Şimdi Ara

PC Açılıp 2 Saniye Sonra Güç Kesiyor Acil Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
1
Favori
5.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeşim bu sistem 20 gün önce i5 7400 işlemci rx 580 ile aynı psu stabil çalışıyordu şimdi sadece i5 9600k ve rx 590 alındı ne kadar fark olabilir ki psu yetersiz gelsin 95w çekiyor işlemci bide kasa değişti 8 ana karttan diye düşünüyorum arıza muhtemelen kısa devre yapıyor yükü kaldırmadığını sanmıyorum
  • axiadam kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum
  • Hocam benzer bir sorun yaşadım ramlerle biraz oynayınca düzeldi
    Ramlerin yerini degiştirin iki tane varsa tek tek deneyin ve bios pilini çıkarıp geri takmayı deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VS18 -- 11 Nisan 2020; 15:22:41 >
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    RAM ile alakalı yorumları okudum bazı forumlar da bi defa tek slot taktım bi defa yerlerini değiştirdim nafile şu 8 pin olayından psu ya ihtimal vermediğim için ana kart üzerine yoğunlaştım sanırım sorunum ana kart ama farklı tavsiyesi olanları okuyorum
  • alpaqu kullanıcısına yanıt
    Hocam dahili gpu varsa ekran kartsız denediniz mi ?
  • VS18 kullanıcısına yanıt
    Denedim hocam K sınıfı işlemcim var açılması lazımdı olmadı
    Hocam o zaman çok büyük ihtimalle anakartta sorun var
  • Anakart üzerindeki pinler nasıl hepsi düzgün mü? Telefon fenerini açıp oyle bakar mısınız ?
  • hasibystp kullanıcısına yanıt
    Hocam düzgün olmasa en fazla o tuş çalışmaz , kısa devre yapmaz ki mesela Hd Audio soketi arızalı olsa ses girişi olmaz bu bildiğin kısa devre gibi bi şey bakın bi video atıcam sorun aynı benim sorunum :

Teknik Takipyoutube
    Anakart Kısa Devre Sorunu Çözümü
    https://www.youtube.com/watch?v=wb3EhiOP_Lo&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: alpaqu

Değenlerin ucunu kapattım söylediğiniz gibi ama sonuç yok
    Aynı sorun bendede vardı böyle çözdüydüm. Şunu deneyin kasanın içindeki ramleri ve bios bilinci sökün. Bekleyip tekrar takın.

Sorun kısa devre psu güvenlik amaçlı çalıştırmıyor.kasa içine düşen vida felan varmı bak temas eden. Gerekirse herşeyi sök tekrar montaj yap

Fişten söküp kasa düğmesine uzun süreli basın bu sayede biriken enerji dışarı çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 11 Nisan 2020; 15:55:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpaqu

Kardeşim bu sistem 20 gün önce i5 7400 işlemci rx 580 ile aynı psu stabil çalışıyordu şimdi sadece i5 9600k ve rx 590 alındı ne kadar fark olabilir ki psu yetersiz gelsin 95w çekiyor işlemci bide kasa değişti 8 ana karttan diye düşünüyorum arıza muhtemelen kısa devre yapıyor yükü kaldırmadığını sanmıyorum
    Kasa değiştiyse anakartın alt yüzünde birşeyleri kısa devre yapıyor ihtimali var...
  • 8 pin önemli. Normal kanaldan çevirici ile beslemek doğru olmayabilir. İlgili kanalda başka birşey olmamalı diye düşünüyorum.

Board u uzay montaj denemenizi öneririm. Psu kablolarını mutlaka kontrol edin. Modüler ise gereksiz olanları çıkarın.
    Ekran kartını çıkarıp yine deneyin.
  • anakart üzerindeki işlemci pinlerinden bir ya da birkaçı yamuk olabilir, benzer sorunu benim pc de yapıyor, anakartta bir pin yamuk normalde sıkıntısız çalışıyor arada sırada açılmıyor resetliyır sürekli.
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsini denedim nafile uzay montaj yapmayı bilmiyorum
  • konu dışı ama i5 7400 ne kadara bırakırsın ?
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Satılalı çok oldu konu güncel arkadaşlar sorun devam ediyor
    Tüh kötü olmuş banada çok lazımdı ,anakartı komple sök dışarda tak herşeyi üstüne öyle dene oda uzay montaj oluyor zaten ,yada ekran kartını sök öyle boot et gene aynısını yapıyorsa anakart diyebiliriz.
  • geberit kullanıcısına yanıt
    Az önce uzay kurulumu yaptım cpu 8 pin takılıyken elektrik gelip kapatıyor 8 pini sökünce problem yok
  • Arkadaşlar sorunun güncel videosu yayında çözen arkadaşa ödül vermeyi düşünüyorum artık yardım yada ana kart karşı duvarla buluşacak

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.