Şimdi Ara

Pc den internet verme... Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, benim sorunum interneti komşuma kablosuz olarak veriyorum. fakat şüphelendiğim nokta ise bu verdiğim interneti başka pclere dağıtacağını düşünüyorum. bu interneti kendi bilgisayarından başka pc ye verdiğinde ben modemimden yada bilgisayarımda görebilirmiyim yada anlayabiliryim yardımcı olursanız sevinirim...

• senden aldigi interneti, cesitli programlar sayesinde daha cok wireless seklinde dagitabiliyor..zaten senden kablosuz baglantiyla internet kullanabiliyorsa, senin dagitman gibi oda dagitabilir..programi kullandim, baglantilar ikinci bilgisayardan yapilan pcler gozukuyor.ancak sen gorebilir misin bilmiyorum, modem arayuzunden baktin mi?
  • baktım fakat göremedim. benim modeme şifreyi bilseler bile MAC nosu olarak modemden izin vermeden başka pc şifreyi bilse bile bağlanamıyor. o yüzden kendi pc sinden dağıtabilir diye düşünüyorum çünkü evinde kullandığı bir bilgisayar daha var ama internete bağlanmıyorum diyor onunla banada hiç inandırıcı gelmiyor. illaki bir yolu olmalı ama nasıl bilmiyorum. başka yardımcı olacak arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum.. Saygılar
  • Arkadaşlar yokmu detaylı bilgi verecek Üstad...
  • Hocam Köprüleme kullanarak internet dağıtılırsa modeminde görebilirsin fakat NAT veya virtual wifi ile dağıtıyorsa maalesef bilgisayar kendi dhcp'sini devreye soktuğu için modeminde görünmez. İnsaf meselesi...

Sen yinede modem arayüzündeki ip lere bak. Ben biraz deneme-yanılma ile çözüm arayayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarchi

Hocam Köprüleme kullanarak internet dağıtılırsa modeminde görebilirsin fakat NAT veya virtual wifi ile dağıtıyorsa maalesef bilgisayar kendi dhcp'sini devreye soktuğu için modeminde görünmez. İnsaf meselesi...

Sen yinede modem arayüzündeki ip lere bak. Ben biraz deneme-yanılma ile çözüm arayayım...

ilgin için teşekkür ederim. IP nolarını sürekli takip ediyorum. değişik IP yok zaten modemden MAC adresini onaylamazsan bağlanamıyor. Modemim NetMaster CBW-700V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zipkin79 -- 26 Nisan 2012; 22:57:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.