Şimdi Ara

P4 e 98 KURULMUYOR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili dostlar, P4 makinama 98 kurulmuyor... format attiktan sonra 98 boot cd si tanıyor ancak "kur" baslamiyor...

Bu dert beni verem eder , cozumunu bilen ihya eder :)

• xp varsa pc de 98 kurulmaz.eğer xp yoksa başka bir 98 cd si dene.olmadı cd sürüyü kontrol et.
  • sistemde xp yok... orjinal cd dede denedim yine kurulmuyor... ayrica cdrom da da problem yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: _barbar_

Sevgili dostlar, P4 makinama 98 kurulmuyor... format attiktan sonra 98 boot cd si tanıyor ancak "kur" baslamiyor...

Bu dert beni verem eder , cozumunu bilen ihya eder :)

boot dosyasında eksiklik yada hata olabilir. başlangıç disketiyle kurmayı dene.
  • başlangic disketi ile denedim... Ayni hatayi verdi... Biliyorum arkadaslar, sanki saka yapiyormusum gibi... Ancak sakayi ben degil, benim gerzek alet yapiyor...
  • dosya sistemin ney dostum. yanılmıyorsam ntfs dosya sistemine 98 yüklenmiyor.
  • cok tesekkur ederim... dosya sistemim ntfs... fat 32 ye cevirip tekrar deneyecegim... eger işe yaramazsa sizi haberdar ederim dostlar...
  • kurulmaz olurmu yahu. mutlaka cd de problem vardır. veya ntfs sistemindedir ozaman olmayabilir. herseyı dene ama p4 e 98 kurulmuyor dıye bırsey olamaz. istersen 95 arapca bıle kurabılırsın
  • haklisin, hakli olmasina da beser sasar, bilgisayar tam sasar... herseyi denemeye calişsiyorum... zaten kurulsa Afrikanca bile kurarim o mesele degil...
  • eğer anakartın asus sa kur.cor setup.cor onun gibi bişe yazman lazım yani kur.exe çalışmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokfen -- 3 Ekim 2005, 11:53:54 >
  • Win98den desteğini çekti microsoft siz hala 98desiniz bari 95 kur :)) ntfs.yi fat sistemine dönüştür FDISK yap yani sonra kur sistemi düzelir. düzelmezse HDD.deye rica et yalvarıyorum de belki kıyak yapar ... yine de düzelmezse ara ahmetskyı halleder.
  • kardeş önce format at...ama fat32 li yani win98 başlangıç disketiyle....eğer cd nin bozuk olmadığından eminsen kesinlikle ve kesinlikle bu kurulumu yaparsın...eğer yine olmuyorsa tamamen mainboardında bi anormallik var demektir...kolay gelsin...
  • Eyvallah arkadaşlar tavsiyelerinizi deneyeceğim. Herkese selamlar...

• büyük ihtimal dosya sistemin ntfs olduğu için kuramuyorsun fat32 yapıp tekrar denersen büyük ihtimalle sorunun çözülür.
  • Bazı anakartlar Win98 desteklemiyor. Sorun bu da olabilir.
  • dosya sisteminden kaynaklıdır....ntfs ye windows 98 olmaz....dikkat et yanlız daha sonraları dosya sisteminden ötürü başın biraz ağrıyacak gibi geliyor bana...gün gelip hdd ni ikiye falan bölüyosan yarısını kullanamayabilrisin...
  • arkadaşlar guzel yorumlar yapmısısnız ama dedıklerinizin hiç bir alakası yok bu olayla tamamen farklı ve çok basit bir çözümü var bu işin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ersayt

Bazı anakartlar Win98 desteklemiyor. Sorun bu da olabilir.

anakartını yazarsan daha yararlı olabiliriz
  • Anakart asus'du arkadaşlar ve sanırım sorunu çözdüm. Fdisk ile ikiye böldüğüm hdd' yi format ile fat32'ye çevirdim fakat hala kurmuyordu.

En sonunda hdd'yi tek parça yapıp fat32'ye çevirdim ve Gökmen arkadaşımın yukarda dediği gibi setupcor'u çalıştırdım kurdu.

Ben bu işten birşey anlamadım, uzatılmış dos kısmını sanırım fat32 olmasına rağmen başka dosya sistemi gibi gördü. Sonuç olarak buradaki tüm arkadaşlara yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.