Şimdi Ara

Panasonic 42ST50 plazma (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
11
Favori
42.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paneli yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yok çok şükür, tek sıkıntı misafirliğe gittiğimiz evlerdeki lcd ve led lere gözüm takılıyo, izleyemiyorum benim panelden sonra, özellikle renkleri berbat. Bu arada benim paneli görmeyenler keşke almasaydın bilseydik sana led aldırırdık vs. diyorlar. Nedenini sorduğumda da bilmiyorlar, malesef tüketici olarak çok cahil bir toplumuz, panel alırken ilk bakılan yer kenarı, kenarı inceyse ooo çok güzel. Sanki eve tablo alıyoruz:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jet1 -- 10 Temmuz 2013; 9:37:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sade100

Alt yazı problemini ben alt yazıyı filmin içine mkvmerge GUI programını kullanıp gömerek çözdüm. Bir filme altyazı gömmek 2-3 dakika sürüyor ve tek bir dosya haline geliyor.

Açıkçası gömme işi benim de aklıma yattı. Ama onlarca program ve onlarca alternatif yöntem var. Vaktin varsa tam olarak nasıl yaptığını vs. açıklayarak yazarsan bir sürü kullanıcıyı bu dertten kurtarmış olursun dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jet1

Paneli yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yok çok şükür, tek sıkıntı misafirliğe gittiğimiz evlerdeki lcd ve led lere gözüm takılıyo, izleyemiyorum benim panelden sonra, özellikle renkleri berbat. Bu arada benim paneli görmeyenler keşke almasaydın bilseydik sana led aldırırdık vs. diyorlar. Nedenini sorduğumda da bilmiyorlar, malesef tüketici olarak çok cahil bir toplumuz, panel alırken ilk bakılan yer kenarı, kenarı inceyse ooo çok güzel. Sanki eve tablo alıyoruz:)

Aynen katılıyorum, tanıdığım makine mühendisi var 5 bin verip Samsung aldı ve plasma deyince adamın sanki tüyleri diken diken oluyor. Nedir bu alerji anlamadım. Kullandığı cihazın görüntü bütünlüğü, renk dağılımı, doğallık vs. benimkinden daha kötü. Açıkça görülüyor bu. Ama eliyle uzaktan kumandası var diye bir yon para vermiş. Yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Almendros

quote:

Orijinalden alıntı: jet1

Paneli yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, hiçbir sıkıntı yok çok şükür, tek sıkıntı misafirliğe gittiğimiz evlerdeki lcd ve led lere gözüm takılıyo, izleyemiyorum benim panelden sonra, özellikle renkleri berbat. Bu arada benim paneli görmeyenler keşke almasaydın bilseydik sana led aldırırdık vs. diyorlar. Nedenini sorduğumda da bilmiyorlar, malesef tüketici olarak çok cahil bir toplumuz, panel alırken ilk bakılan yer kenarı, kenarı inceyse ooo çok güzel. Sanki eve tablo alıyoruz:)

Aynen katılıyorum, tanıdığım makine mühendisi var 5 bin verip Samsung aldı ve plasma deyince adamın sanki tüyleri diken diken oluyor. Nedir bu alerji anlamadım. Kullandığı cihazın görüntü bütünlüğü, renk dağılımı, doğallık vs. benimkinden daha kötü. Açıkça görülüyor bu. Ama eliyle uzaktan kumandası var diye bir yon para vermiş. Yazık.

size katılıyorum arkadaşlar led paneller izlenesi paneller değilmiş (istisnalar yok değil tabi)
    bunu birkaç gün plazma tv ye takılanlar çok iyi anlayabiliyor! Benm gözelimde bir tuhaf oluyor led izlerken demekki bana özel bir durum değilmiş..
    iincelik desen inceside var plazmanın elle kontrollüsüde bunlar sadece para tuzağı, bilinçsiziz tüketicileriz abi!

• bende aslında plasma taraftarıyım ama evdeki kullanım koşullarından dolayı led almak zorunda kaldım. Eşim ve oğlum bütün gün evde oldukları için plasmanın ilk kullanım saatleri falan bize göre değil beceremezler o yüzden led aldım kafam rahat ediyor iş yerinde

Amacım yatak odasına duvara vt50 almak. Bakalım eğer denk gelirse bütçeyide ayarlarsam en az vt50 ve üzeri modeller düşünüyorum.
    birde 2.1 hoparlör seti tamam işte
  • quote:

Açıkçası gömme işi benim de aklıma yattı. Ama onlarca program ve onlarca alternatif yöntem var. Vaktin varsa tam olarak nasıl yaptığını vs. açıklayarak yazarsan bir sürü kullanıcıyı bu dertten kurtarmış olursun dostum.
    Bu link programın kullanımı var. Kesinlikle çok kullanışlı hatta ben ses dosyalarını bile ekliyorum.
  • quote:

quote:

Bu link programın kullanımı var. Kesinlikle çok kullanışlı hatta ben ses dosyalarını bile ekliyorum.

Nasıl kullandığını kısaca anlatır mısın?

• Bende P42 ST 50 kullanıcısıyım. 4 aydır kullanıyorum. Önceki çalıştığım iş gereği yüzlerce tv yi test etme imkanı buldum. İlk başlarda Led lcd taraftarıydım fakat yaptığım uydu sistemi montajlarında HD yayınlarda çok fazla parlaklık vardı sıradan bir plazma tv bile 3000 tl lik led lcdden daha doğru renk ve kontrast üretiyordu bu beni çok şaşırtıyordu. Birde teknoloji mağazalarında çalışan satış elemanları plazmaları kötülüyordu yok çok elektrik yakar yok eski teknoloji gibi şeyler söylüyorlardı. Ben şahsen satıcıları dinlemem. Bütün bunlara rağmen ST 50 yi çok fazla düşünmeden aldım. Elektrik sarfiyatını ölçen bir cihaz bağladım. Emsali olan bir led lcden 10-15 tl fazla yakıyor bence buna değer. Yukarıda bir arkadaş değinmiş led lcdyi izleyemiyorum diye. Bende ilginç bir olay yaşadım. Teknolojiden ve renkten resimden çok iyi anlayan bir arkadaşım LG nin nano led bir modelini aldı özelliklerini saya saya bitiremiyordu 3500 tl civarında bir para vermiş. Bana misafirliğe geldiğinde ST 50 yi izleyince şaşkınlıktan bir süre konuşamadı ben 1599 tl verdiğimi öğrenince daha fazla şaşırdı. Gerçek şu ki sadece bunun için bile 10-15 tl fazla yakmasını önemsemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Almendros

quote:

quote:

Nasıl kullandığını kısaca anlatır mısın?

Link yazan yere tıkladığınızda açılan yerde anlatılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: molmikar

Bende P42 ST 50 kullanıcısıyım. 4 aydır kullanıyorum. Önceki çalıştığım iş gereği yüzlerce tv yi test etme imkanı buldum. İlk başlarda Led lcd taraftarıydım fakat yaptığım uydu sistemi montajlarında HD yayınlarda çok fazla parlaklık vardı sıradan bir plazma tv bile 3000 tl lik led lcdden daha doğru renk ve kontrast üretiyordu bu beni çok şaşırtıyordu. Birde teknoloji mağazalarında çalışan satış elemanları plazmaları kötülüyordu yok çok elektrik yakar yok eski teknoloji gibi şeyler söylüyorlardı. Ben şahsen satıcıları dinlemem. Bütün bunlara rağmen ST 50 yi çok fazla düşünmeden aldım. Elektrik sarfiyatını ölçen bir cihaz bağladım. Emsali olan bir led lcden 10-15 tl fazla yakıyor bence buna değer. Yukarıda bir arkadaş değinmiş led lcdyi izleyemiyorum diye. Bende ilginç bir olay yaşadım. Teknolojiden ve renkten resimden çok iyi anlayan bir arkadaşım LG nin nano led bir modelini aldı özelliklerini saya saya bitiremiyordu 3500 tl civarında bir para vermiş. Bana misafirliğe geldiğinde ST 50 yi izleyince şaşkınlıktan bir süre konuşamadı ben 1599 tl verdiğimi öğrenince daha fazla şaşırdı. Gerçek şu ki sadece bunun için bile 10-15 tl fazla yakmasını önemsemiyorum.

aynen tv 10 numara benimde 10 ay falan oldu alalı,çok memnunum trthd belgesel izlediği zaman herkes anlar farkı,led lcd falan bunlar hikaye

• Arkadaşlar yardımınızı rica ediyorum lütfen..

Kumandadaki STTL tuşuna basınca altyazı gelmesi gerekmiyor mu? Bende o tuşa basınca altyazı gelmiyor başka bir menü geliyor.

Altayazılarım srt formatında ve film ismiyle aynı.
  • Halen hdd panele takıp, o film açmıyor bu alt yazı görmüyor demek inanın ayıp, en basiti dvd filmleri dahi izlemek için dvd player alıyorsunuz, aklın yolu birdir Media Player denen cihazlar süs olsun diye çıkarılmadı !

Arkadaş yazmış, hdd panele taktım yeşillenmeler takılmalar atlamalar oldu, ne bekliyordun ki diye sormak lazım, dua et panel kitlenmemiş, yisf denen torrent saçmalığı geri zekalı birisi çıkıyor aklınca riplerine özellik ekliyor, indirmeyin bu tür daha doğursu yify gibi saçmalıkları !

Yorumum biraz kaba olabilir, kusura bakmayın panellere verdiğin para en az 1500 lira ve 200 liralık media player almamayı kar sanmak cahilliktir, size zararı çok daha büyük olabilir, hdd zarar verebilirsiniz yada paneli kitleyebilirsiniz ki kitleyenlerin sayısı hiçte az değil, yine servisler iyi bu panellere ücretsiz servis veriyorlar, oysaki tamamen kullanıcı hatasından oluşan bir problemdir !

Üreticilerin tek bir uyarası vardır, iyi okuyun !

1. Cihazların mutlaka media player üzerinden yüksek çözünürlüklü medyaların izlenmesi !

2. Dahili uydu alıcısı özelliğinin, firmalarca garantisinin olmaması, yani dahili udyu alıcılarıda dahildir çıkıyor Adam dahili uydu alcısı iyi değil, yada dahili uydu alıcısı cihaz olsun, üreticinin bile garanti vermediği özelliği ısrarla istemekte enteresan, bu özellik unutmayın her Ülkeye göre değişir !

Tavsiyem 3D öenli değil diyorsunuz Philps hmp 3000 alın 50-60 lira, açmadığı onatmadığı alt yazı veya görüntü kodeği yok denecek kadar azdır, torrent filmerde bu oran %100 yakın sorunsuz demektir !

3D desteği olsun derseniz, Philps Hmp7000-7001 serilerini alın, o torrent açmadı o alt yazı olmadı sorunu ilede uğraşmayın, panelide hdd riske atmayın !

Neden Philps derseniz orjinal cihaz olduğu için yazdım, Türkiyede saçma sapan klon cihazlar satılıyor, yazılım saçmalıklarıyla İnsanlar vakit kaybediyor bu çöplere para vermeyin, orjinal yazılımı olan üreticileri tercih edin !

• yorukoglu kullanıcısına yanıt
    alt yazı değil de alt yazıyla alakalı tercihlerin olduğu menü gelir.
  • Bu televizyonu internetten veya Eskişehir'de bir mağazada nerden alabilirim?
  • andy1 kullanıcısına yanıt
    andy 1 haklı, aslında benim bu üründen -harici medya player- ve onun panellerle kombineli kullanım şeklinden haberim yoktu. Çoğumuz vakit darlığından veya gerekli ilgi ve alakayı gösterememekten bu detayları pas geçiyoruz ve başımız sıkışıp keyfimiz kaçınca forumlarda çare arıyoruz.
    Bahsedilen ürün bu sanırım;
    http://www.bimeks.com.tr/urun/119370/philips-hmp3000-hd-medya-oynatici.aspx#specs
    Fiyatı 50-60 lira değil gördüğüm kadarıyla ama yine de sorun değil. Bu cihaz işimizi görecekse alınmalı. Açıkçası benim yaşadığım bir de ses sorunu var ki bu bu panel için gayet kabul edilebilir bir durum. Bir taşla iki kuş vurmaya çalışıyorum, gözümün önünde fazla kablo ve cihaz istemiyorum panelden başka p nedenle 2+1 bir hoparlör medya player kombinesiyle işi halletmeye çalışacağım.
    Yify e gelince torrentleri gerçekten iyi, iyi olmasının nedeni dosya boyutları. Yalnız dediğiniz gibi direk panel üzerinden oynatmaya çalışınca sorunlar oluşuyor ki gayet normal.

• Almendros kullanıcısına yanıt
    Link vermişsiniz bu gerçek fiyatmıdır?

Türkiyede neler olmuş inanamıyorum, 60 liralık ürün bir anda 150 liraya çıkmış, ve bu ürün Avrupada dahi satılmıyor üretimi bittiği için, şahsi fikrim bu ürüne istenilen parayı vermeyin, cidden firmlar artık şaşırmışlar !

HMP3000 Tüm torrent üzerinden idnirilen formatları sorunsuz açar, ses desteği yanı şekilde, alt yazı aynı şekilde, istediğiniz gibi senkron kayması var ise player üzerinden senkronu ayarlayabilirsiniz, kötü yanı ise 3D desteğinden yoksun olması, diğer konularda çok başarılı bir cihazdır !

Kafam fiyatlara takıldı, son iki ayda Türkieyeye olanlar olmuş demek lazım, 2011 serisini 1300 liradan 2000 liraya çıkaran firmaya kızardım şimdi tüm mağazalar aynı sistemi uygulamaya başlamış, şikayet etmelsiniz başka çaresi yok, firmlar artık fiyatlarda anormaliğin ötesine çıkmışlar !
  • andy1 kullanıcısına yanıt
    Evet fiyat aktüel fiyat, elektronik ürünler satan bir zincirin online mağazası bu. 3D hiç kullanmadım kullanmaya da niyetim pek yok. Ben sinema-belgesel-konser dvd leri izliyorum. Onun dışında kullanımım yok. Bu cihazı bu fiyata alacağım haftasonu ses sistemi araştırıyorum hepsini bir arada halletmek niyetindeyim.
    Mağazalar bir anda fırlayan döviz fiyatlarını müşteriye yansıtıyor olabilirler özellikle Euro epey yükseldi. Belki de bu nedenle artmıştır. Yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
  • bu panel efsane oldu :) mükemmel bir panel ama hiçbir yerde satışı yok. ew de 1099 lira yazmışlar fakat stok yok. sadece teknosada gördüm nette 1399 lira o da seri sonu teşhir ürünüdür diye belirtmişler.

keşke yeniden stoklara girse bu paraya 1100-1300 tl ye alınacak gerçekten çok güzel bir panel.
  • Almendros kullanıcısına yanıt
    Ses sistemini panasonic tercih et, panelle kullanımın çok daha keyifli olacaktır !
  • televizyona hdd veya usb bağlayıp (hangisi oluyor ise) ekrandaki herhangi bir görüntüyü mesela izlediğimiz kanalı kaydetme şansımız var mı? oluyor ise hangi ekipmanları almamız gerek bilgi verirmisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.