Şimdi Ara

paslı demir elimi kesti acil SS li

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
18.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • paslı fırın köşesihttps://i.hizliresim.com/QpWZD3.png

elim :https://i.hizliresim.com/9DE26k.png

ne yapmam gerekiyor arkadaşlar o köşe paslı mı anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Paslı Demir Eli Keserse Ne Yapmalısınız?

Paslı demir veya metal ile kesilmek, tetanos adı verilen ciddi bir enfeksiyona yol açabilir. Tetanos, toprakta ve paslı nesnelerde bulunan Clostridium tetani bakterisinden kaynaklanır.

Paslı Demir Elimi Kesti Ne Yapmalıyım?

Paslı demir ile kesilirse şu adımları izleyin:

• Yarayı temiz su ve sabunla iyice yıkayın.
    • Yarayı temiz bir bez veya bandajla örtün.
    • En kısa sürede tıbbi yardım alın.

Paslı Demir Eli Keserse Ne Olur?

Tetanosun belirtileri genellikle kesikten birkaç gün veya hafta sonra ortaya çıkar. Belirtiler şunları içerebilir:

• Çene kaslarının kasılması (kilitlenme)
    • Boyun ve sırt kaslarının sertliği
    • Yutma güçlüğü
    • Nefes darlığı
    • Ateş
    • Terleme
    • Baş ağrısı

Paslı Metal Elimi Kesti Ne Yapmalıyım?

Paslı metal ile kesilirse de aynı adımları izleyin. Paslı metallerden kaynaklanan kesiklerin de tetanosa yol açma riski vardır.

Paslı Yer Elimi Kesti Ne Yapmalıyım?

Paslı bir yerde kesilirse, kesik küçük ve yüzeysel olsa bile tıbbi yardım almanız gerekir. Pas bakterileri toprakta da bulunabilir ve tetanosa neden olabilir.

Paslı Bıçak Elimi Kesti Ne Yapmalıyım?

Paslı bıçak ile kesilirse, yarayı temizleyin ve tıbbi yardım alın. Paslı bıçaklar da tetanosa neden olabilecek bakteriler taşıyabilir.

Sonuç

Paslı demir veya metal ile kesilmek ciddi bir durumdur ve tetanos riski taşır. Bu nedenle, kesikten sonra hemen tıbbi yardım almak çok önemlidir. Tetanosun tedavisi antibiyotikler ve aşıları içerir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • helvanı yapmalısın şimdiden

• Fıstıklı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İron man olacaksın.

• Tırnaklarını kes

• 48 saat içinde tetanos aşısı yaptırmalısın. Sağlık ocağında ücretsiz yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Booker DeWitt

48 saat içinde tetanos aşısı yaptırmalısın. Sağlık ocağında ücretsiz yapıyorlar.

paslı mı hocam o demir

• Yaradan anladığım kadarıyla kesik deriyle sınırlanmış.Henüz alt deriye ulaşmamış.Tıpçı yada sağlıkçı değilim ama demir oksitin vücut için zararlı olduğunu biliyorum.Acile git en erken vakitte.

• quote:

Orijinalden alıntı: karbonbazliorganizma

Yaradan anladığım kadarıyla kesik deriyle sınırlanmış.Henüz alt deriye ulaşmamış.Tıpçı yada sağlıkçı değilim ama demir oksitin vücut için zararlı olduğunu biliyorum.Acile git en erken vakitte.

hocam saat geç oldu ama gitmeli miyim sizce yarın fln gitsem geç mi olur

• Demir paslı ama o kadarcık kesikle tetanoz olunuyorsa şuana kadar metal fabrikasında çalışanlarının yarısının ölmesi gerekirdi. Benim bildiğim çok paslı bir demir derin bir şekilde deriyi keserse ve direkt kanlı bölgeye temas ederse tetanoz olma ihtimalin oluyor. Bunun gibi küçük kesikler bana kaç kez oldu herhangi birşey olmadı. Ha işimi sağlama alayım diyorsan 2 gün içinde gidip tetanoz aşısı olmanda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Demir paslı ama o kadarcık kesikle tetanoz olunuyorsa şuana kadar metal fabrikasında çalışanlarının yarısının ölmesi gerekirdi. Benim bildiğim çok paslı bir demir derin bir şekilde deriyi keserse ve direkt kanlı bölgeye temas ederse tetanoz olma ihtimalin oluyor. Bunun gibi küçük kesikler bana kaç kez oldu herhangi birşey olmadı. Ha işimi sağlama alayım diyorsan 2 gün içinde gidip tetanoz aşısı olmanda fayda var.

hocam suan acile gidiyorum olabilirim demi şimdi

• Vücuda yayılmadan direkt o kolu kes

• Yarabbim allahım ne biçim korkaklar var ya.sizden daha cesur kızlar var,bilin isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi gonzales

Yarabbim allahım ne biçim korkaklar var ya.sizden daha cesur kızlar var,bilin isterim

aşım yok hocam sorun bu

• quote:

Yarabbim allahım ne biçim korkaklar var ya.sizden daha cesur kızlar var,bilin isterim

Böyle bir olayın cinsiyetle alakası yok. Cesurluk ile aptallık farklı şeyler bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coskun Marley

quote:

aşım yok hocam sorun bu

Bişey olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ArchloveKilled

quote:

Böyle bir olayın cinsiyetle alakası yok. Cesurluk ile aptallık farklı şeyler bu arada

Bırak şimdi bu ayakları. Vücudamda çeşitli yara ve derin kesikler var. Bunlar 15 yaşındayken ağır metal dökümde çalışırken oldu.

Bir kere üstüme dökümün kalıbı düştü. Usta başı ölecek samış beni,o günden sonra bırakmıştım.sizin gibi kedi bokundan korkam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ArchloveKilled

quote:

Bırak şimdi bu ayakları. Vücudamda çeşitli yara ve derin kesikler var. Bunlar 15 yaşındayken ağır metal dökümde çalışırken oldu.

Bir kere üstüme dökümün kalıbı düştü. Usta başı ölecek samış beni,o günden sonra bırakmıştım.sizin gibi kedi bokundan korkam

Siz? Benim hakkımda ne biliyorsun sayın ZİBİDİ gonzales

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArchloveKilled -- 1 Ekim 2017; 0:56:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.