim.bilemiyorum ama masaüstü kullanıcısı olabilirsiniz leptopta oyunlarda 85-90 derece görebilirsiniz bu normaldir.masaüstünde bu ise baya bir anormaldir.sıcaklıkları boşytayken ve oyundayken buraya atın.
  • OYUNDAYKEN
    Ekran kartı :1 saat kadar full grafikte normal bir oyun oynadım 68 dereceye çıktı..
    İşlemci : 97 dereceye kadar çıktı

BOŞTAYKEN

Ekran kartı : 50 derece
    İşlemci : 94 derece
    Burda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar var o yüzden ayrıntılı bir şekilde sorunlarımı yazıya döküyorum..

Monster Q63P150HM03 + 6990m +2720 QM özellikli bir bilgisayarı 3 ay önce aldım..İlk 2 ay aşırı gürültü yoktu..Sorunum son 1 aydır devam ediyor..Yani bilgisayarı açtıktan iki dakika sonra sol taraftaki fan aşırı derecede hızlı çalışmaya başlıyor..Oyun oynarken de aynı şekilde ses geliyor..Ve son 1 aydır 3 günde 1 kere ani güç kesintisi oluyor ve bilgisayar sanki adaptörü aniden çıkarılmış gibi kapanıyor...Şimdi ayrıntılı bir şekilde yazmaya çalıştım yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaornek25 -- 10 Mart 2012; 9:08:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaornek25

OYUNDAYKEN
    Ekran kartı :1 saat kadar full grafikte normal bir oyun oynadım 68 dereceye çıktı..
    İşlemci : 97 dereceye kadar çıktı

BOŞTAYKEN

Ekran kartı : 50 derece
    İşlemci : 94 derece
    Burda yardımcı olmak isteyen arkadaşlar var o yüzden ayrıntılı bir şekilde sorunlarımı yazıya döküyorum..

Monster Q63P150HM03 + 6990m +2720 QM özellikli bir bilgisayarı 3 ay önce aldım..İlk 2 ay aşırı gürültü yoktu..Sorunum son 1 aydır devam ediyor..Yani bilgisayarı açtıktan iki dakika sonra sol taraftaki fan aşırı derecede hızlı çalışmaya başlıyor..Oyun oynarken de aynı şekilde ses geliyor..Ve son 1 aydır 3 günde 1 kere ani güç kesintisi oluyor ve bilgisayar sanki adaptörü aniden çıkarılmış gibi kapanıyor...Şimdi ayrıntılı bir şekilde yazmaya çalıştım yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ederim..

Buradan herkes yardımcı olmaya çalışır, fikir yürütür ama anlattıklarına bakılırsa senin cihazı servise götürmen gerekiyor. Hiç forumdan gelecek cevapları bekleme en azından hemen aç telefonu fokus'a sor, istanbuldaysan da hemen git servise

• İsi degerlerine bakinca sorunun ekran kartinda degil islemcide oldugu gozukuyor 90+ deger var bostayken anormal bir durum bence biran once servise ver cok yuksek sicakliklar pilinde performansinin azalmasina yol aciyor.
  • İşlemci boştayken böyleyse daha oyuna girer girmez bilgisayarın kapanması gerek bir yanlışlık olmasın değerlerde hangi programdan baktınız?
  • Yukarıda arkadaşın bahsettiği Hwmonitör programından baktım..
  • işlemci çok sakat senin

eğer doğruysa acilen servise götür hatta bilgisayarı açma servisten gelene kadar

turbo fan var bılgısayarda o çok işe yarıyor 5 derece düşürüyor sıcaklığı çok önemli bi rakam bence
  • işlemcini kastıran çakışmalı birşey kurmuş olabilirsiniz işlemlerden işlemci kullanımını kontrol etmenizde fayda var. eğer işlemci kullanımı %0 durumdayken bu ısı değerleri çıkıyorsa acilen servis yolu gözükmüş
  • Zaten gönderdim servise sürekli ısınıp ısınıp kapanıyor sol arka taraftaki fanın üflediği yerdeki plastik eriyecek sanıyorum..Bu arada arkadaş programların çakışması sonucu işlemci ısınabilir demiş..Mesela hangi programların çakışması sebep olur buna
  • Servisten geldi sorunum çözüldü teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaornek25

Servisten geldi sorunum çözüldü teşekkürler...

Neymiş sıkıntısı, ben bu cihazı almayı düşünüyorum da nasıldır bi fikir beyan edin bana.
    ivy bride işlemcili 560m 192 bit ekran kartlı olanı mı alsam bunu mu alsam karar veremiyorum.
  • Ekran kartları arasında uçurum yok fakat ben memnunum bilgisayarımdan..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.