Şimdi Ara

PC'den PPC'deki SMS'leri okumak ve WM6 Sonrası ASUS P535 sorunları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çok uzun araştırmalardan sonra yaklaşık 2hafta önce büyük bir zevkle ve mutlulukla ASUS P535 aldım. Donanımhaber forumundaki yazıları da gerek almadan önce gerekse aldıktan sonra büyük bir titizlikle okuyorum. Kendi başıma çözemediğim bazı sorunları sizinle paylaşmak ve hem kendim hem de başka kullanıcılar için rehber niteliğinde bir çözüm yazısı yazmak istedim. Aşağıdaki konularla ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

1- WM6'nın orjinalini ve Radio Firmware 4.8 'i de yükledikten sonra cihazım beni çıldırtacak kadar yavaşladı. Hard reset attım biraz düzeldi ama yine de WM5 çok daha stabil ve hızlıydı. Bu konuda yapabileceğimiz birşey var mı? Açıkcası WM5'e geri dönmeyi bile düşünüyorum. Bu problem çok önemli çünkü bu sorun çözülmeden aşağıdaki problemlerin çözülmesinin bir anlamı kalmayacak.

2- Bunun dışında en uyduruk telefonlarda ve Symbian işletim sistemli telefonlarda dahi PC Suite türü programlarla SMS ve MMS'leri PC'imden yönetip bilgisayarıma kaydedebiliyordum. Outlook vasıtasıyla kişilerimi görebiliyorum ama SMS ve MMS lerime ulaşamıyorum. Bunun bir yolu var mı?

3- Outlook'umda kurulu bir hotmail hesabım var. Cihazımı ActiveSync 4.5 ile senkronize ettiğimde Outlook E-Mail klasörümde hiçbir değişiklik olmuyor. Yani yeni gelen e-maillerimi P535'imi senkronize ederek değil, USB kablo yada Wi-fi ile internete bağlanarak alabiliyorum. Bu şekilde bir eşitleme ayarı var mı? Sadece exchange server kullanan mail adresleri mi eşitleme ile outlook e-mail klasörüne mi geliyor?
    Bununla beraber örneğin ikinci bir hotmail e-mail hesabımı ekleyemiyorum ama bir hotmail e-mailim varken yahoo mail hesabımı ekleyebiliyorum. Bunların bir açıklaması ve çözümü var mı?

4- SIM kartımda türkçe karakterler kullanılarak kaydettiğim kişiler telefon rehberinde o türkçe hafler olmaksızın gözüküyor. Örneğin SIM kartımda "ÖZGÜR" olarak kayıtlı bir arkadaşım rehberde "ZGR" olarak; "ÖZLEM" olarak kayıtlı olan da "ZLEM" olarak gözüküyor. Bunun bir çözümü var mı?

5- SIM Karttaki kişileri burada belirtilen simkopyalama programı ile telefonun kendi rehberine attım ama bu sefer de her isimden 2 adet çıkıyor. Bunu düzeltebilir miyim?

6- Daha önceleri Symbian işletim sistemli telefonlar kullandım ve açıkcası içerik problemi hiç yaşamamıştım. Özellikle çok güzel sis oyunlar bulmuştum. Oldukça büyük bir java program ve oyun arşivim de mevcut. Ancak Windows tabanlı bu teefonlarda her javanın çalışmadığını hayret ederek farkettim. Windows'un yanında çok basit kalan symbian işletim sisteminde çalışan bir java programın windowsta çalışmama sebebini ve bu durumun varsa çözümünü açıklarsanız sevinirim.

• sms, contact yönetimi için jeyo mobile companion gayet yeterincee kullanışlı bir program.

http://resim.donanimhaber.com/m_18385195/tm.htm başlığı altında bahsetmiştim. bir deneyiver istersen.

program konusunda symbian'dan çok daha zengin olduğundan emin olabilirsin. hemen her konuda ihtiyacını karşılayacak program mevcut. oyun olarak emulatorler sayesinden haddinden fazla oyun bulabilmek mümkün.
  • Jeyo Mobile için çok teşekkürler dostum. gerçekten çok makbule geçti. Bu programın alternatifi başka programlar da var mı?
    Ve diğer sorularımdan özellikle 3 ve 6. maddelerle ilgili bir bigin var mı?
  • contact yönetimi için jeyo mobile companion gayet yeterincee kullanışlı bir program

merhaba
    burda verdiğiniz proğram linki kırık
    acaba tekrar verebilirmisiniz?
    yada şu konuda yardımcı olurmusunuz?
    cep telefonum nokia 6600
    içinde 1000 e yakn mesaj var
    bunları pcde nasıl okurum? bi tavsiyeniz varmı ?
    şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.