Şimdi Ara

PC ile ilgili bir kaç sorum var yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir makina topladım kendime özellikleri şu şekilde
    işlemci: Amd x4 9550
    anakart: Gigabyte MA780g-UDH
    ram:Corsair 2X1 2gb ddr2 1066 ram
    ekran kartı :sappire 4830 512 mb gddr3 ekran kartı
    Hdd: WD 500 gb 32 mb
    ekran : hp w1907v 19'' lcd
    psu:460 watt high power

1- Bu makinayı geçen hafta evde kendim montajladım montaj sırasında bir problem olmadı fakat montajdan sonra vista kurdum fakat tüm driverlerini kurmama rağmen vista ekran kartımı görmedi vistanın bilgisayara puan verdiği yerde makinaya 5.9 puan vermiş fakat ekran kartı puan 1.0 genel puanda bu puan üzerinden olmuş sonra vistayı kaldırdım xp kurdum onda bir problem olmadı fakat ekran kartı ve monitör driverlerini kurduktan sonra internette bir sayfa açtığım zaman bilgisayardan kasa içerisinden bir vınlama sesi geliyor 1440X900 çözünürlükte çözünürlüğü düşürürsem veya sadece masaüstünde bırakırsam bir işlem yapmazsam bu ses gelmiyor acaba neden olabilir ses az fakat tiz bir ses rahatsız ediyor, özellikle sayfa beyaz olduğu zaman ses belirginleşiyor mause ile scroll tuşunu hareket ettirdiğim zaman ses kesilip tekrar başlıyor .
    2. Hard disk native ide modunda çalışıyor achi modunda çalışması için ne yapabilirim ve bunu yapmazsam zararım ne olur,performans kaybı yaşarmıyım.
    3-makinayı kurduktan hemen sonra test için 3dmark 2006 da test yaptım hiç bir ayar yapmadan 10440 puan aldım bu makina için bu puan normalmidir bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• öncelikle hoşgeldin .son soruda başlıyım 10000 puan fena degil güzel 2 soru biostan yapcanda menü gezince görürsün zaten ilk soruna gelince driver yenisi internetten en son sürümünü indir .kur birde vista aktifleştirdin mi veya çakışma var galiba yada yüklemedin herhalde.
  • achi moda biosta getiriyorum makina reset atıyor driver kurmak gerekiyor galiba raid gibi xp kurulu makinada yeniden kurmadan xp de achi modu driver kurup açabilirmiyim birde ses problemi neden olabilir acaba vistayı aktif etmemiştim cd den kurup deneme amaçlı zaten 30 süresi vardı ya o şekilde kullandım ekran kartını o sebebdenmi görmedi acaba zaten bir süre daha xp kullamayı düşünüyorum teşekkürler.
  • achı olanları işaretlemeyın sata ilgili 2 tane vardı onları enable yapın sıradan baslayın kombinasyon şeklinde görmeye ne kadar kapatıp açmam lazım pc yi bakmam için valla 30 süreyi ya geçmiş yada ben aktifleştirdikten sonra yapmıştım normalde bir sey olmaması lazım dogru yüklememedi gibisinden seyler geldi mi driverları yükledikten sonra .
  • vistada hiç bir hata vermedi ekran kartı normal kuruldu sonra yeniden başladığı zaman ekran kartı devreye girmiyordu ekran kartının cd sinde 8.12 sürücüsü vardı onu ve son driver olan 9.3 ü denedim aynı problem devam etti xp de sorun yok normal çalışıyor ama bu seferde anlattığım ince tiz bir ses olayı var önce monitörden geliyor zannettim fakat kasadan geliyormuş dediğim gibi makinada bir problem yok gayet güzel çalışıyor fakat şu ses olayını baya kafaya taktım biosta native ide raid birde achi modu var 3 tane achi moda getirirsem şu şekilde oluyor sata2 0-3 achi 4-5 ide şeklinde görülüyor birde biosta ilk ayarların olduğu yerde hdd disk none görünüyor
  • advance bios feature dan hdd smart tı enable birde 0-3 native enable ,achı disable........ vista 32 bit mi 64 mü dogru sürümü indirdigine emim misin 32 ,64 bit sürücüye göre indir dene tiz sesi açılırken mi yoksa hepmi geliyor...
  • ok deneceğim achi mod olayını ses olayı makina açıldıktan sonra xp de masa üstünde gelmiyor özellikle internette gezerken geliyor anlamadım bende özellikle ekran beyaz ağrlıklıyken önce monitör zannettim fakat kasa dan geliyor olmazza yarın kasayı açık çalıştırıp tam olarak sesin nerden geldiğine bakacağım teşekkürler
  • SCSI/RAID host controller hatası konusunu inceleyin. Driverlerin ve raid driverinin kurulumundan sonra tekrar biostan ahci açılabilir veya açılmadan da kullanılabilir. Açılmadığında bazı (eski) anakartlarda HDD'nin okuma/yazma hızında bir düşüklük gözlenebilir. Biostaki yeri anakartınızın modeli ve bios tipine göre değişir, bazı anakartlar 2 chipsetli olduğundan 2 ayar yeri var, çoğunda 1 tanedir. Raid yapılmayacaksa biostan açılması gerekmeyebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.