Şimdi Ara

Plaka Değişimi (Aynı ile Farklı Plaka ???) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
25.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • teşekkürler o zaman ilk işimiz ikametgahı memlekete almak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: smh53

merhaba arkadaşlar benankarada oturuyorum , istanbuldan bi araç alıcaz , plaka değişecek , yanlız ben Rize 53 plaka istiyorum ikametgahım ankarada , ikametgah sız plakayı 53 yapma şansım nedir .

Plakan boşa düşünce yeni araca tescil edersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pardon tam anlıyamadım biraz açarmısınız ?
  • merhaba arkadaşlar ben düzce de oturuyorum istanbuldan araba aldım plakanın değişmesini istiyorum fakat hemen düzce ye donmicem plaka değişikliğini burdan yapabilirmiyim yok sa illa duzceyemi gitmem gerekiyor

bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim

teşekkurler
  • arkadaşlar merhaba. sene başında ankaradan araç aldım. 06 plaka idi. 53 plakaya çevirdim. lakin verilen plaka hoşuma gitmiyor. rize merkezdeyim. 53 DV serisinden verildi plaka. ben plakamı 53 HB serisine değiştirmek istiyorum. hb serisi rize - pazar ilçesine ait. ikametgahımı oraya aldırıp emniyete plaka değişikliği için başvurduğumda herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım. yada izlemem gereken yol nedir.
  • Merhaba. Aynı şeyi ben de sormak istiyorum. Araç alımında noterde plaka değişikliği talep edildi. 180 tl ödemesi yapıldı. Ancak şu an ikamet edilen ilçedeki plaka harfini beğenmiyorum. Şu an alınan plakayı daha sonra aynı ilde ikamet değişikliği yaparak değiştirebilir miyim acaba? Teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0me0ne

merhaba arkadaşlar ben düzce de oturuyorum istanbuldan araba aldım plakanın değişmesini istiyorum fakat hemen düzce ye donmicem plaka değişikliğini burdan yapabilirmiyim yok sa illa duzceyemi gitmem gerekiyor

bilgili arkadaşlar cevap verirse sevinirim

teşekkurler

Arkadaşlar aynı durum bende de mevcut

İkamet konya ama ikinci el aracı izmirden alıp orada da kalacağım

Izmir trafik tescilden konya plaka bastırabilir miyim

• Ben düzceye gittim de halletim he burda sormadım olıyormu diye sadece plakalari aldım atladım otobüse

• iyi günler. ben bu sene başında Adıyamandan sıfır araç aldım. ikametgah Ankara. ikinci elde durum nasıl bilmiyorum ama hem plakalarımı hemde ruhsatımı Adıyamandan bastırdım ve kullanıyorum. ruhsatın çıkması 5 dakika bile sürmedi ama plaka basımındaki yoğunluk nedeniyle plakayı birkaç saat sonra alabildim. yani yarım gün sürmüyor işlemler.

özetle

plaka bastırma ve ruhsat işlemlerinizi başka ilden yapabiliyorsunuz.
    plakanızın harf kodu ikametgahınız nerdeyse oranın vergi dairesine bağlı harf kodlarından çıkıyor. (benim plaka çok gıcık oldu). googleda "plaka harf grubu rehberi" diye aratırsanız hangi harflerden plaka alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.