Şimdi Ara

pci ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadasımın bilgisayarında epox 9npa+ultra anakart var.pci-e kartında sorun oldugu için, gecici bir sureligine pci ekran kartı takalım dedik(4mb S3, calıstıgından eminiz) monitorun kablosu karta taktıgımızda "no signal" yazısı gidiyo fakat ekrana görüntü gelmiyor. sorun ne olabilir ve nasıl halledebiliriz?

şimdiden tesekkurler.

• Kesin yargıya varmak istemem ancak 4mb s3 ile 9npa+ultra'yı yanyana koyunca sebebi anlaşılıyor gibi.Bir uyumsuzluk oluyordur.
  • aynı sorun benim abit ic7-g anakartımda yaklaşık1 sene evvel olmuştu.

PCI denetleyici belli bir bios versiyonundan evvelki pci vgaları desteklemiyor, google da aratırsanız bir sürü topic bulursunuz.

2 çözüm var.;

1-mevcut pci vganın biosunu mümkün olan en yeni versiyona güncellemek (tabi bios güncelleme yapılabiliyorsa) bu durumda bile anakart desteklemeyebilir.

2-kaliteli bir pci vga bulmak (matrox gibi) onların biosları hem destekleniyor hemde güncelleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 11 Eylül 2005, 14:36:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Kesin yargıya varmak istemem ancak 4mb s3 ile 9npa+ultra'yı yanyana koyunca sebebi anlaşılıyor gibi.Bir uyumsuzluk oluyordur.
    gerçekten yaw bendeki eski tv kartım sorunsuzdu 9nda3jde çalışmıyor valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

aynı sorun benim abit ic7-g anakartımda yaklaşık1 sene evvel olmuştu.

PCI denetleyici belli bir bios versiyonundan evvelki pci vgaları desteklemiyor, google da aratırsanız bir sürü topic bulursunuz.

2 çözüm var.;

1-mevcut pci vganın biosunu mümkün olan en yeni versiyona güncellemek (tabi bios güncelleme yapılabiliyorsa) bu durumda bile anakart desteklemeyebilir.

2-kaliteli bir pci vga bulmak (matrox gibi) onların biosları hem destekleniyor hemde güncelleniyor

dogrudur, aynı vga celeron sistemde calısıyordu sonra benim abit nf7-s ve arkadasımın msi neo2 platinum'da da calısmadı, aynı sorun oldu. cözumleriniz için tesekkurler.
  • Valla ben şu anda imzamdaki sistemle sorunsuz kullanıyorum. Ama benimki Tnt 32 MB, komik ama tv out u felanda var . Valla markasını bile bilmiyom 4 ay önce Ankara Maltepe pazarından aldım hiçbir sorunda çıkmadı.

Meke hocamın dediği doğru olabilir bi bios güncellemeye çalış ama adama ecir çektirir o kart dğru biosu bul dene felan filan...

Sana tavsiyem eğer bulabilirsen tnt serisi felan al büyük bi ihtimalle sorun çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solu -- 11 Eylül 2005, 14:45:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.