Şimdi Ara

P55-US3L ve i5 750

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bilgisayarımda genelde oyun oynayan birisi olarak hatta tek oynadığım olan world of warcraft'ın yüksek işlemci gereksinimi yüzünden biraz da eskimeye başlayan işlemcimi değiştirmek istiyorum, şu sıralar piyasada gözüme çarpan iyi işlemci olan i5 750'yi almaya karar verdim tabii ki keşke sadece işlemci ile bitse, işlemciyi değiştiriceğim için bir anakart lazım ve çok fazla açılamadığımdan 200tl civarında us3l'yi buldum, oc falan yapılmazsa iyi bir kart diyorlar, ben zaten Oc ile uğraşan birisi değilim, anlamıyorum da zaten ancak eğer bu iki kartı alırsam elimdeki hd4830 ekran kartına ati control'un izin verdiği kadar oc yaparım diye düşünüyorum, o da zaten çok fazla sorun oluşturmaz diye düşünüyorum, bu arada bu iki kartı alırken elimdeki ddr2 ram'leri çıkartıp Kingston HyperX 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM CL9 ram'lerinden almayı düşünüyorum, us3l ile çakışırmı, stabil olur mu fikirleriniz nelerdir acaba, yada başka anakart tavsiyeleriniz varmıdır. Bu arada us3l'yi alırsam eğer üzerinde sadece bir adet PS/2 girişi olduğunu gördüm bir tane usb çıkışını ps/2'ye çevirmeyi düşünüyorum bu aparatların herhangi bir sorun çıkartması olasımıdır acaba, teşekkürler.

• İzninle bir soruda ben sormak istiyorum, ben ddr2 Ocz 1066 mhz ramları anakartıma taktığımda anakart direk 1066mhz çalıştırdı ben sadece zamanlamaları 5.5.5.15 olarak ayarladım.

Soruma gelince arkadaş yukarıda bahsettiği sistemi toplarsa, anakartı ramları direk 1600mhz çalıştırırmı veya overclock"mu yapması gerek.
  • Herşeyden önce kaliteli ve düşük zamanlı olan 1333MHZ ram öneririm...

1600MHZ'e oranla bakıldığında performansa etkisi oyunlarda 2-3 fps'den fazla değil, açıkçası bana göre 1333MHZ ram sonrası gereksiz.

Çoğu anakartlar özellikle giriş ve orta seviyedekiler 1333MHZ ram sonrasını genel de o.c ile görüyor...

@Absürd

E6750'yi 3 sene kullandım, ve 3.8GHZ'de gayet performans aldım, hem o.c'lu hemde default olarak çok güzel bir işlemciydi bana göre. Açıkçası oyun için değişim yaparsan fark hissedemezsin, halen işini görür bir işlemcidir E6750 değiştirmeni önermem yani, en azından 1 sene daha kullanabilirsin rahatlıkla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 20 Nisan 2010; 17:47:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

@Absürd

E6750'yi 3 sene kullandım, ve 3.8GHZ'de gayet performans aldım, hem o.c'lu hemde default olarak çok güzel bir işlemciydi bana göre. Açıkçası oyun için değişim yaparsan fark hissedemezsin, halen işini görür bir işlemcidir E6750 değiştirmeni önermem yani, en azından 1 sene daha kullanabilirsin rahatlıkla.

Bu mesajınızdan sonra işlemcimi overclock ile kullanmaya karar verdim ve stok fan ile yaptığım ufak bir overclock bile gayet fark oluşturdu, bir soru sormak istiyorum alacağım güzel bir işlemci fan'ı ile genelde 7/24 çalışan bilgisayarımda kaç ghz'da stabilite alabilirim, bir tahmininiz var mı acaba ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.