Şimdi Ara

PIONEER 2050'yi garantisiz alsam sorun yaşarmıyım??? acil yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: askvesen

optik okuyucu, ses işlemcisi gibi kısımlarda kalite farkı var.

Alıntı:
    Merhaba,

Burada pioneer konusunu tartışan arkadaşların tümü kendine göre haklı yanları var, fakat atladığınız bir konu var.Kaçak olarak satılan cihazlar ucuz, fakat bu fiyat farkı ülkemizde uygulanan vergi dilimlerinin yüksekliğinden kaynaklanıyor dersek haksızlık yapmış oluruz.Çünkü açık ara fiyat farkının bütünü vergi uygulamasına yüklenemez.

Bu fiyat farkı oluşmasının nedenini takip ettiğimizde ise konu üretici firmalara kadar uzanıyor.Pioneer oto grubu cihazlarını üretirken 50 serili kaçak olarak adlandırdığımız cihazları, Uzakdoğu ülkeleri,Latin Ülkeleri,Rusya gibi benzer ve ortak özellikleri alım gücünün çok düşük olduğu ülkeler için üretir ve bu üretim tamamen bu ülkeler için hazırlanmış bantlarda düşük kalitede olan malzemelerle gerçekleştirilir.Kozmetik görüntüleri tamamen aynı olsa da, cihazların içini açtığınızda kullanılan entegreler, decoder'ler, optic okuyucu
    ve bir çok parçaların ikinci kalite kullanımış olduğu apaçık görülebilir.

50 serili cihazları Acoustic bir ortamda kaliteli bir müzik dinlediğinizde decoder' lerin accompany sesleri çözümleyemediğini tiz seslerin düşüklüğünü kulağınızla hissedebilirsiniz.Bu olayı şöyle örnekleyebiliriz.Avrupa ülkelerine ihraç ettiğimiz ürünlerin geri dönme oranı, Uzakdoğu ülkelerine ihraç ettiğimiz aynı kalitedeki ürünlerden çok farklıdır.Bu yüzden fiyat farkından dolayı düşük kalite olarak ürettiğiniz ürünleri Avrupa ülkelerine göndermeniz neredeyse imkansızdır.

Bu yüzden Avrupa ülkeleri için üretilmiş olan 100 serili Pioneer marka oto grubu ürünlerini 50 serili olanlarla karşılaştırmak çok gülünç olur.Garanti konusundan hiç bahsetmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: rashid

pioneer 2050 alıyorum inş. ama :)

ikiye ayrıldım. yani 2 seçeneğim var. hangisini yapayım. lütfen acil önerilerinizi bekliyorum

1. çarşıda gidip bizzat alabileceğim, GARANTİSİZ, faturalı 200 ytl ye pioneer 2050
    2. gittigidiyor dan sipariş verebileceğim, 223 ytl + kargo masrafı'na GARANTİLİ, faturalı pioneer 2050

garantisiz alsam sorun olur mu? NE OLACAK ŞİMDİ ???

ACİL ACİL ACİL !!!

merhaba
    50 li seri kaçaktır kimse garanti vermez haberiniz olsun malı satanakadar garnti verler sonra garnati yokdur öyle demelerine bakmayın ocihazın garantisi tok kesin ve net fatura verebılırler ama yinede garantisi yokdur çünkü burdakı distribitör getirmediği için o cihazı
    iyi günler
  • Garantisiz sony teyp almıştım.Piyasada onun değerindeki garantili teyp 400-450 arasıydı.garantisizini 260 liraya almıştım.Usbliydi.1 seneden fazla kullandım hiçbir sorun çıkarmamıştı.Elektronik şans işidir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.