Şimdi Ara

Passat 1.6 FSI (115) Vs Jetta 1.4 TSI (140) mı ?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: MoordzieK

ya 2 farklı segmentde araç..niye çelişkide kaldın anlamadım.

ap ayrı 2 aracı kıyaslamak yetmezmiş gibi bide gitmiş 170 hp lik seçenek dururken 140 hp olanı yazmış..ne düşündün bunu yazarken merak ettim..ikisinin kıyaslamasına baksan az anlarsın beni..

bitaneside passat o kasa altında ezilir demiş...beyfendi vw nin mühendislerinden daha zeki..kaç kere binmişse passat a.

artık otomobil bölümünde yazılanları okurken sinirden deliriom... hiç bir bilgisi deneyimi olmayanlar dallanmış forumlara..

NE OLURSA OLSUN,BURADA CAHİL KİMSE YOK HERŞEY ORTADA,115 BEYGİRLİK ARABALARA BİZ SIRADAN DİYE BAKARKEN ONUN ÜSTÜNE 1,6 İÇİN NORMAL OLMAYAN KASA KOYULUNCA PASSAT PEK HANTAL OLUYOR. HA 1,2 MOTORDAN 1,6 PASSATA BİNEN VARSA ARAMIZDA O ZAMAN KENDİNİ FÜZEDE HİSSEDEBİLİR. PASSAT OLMAK YETMİYOR.VOLKSWAGEN SAĞLAM MOTOR YAPIYOR AMA ATMOSFERİK MOTORLARDA HENÜZ "EN" KONUMUNDA DEĞİL. ÜZGÜNÜM, PASSAT 1,6 115 HP SADECE SIRADAN BİR ULAŞIM ARACIDIR. PASSAT 1,X 150 HP HERŞEY ARABASIDIR.

• Jetta TSI
  • quote:

Orjinalden alıntı: vti_1.6

quote:

Orjinalden alıntı: MoordzieK

ya 2 farklı segmentde araç..niye çelişkide kaldın anlamadım.

ap ayrı 2 aracı kıyaslamak yetmezmiş gibi bide gitmiş 170 hp lik seçenek dururken 140 hp olanı yazmış..ne düşündün bunu yazarken merak ettim..ikisinin kıyaslamasına baksan az anlarsın beni..

bitaneside passat o kasa altında ezilir demiş...beyfendi vw nin mühendislerinden daha zeki..kaç kere binmişse passat a.

artık otomobil bölümünde yazılanları okurken sinirden deliriom... hiç bir bilgisi deneyimi olmayanlar dallanmış forumlara..

NE OLURSA OLSUN,BURADA CAHİL KİMSE YOK HERŞEY ORTADA,115 BEYGİRLİK ARABALARA BİZ SIRADAN DİYE BAKARKEN ONUN ÜSTÜNE 1,6 İÇİN NORMAL OLMAYAN KASA KOYULUNCA PASSAT PEK HANTAL OLUYOR. HA 1,2 MOTORDAN 1,6 PASSATA BİNEN VARSA ARAMIZDA O ZAMAN KENDİNİ FÜZEDE HİSSEDEBİLİR. PASSAT OLMAK YETMİYOR.VOLKSWAGEN SAĞLAM MOTOR YAPIYOR AMA ATMOSFERİK MOTORLARDA HENÜZ "EN" KONUMUNDA DEĞİL. ÜZGÜNÜM, PASSAT 1,6 115 HP SADECE SIRADAN BİR ULAŞIM ARACIDIR. PASSAT 1,X 150 HP HERŞEY ARABASIDIR.

zaten amaç normal ulaşım..kalkıp burda performans arabası tartışsaydık 2.0 t-fsi 200 hp lik motorları konuşuyor olurduk..

artı cahil kelimesi kullanmadığım halde niye böyle bi yakıştırma yaptın kendine anlayamadım

• tabiki jetta
  • biraz daha paraya kıy 170lik jetta al
  • jetta hem hizli hemde passat ayarinda araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: gen. cerrah

Çok güzel bir soru. Aynı çelişkide ben de kalmıştım. Bu bir vw taktiği zaten 1.4 tsi motoru passata koymuyor. Yani Jettanın önünü kesmiyor. Ben araç alırken passat ve jetta yanyana duruyordu. Aralarındaki kalite farkı o kadar netki. Daha kapıyı açma kollarından fark başlıyor. İç mekan kalitesinde bariz fark var. Jettada elektrikli el freni, soketli anahtar, elektrikli koltuklar, ön park sensörü, Hillholder yok. Zaten bu farklar olacak ki sınıflar çatışmasın. Yoksa herkes ucuz olanı alır. Bunlar gözle görülenler, gözle görülmeyen yalıtım , süspansyon gibi ekipmanlarda da fark mutlaka olacaktır. Örneğin passatın lastikleri bridgestone , jettada kore malı ikinci kalite lastik mevcut. Jetta sınıfına göre gayet iyi bir araç fakat passat çıtayı çok yükseltmiş olduğundan arada epey fark var. Bunu bilen VW yönetimi jettaya tsi motor koyup performans kriterini ön planda tutan müşterileri hedef almış. Bana göre ortalama bir sürücü için 115 ps Türkiye yollarında güvenli sürüş için yeterde artar bile.

herşeyi güzel doğru yazmışında passatın lastikleri bridgestone , jettada kore malı ikinci kalite lastik mevcut birtek burasını yanlış biliyosun sanırım.jettada michelın energy lastikleri takılı.diğer bütün söylediklerine katılıyorum.

performans istiyosan jetta tsı,konfor istiyosan passat.ama ben olsam jetta tsı 170hpi alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AR_159 -- 22 Ağustos 2007; 4:23:26 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.