Şimdi Ara

philips 42pfl9803

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    üç yıldır kullandığım lg 42pc1r plazmam cortlayınca yerine yeni bir tv alma ihtiyacı hasıl oldu.bir haftadır teknoloji marketleri geziyorum. üç yıldır plazma kullanıyoruz, bu sefer de lcd deneyelim dedik ve bu forumda en çok konusu geçen sony 46w5500 serisi ve samsung 46b6000 serisi televizyonları ayrıntılı olarak inceledim. fakat forumda bazı arkadaşların bu kadar çok övdüğü bu televizyonların sd görüntü kalitesi benim üç yıllık plazmamın yanından geçemediği gibi hd performansı da benim hd ready plazmadan çok çok süper değildi. bu durum bende büyük hayal kırıklığı yarattı. ben de bize plazmadan fayda var deyip panasonic g10serisi plazmalara bakmak istedim fakat hiçbir yerde teşhirini bulamadım. tam bu arada philipsin 42 pfl9803 televizyonunu gördüm ve görüntülere hayran kaldım. hiç philips düşünmemiştim ama bu model w5500 ve b6000 e göre harika. yalnız kafama birkaç şey takıldı:
    bu televizyon sharp modül mü kullanıyor?
    led teknolojisi var mı?
    42' ten başka boyutu yokmuş ve ben bu tv yi 3900 tl ye buldum. bu fiyat nasıl?
    değerli vaktini ayırıp yorum yapan herkese teşekkürler.

• Kardeş mukayese yaptığın panellerin bazıları CCFL bazıları LED!!

-SD de ise farklı görüntü olması normaldir!! bu panelleri iyi SD üretmiyor diye suçlamakta yalnıştır ve haksızlıktır!

-yada en azından SD için düşük pixel değerli bir PDP bakmalısın o zaman!

-Pany V/G ler henüz Dist.bazlı TR de yok,malum yerde de sanırım bugünlerde yok!bir ara vardı onlarda
    V/G OK dir bulursan tabiki,ama SD lerinden yine mucize bekleme!

-SD senin için ilk kritermidir bu arada???

-46W55x High-End bir panel değilki! şimdi bunu B6x LED ile mukayese edersen,Samy bir çok konuda öne geçer

-2008 model olan 9803 Sharp Modül kullanıyor,zaten Phil in ilk LED budur! LED klasmanında Samy den daha başarılıdır
    +Backlit sistemi daha yi v.s ama input-LAG sorunu ve yine bazı Motionhandling sıkıntıları vardır,bu seri bazı noktalarda
    çok iyi değildir ama 2009 Model özellikle Sharp Modüllü 40"/46"/52" ler çok daha başarılıdır ama bunlar LGD nin
    S_IPS li Modüllü modellerine göre daha pahalıdır ama çokta farklıdır!

-9803 zaten çok az üretildi ve fiyut tutmadı malda tutmadı desek yeridir,42" tek ebattır,böyle ebatları özellikle LED
    te tercih etmeyiniz min 46"/47" olmalıdır!!

Phil 2010 da dahada iyi Sharp Modüllü paneller ile gelecektir!

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 22 Eylül 2009; 22:06:49 >

• sn. albani , ilginiz için çok teşekkür ederim. forumdan takip ettiğim kadarıyla bu konulardaki bilgi birikiminiz oldukça fazla.
    öncelikle şunu söylemek isterim. evet yazdığım tv lerin hiçbiri aynı klasmanda değil. zaten benim için ccfl, led veya plazma olması değil önemli olan, benim son kullanıcı olarak izlediğim görüntü önemli benim için. yani kaliteli görüntü istiyorum.
    tv nin kullanım amacına gelince; eşim bolca tv izliyor, ben de fırsat buldukça ps3 oynuyorum. bizim hd ready plazma bu bağlamda ihtiyaçlarımızı yeterince karşılıyordu aslında ama yenisini alırken full hd olsun bari dedim.
    anladığım kadarı ile phil9803 ü pek tavsiye etmiyorsunuz. sizin bu bağlamda bana tavsiye edebileceğiniz başka bir model var mıdır? pany g 10 bana yeterli anladığım kadarıyla. zaten 46' civarı düşünüyorum. tabii fiyat ta önemli 4000 sınırını çok fazla aşmak istemiyorum. bu arada bulduğum phil 9803 7 aydır teşhirde duran bir televizyonmuş. bu yüzden 3900 e veriyoruz dediler.

• 9803 aslında başarılı bir panel ama bazı noktalardkai sıkıntısı seni üzermi bilemem örneğin gözler hassas ise(algılama fonksiyonu)>>> PS3
    te oyun oynuyorum dedin(yanlış anlamadıysam)??? şimdi bunu alıpta....yaw LAG sıkıntısı var ve panel hızlı akmıyor v.s dersen hayal
    kırıklığı yaşarsın...hem bu kadar para ver hemde sorun çıktı olayı olmasın!!

Yoksa genel olarak bu panel çok iyi,ama gidip izlemen lazım,PS3 bağlanıp test etme imkanı varsa dahada iyi olur v.s
    Ama ebat 42" ve günümüzde FULLHD için bu ebat hikaye,ve F/P veya rakam olarak değerlendirince pek oturmuyor,dolayısıyla
    46" dan başlamak şart!

Senin gibi düşük pixelden gelipte SD lerde özellikle başarılı resim izlemiş insanlar için FULLHD LCD panel tavsiye etmek çok zordur,
    ben slogan lafları sevmem örneü,n onun üstüne tanımam,bunun üstüne yoktur,bu şunu döver v.s gibi!!
    ++

Ama sana şunuda çok rahat yazabilirim örneğin Samy LED B6x mi yoksa Phil LED 9803 mü dersen>>Phil 42" ebat bile olsa git bunu al derim çok rahatlıkla!!!
    Bunların arasında W55x serisini unut!

++
    Sen PDP den gelme olduğun için,ilk tercihin yinede PDP olsun,sonra LED olabilir,LED leride kalkıp göklerde gezen bir panelde sanma sakın!!o kadarda değil!!

Pany den başka alternatif yok sayılır(Samy ve LGE leri saymazsam)ama ben PDP de LGE hiç tavsiye etmem,Samy leri bile çok çok zor!
    Pany OK

Bence PDP için sen Pany lerin Dist.bazlı olarak çıkmasını bekle,zaten neredeyse 1 sene geçti,herhalde bir 1 sene daha geçecek değil!!
    Olmadı İB ye gidersin artık,ama git izle diyeceğim,ancak V/G yok ellerinde bildiğim kadarıyla,yada sen en azından G Serisini çıplak
    gözle görmen lazım,LED/CCFL diye bahsettiğin seriler zaten bolca bulunuyor,biraz daha süre geçersede fiyatlarıda inecektir!!

Bütün piyasayı bozan şu Pany oldu,zira G/V ler çok ciddi iyi paneller
    İB de ise sadece bildiğim kadarıyla X/S var,bunlar Entry-Level,pek tavsiye etmiyorum!

Sen biraz araştır,acele etme,başka Marka/Seri lerede bak,incele v.s
    ++

Phil den ise 2009 modeller içinde yine Sharp Modüllü 40"/46"/52" 9x serileride çıktı ama TR de hangileri var bilmiyorum açıkçası!
    bunlarda çok iyi! ama "pahalı"!! 9xx serisi bazı LED/CCFL li paneller ise LGD S_IPS Modüllü olduğu için daha ucuzdur!

++
    Son olarak şunu sormak istiyorum???
    Vivid çimisin yoksa Natural/Soft görüntümü seviyorsun,bir diğer çok önemli kriterde burasıdır???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 22 Eylül 2009; 22:26:29 >

• sn. albanez tüm yanıtlarınız için çok teşekkür ediyorum. demek istediğimi tam olarak anlamış ve ihtiyacım olan tüm cevapları vermişsiniz.
    öncelikle sonsorunuzu yanıtlıyayım: görüntüde doğallıktan yanayımdır.
    dediklerinizden anladığım; pany g serisi beni tatmin edecek, fakat bu tv yi değil alacak , görecek bile bir yer bulamadım henüz.
    9803 te kalite olarak beni tatmin edecek fakat ps3 oynarken input lag (nasıl birşey olduğunu bilmiyorum, benim plazmada böyle bişey yoktu galiba, olsa da ben anlayamıyordum) sorunu yaşayabilirim. eğer yanlışım varsa düzeltin input lag sorunu verdiğim kumandanın sonucunu ekranda gecikmeli görmem demek galiba?
    bunun dışında sony w ve samy b6xx benim işime yaramaz anladığım kadarıyla.
    benim de size bir sorum olacak: yazılarınızda boyut olarak min 46" ideal 50" diyorsunuz. benim izleme mesafem max 4m olacak. göz yorma gibi sorunlar yaşar mıyım 50" civarı bir panel ile?
    cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

• 1-Vividçi olmaman güzel

2-Phil çünkü Natural/soft-pastel/mat resim üretir,daha doğru renk skalası vardır v.s örneğin senin bahsettiğin
    98x de ise WCG(WideColourGamut) özelliğide vardır(Sony buluşu)geniş ve doğru bir renk skalasından çalışır!
    ama çoğu insan Vivid/Sature renkleri daha canlı/parlak v.s bulduğu için doğru renklere yalnış der,yalnış renklerede
    doğru der burası karışık ve aslında zevk meselesi işlerdir ve ben fazla girmem!

3-Input-LAG evet dediğin gecikmedir! PDP lerde olmaz çünkü RT süresi çok çok düşüktür ama LCD lerde olur/olabilir!!

4-Pany V/G için bekleyeceksin,nasılsa çıkacak ama umarım absürt rakamlarla gelmez herifler

5-W55x ile B65x(her ikiside CCFL olan)panellerde aslında iyi sayılırlar ama seni ne kadar keser bilemem,bunları illaki izlemen
    gerekecektir! LED olan B6xxx ise elbette daha iyidir

6-PDP de min.ebat kesinlikle 50" olmalıdır!!!(FULLHD panellerde tabiki);LCD lerde ise 46" olabilir!
    İzleme mesafesine takma kafanı,onlar çok ufak ayrıntılardır!(burada da bir sürü yalnış bilgiler ve yönlendirmeler yapılmaktadır!)

++

• Merhabalar..
    PDP nin 50" fiyatı 42" phlps 98x ile aynı fiyat neredeyse! Aslında 3900 tl 98x için çok iyi fiyat normalde 5.400 civarında falan olması gerekiyor onun fiyatı.Chıp dergisinde falan testlerde en iyi tv seçilmişti nisan ayında ama ozmnlar b6000 falan yoktu diğer tvlere göre en iyisiydi ama dikkatli izlendiği zaman %100 lük bi tv deil sn.albaninin de dediği gibi akışkanlıkta sorunu var !!!

sn albani..
    Takıldığım 1-2 yer var izleme mesafesi olarak myanmaz ın max 4m izleme mesafesi var 46" bile fazla gelmezmi ideal bi görüntü için ? Aslında net olarak bi panel önermemişiniz ama genel olarak düşünürsek ?
  • Sn.myanmaz,bana e.Mail den ulaşabilirsin bundan sonra++
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.