Şimdi Ara

PES2008 ve sonrakiler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir oyundan beklentileriniz nedir diye sorduklarında ben oyundan "keyif almamdır" diye cevaplarım. PES serisinin 2008, 2009 ve 2010 versiyonlarını karşılaştırdığımda 2008 in oynanabilirlik kalitesinin diğerlerinin çok üstünde olduğunu söylemek durumundayım. Bir çoğunuzun itiraz edeceğini biliyorum ama benim için bir futbol oyununda keyif alabileceğim her şey 2008 de var. 2009 daki bariz hatalar düzeltilebilirse 2010 daha iyi olabilir diye düşünürken maalesef düzelmediğini görmek beni hayrete düşürüyor.
    Neler mi:
    -Futbolcuların hareketlerinin "robotsu" olması: Özellikle 2009 da dönüşler 45 ve 90 derece açılarla sınırlı. Yumuşak bilek hareketleri göremezsiniz. Aynı problem 2010 da da diğeri kadar olmasa da var. 2008 de ise oyuncu hareketlerinin daha yumuşak olduğunu görebilirsiniz.
    -Ses simulasyonları: Bu kadar mı kötü olabilir ? Maçı yorumlayan ve spiker ler PES 6 dan bu yana hiç değişmedi. Hep aynı hep aynı. Tezahürat ise :"yayaya şaşaşa bizim takım çok yaşa" ötesine geçemiyor.
    -Oyun tepkisi: Çok kötü. Drogba kaleye 2 m de ve boş durumda top kendine doğru geliyor. Şutu çekiyorsunuz ama üzgünüm önce topu düzeltmeye sonra vurmaya çalışıyor. Kaleci o zamana kadar yetişiyor. Kafanızdan geçenleri oyunda koşturan adamınıza anlatamıyorsunuz. Bu durumun bilgisayarın kalitesiyle ilgisi yok. Elimdeki bilgisayar en kapasitelilerden birisi zira. 2008 de bu konuda inanılmaz özgürsünüz. Aklınızdan geçen oyun tarzını sahaya aktarmada bir problem yaşamıyorsunuz asla.
    -Online bağlantı kalitesi: 2008 oynamayı bırakanlara söylemek isterim ki artık eskisi kadar problem yaşanmıyor. İlk yıllarda Lag belimizi büküyordu. Bilenler bilir artık 3 bar yeşil ile online oynama keyfini çıkarıyorum. 2009 da online lag siz oynayan varsa beri gelsin. 2010 da lag yok deniyor ya. hem de dik alası var.
    -Gerçeğe yakınlık: Gerçeğe yakınlık arayanlar en az 5 yıl beklerler diyorum. Bana göre gerçeğe yakınlığın oyundan keyif almayla bir ilgisi yok. 2008 de 6-6 biten maçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gerçekçi değil diyosanız evet aynen öyle derim. Ama inanılmaz keyifli. Bazı arkadaşlar "Topu ver Ronaldo ya tek başına bütün takımı çalımlayıp golü atsın" diyecek ve bundan şikayet edecekler. Aslında iyi bir oyuncunun karşısında bunu yapmanız çok zor. Ama yapabiliyorsanız ne gam :)
    -Titreme problemleri: Çözebildiniz mi? Hiç sanmıyorum. İyi bir sisteminiz varsa PES2008 ortamını mutlaka deneyin. Hele ki 1920 x 1080 çözünürlükte çalıştırabiliyorsanız, deymeyin keyfine:)
    Son söz: Bu fikirler sadece beni bağlıyor. bir çoğunuzu kızdırabilirim, ama derinlerde benim gibi düşünenlerin sayısının hiç de az olmadığını sanıyorum. Ha bu arada bir yerlerde Fifa 2010 konsol demosunu gördüm. Eğer Fifa 2010 PC versiyonunu bu kadar kaliteli yapabilse denemeye değer diye düşünüyorum. Ama PES 2008 den vazgeçebilmem yine de çok zor. Şimdilik umutlarımı sonraki versiyonlara saklamaktan başka çare yok.
    Sağlıcakla kalın.

• sonuna kadar haklısın
  • Bana göre pes 6 ve sonrakiler

Pes 6 dan sonra hiç bir serisi iyi olmadı
  • Bazı şeyleri kötüye gitse de bazı şeyleri de iyi gidiyor
  • Ps3'de fifa oynuyorum adamların düşüşlerine vs. hastayım. Hakem toptan kaçıyor hakem bile esnek. Pes'de esneklik yok sevmiyorum. PC'de pes 2008 yüklü hala pes 2008 oynuyorum. Arkadaşlarla 2010 istiyorlar 2010 oynuyorum. 2008 daha iyi bence de. Pes 6'da kamera çok yakın geniş kamera yaması olsa keşke.
  • pes 2009 u pspde oynuyorum oyun yavaş geliyor bana bir ayarı falan mı var bilemiyorum da keyif vermiyor 2008 i bulup atmam gerecek kanımca. İyi günler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.