Şimdi Ara

PDA YI BLUETOOTH İLE İNTERNETE BAĞLAYIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu konu hakkında çok uzun yazılar okudum ama anlatılan çoğu işlem gereksiz herhalde kısa bir şekilde işlemi yaptım.

i-mate jam 2003
    windows xp sp2
    bluetooth :WIDCOMM (windows un kendi kurduğu olmuyor)
    activesync 4.5 beta

BİLGİSAYAR:

1-sağ alt kösede bulunan bt simgesine sağ tıklanıp Advanced Configuration seçilmeli.
    açılan pencerede Local Services tıklandıktan sonra altta eger activesync varsa (aşağıdan 2- satıra devam edin) yoksa Add Serial Services e basın.
    açılan pencerede Bluetotth serial port yazacak onun hemen altında Startup Automatically işaretlenip tamama basın. sağ alttaki bt simgesini sağ tıklayın bluetooth setup wizard tıkladıktan sonra çıkan pencerede ikinci seçeneği seçip ileri tıklayın. bluetooth dan teli arayacak bulduktan sonra ileri tıklayın. burada sadece activesync ı işaretleyip sonu tıklayın

2-Advanced Configuration penceresi açıkken üstte Client Applications tıklayın. alt kısımda ki bluetooth serial port u kaldırın. (kaldırmazsa add COM port tıklayın, çıkan pencerede tamamı tıklayın iki tane bluetooth serial port olacak ikisinide silin).

3-sağ altta ki activesync ı sağ tıklatıp connection setting i seçin. açılan pencerede hepsi işaretli olsun computer connection automatic seçili olsun.
    ustteki com ile local services altındaki activesync yanındaki com aynı olsun yeter. tıklayıp kapatın

POCKET PC:

1- bluetooth açın bilgisayarı ekleyin.

2- activesync açın sırasıyla araçlar sonra connect via bluetooth tıklayın bağlantı sağlanacaktır
    bilgisayarda sağda iki tane yazı çıkacak tıklayın geçsin. hadi kolay gelsin..

ben bir kaç satte yaptım ama o kadar uzun değil. yanlış işler yapmışım sonunda oldu.

inşallah düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaPkIn_ -- 19 Kasım 2006; 1:44:43 >

• yarın deneyeceğim inşallah

becerebilirsem izlenimlerimi de yazarım

teşekkürler
  • 1 saatlik denememim sonucu

widcomm u internette bulamadım driver olarak bir yerde buldum orada da bir sürü seçenek çıktı hangisini indireceğimi bulamadım.

Şimdilik ara veriyorum.
  • merhaba

ben yeni bir m500 kullanıcısıyım anlattığınız gibi bağlanma denemesini defalarca yaptım ancak local settingsin yanında yazan com portlar 45 46 47 ama activsync de sadece com 1 ve com 2 var nasıl hallolacak bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ıspanak

1 saatlik denememim sonucu

widcomm u internette bulamadım driver olarak bir yerde buldum orada da bir sürü seçenek çıktı hangisini indireceğimi bulamadım.

Şimdilik ara veriyorum.

buradanhttp://bluetooth.epox.com/htm/BTW1.4.2.10.exe
  • olmadı olmadı olmadı
    vazgeçtim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.