Şimdi Ara

Projeksiyon almayı düşünüyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hangi model ve markaları kullandığını bilmiyorum. Ancak sana şunu söyleyebilirim ki, 36 adet Projeksiyon sattım ve bizzat kurdum. Bunu şu anlamda söylüyorum. Yani boşa konuşmuyorum.

Bahsettiğim modellerin kalitesini gerçekten görmelisin. Ayrıca övdüğüm model Acer ve Dlp değil.

Epson Emp tw520 - tw600 - tw700. Tekrar söylüyorum. Fiyat performans olarak şu an piyasa da Dünya da dahil daha iyi bir ev sineması projeksiyonu olduğunu sanmıyorum ve zaten öyle.

Burada ben ne kadar yazsam boş. Özellikle dediğim modelleri mutlaka git seyret.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: kontendoo

Ben LCD'de kullandım DLP'de , aralarında bariz bir fark vardı DLP lehinde. Ben de internetten araştırdım , acaba bu fark neden oluyordur diye ve DLP'lerin yukarıda yazdığım gibi avantajlı olduğunu öğrendim. Hiç kullanmasam tamam diyeceğim de , ben de DLP ve LCD kullandım ve DLP'de renkler çok daha canlı ve görüntü çok daha net. Senin söylediklerinle benim birkaç senedir topladığım bilgiler tamamen zıt.

teknika ,

övdüğün model Acer'ın modeli mi oluyor , eğer öyleyse o model de DLP?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 16 Mart 2007; 18:18:01 >

• Yukarıda yazmıştım zaten. Ama aşağıda tekrar yazdım.

Saygılar...

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

Sayın teknika çok muhteşem ve görüntü kalitesi süper dediğin hangi cihaz tam anlayamadık..
  • quote:

Orjinalden alıntı: soho

bende lcd ve dlp nin artı ve eksilerini nedenleri ile birlikte anlatmaya çalıştım..amacım projektör alacak arkadaşlara gerekli bilgileri teknik ayrıntıları ile vermek..

dlp kullanıp memnun olanlarda var..
    ben şahsi fikrimi belirtmeye çalıştım..

DLP nin artılarına dair ben bir şey göremedim yazınızda, scrren door efekti haricinde.

LCD projeksiyonlarda larda tepki süresi var mı? Bunu bilmediğimden soruyorum,
    Yani Düz LCD panelde uğraştık Projeksiyondada mı aynı olay var?

Birde LCD de gerçi görüntüler büyük ama pixeller çok belli oluyor.

DLP lerde bu olay yoksabu avantaj dğil midir?

Ölü pixel olm olasılığı LCD projeksiyonlarda var mı?

Epson TW 700 e baktım, ansi ve kontrastı haricinde ACER PH730 dan farkı yok?

Birde DLP ve LCD testi içeren you tube video sunda DLP nin lamba ömrü kullandıkça çok büyük değişme olmamasına rağmen LCD vido da sararıyor soluyor.

2004 te yapılmış bu test, eskimikaldı acaba?
    Sorularıma yanıt verirseniz memnun olurum.

• sadece nacizane bir oneri.. "projeksiyonlara baktım" derken bunları test ettiniz mi? eger oyle degilse bir projeksiyon uzerinde birkac saat film vs seyretmeden karar vermeyin cunku kagıt uzerindeki teknik detaylara bakılarak "aralarında pek fark yok" demek cok genel bir tabir olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EliasGS

sadece nacizane bir oneri.. "projeksiyonlara baktım" derken bunları test ettiniz mi? eger oyle degilse bir projeksiyon uzerinde birkac saat film vs seyretmeden karar vermeyin cunku kagıt uzerindeki teknik detaylara bakılarak "aralarında pek fark yok" demek cok genel bir tabir olur...

Test etmediğimi konuyu baştan ona kadar mesajlarımı iyice okusaydınız anlardınız.

Zaten soru yöneltiyorum diğer arkadaşa.

Hayır birisi bundan iyisi yok deyip, fiyatı 3500 YTL olan 720p projeksiyon öne sürünce, daha alternatif bir şeyler arıyasım geliyor.

Birebir DLP ve LCD projeksiyonu görmeden almayı düşünmüyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bomb_X -- 16 Mart 2007; 23:04:46 >
  • sizin yerinizde olsam "en iyisi bu" diye baslayan bir paragrafı hic okumam. bende bir epson tw700 kullanıcısıyım ve uzun sure arastırarak aldım ve de simdilik memnunum ancak bende biliyorumki en iyisi bu degil :)

onemli olan bir butce belirleyip oyle hareket etmek. ama 1500-2000 eur civarlarındaki projeksiyonlar icin lcd tercih etmeniz bence daha optimum bir cozum olur. dlp lerde 3 chip olanları cok basarılı ancak fiyatlarıda cıkıyor tabi. bu isin gercekten sonu yok, piyasada hatırı sayılır sekilde satılan 10-15 bin eur luk projeksiyonlar mevcut bunun yanında daha da ileri gidip 30-40 e de bulabilirsiniz. simdi kalkıp bunların yanında "en iyisi budur" demek bence komik. ama verdiginiz paraya en iyisi olup olmadıgını sizin kendiniz soyleyecektir.

benim tavsiyem madem test edip almayı dusunuyorsunuz, bu baslıga cok takılmadan biran once baslayın dolanmaya ve kendi gozlerinize bırakın secimi. ben ev sineması icin lcd nin daha kullanıslı ve lens shift ozellikleri ile daha rahat konumlandırma saglıyor olmalarından ve de fiyatlarının performanslarına oranlar iyi olmasından dolayı tercih ettim. sadece projeksiyona 2000 eur civarında butce ayırmıstım, dolayısıylada bu butcede en cok hosuma giden epson tw700 u aldım.

simdiden keyifli seyirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 17 Mart 2007; 2:40:46 >

• DLP ve LCD sistem projektörlerin avantaj ve dezavantajlarını bir yana bırakırsak, hiç tecrübem olMAMAsına rağmen, forumda yaptığım araştırmalardan sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim: EĞER PC bağlanıp oyun oynanMAyacaksa, sadece DVD/VCD ve uydu receiver bağlamak için EPSON EMP-TW20 performans/fiyat oranı en yüksek ürün ve ben de bunu alırDIM (sonuçta para hiç de kolay kazanılmıyor). ANCAK PC'min ekran kartını tercihen DVI olarak projektöre bağlayıp oyun oynamak da istediğimden BENQ 720p, BENQ 721, veya ACER PH730 almayı düşünüyorum.
    Asgari 1024x768 çözünürlükte oyun oynayacağımdan, EPSON EMP-TW20'nin 854x480 çözünürlüğü oyunda görüntü kalitesini oldukça düşürür gibi geliyor. Bu nedenle component, VGS (D-sub), S-Video, Composite girişlerinin ynında DVI girişi ve optimal çözünürlüğü 1024x768 olan bir projektör almam gerekiyor. Bunu sağlayan da ŞİMDİLİK BENQ 720p, BENQ 721, ve ACER PH730.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 17 Mart 2007; 5:42:32 >

• Acer in Benq lardan çok üstünlüğü var..Native 1280x720p,component,hdmı,dvi gibi daha çok bağlantı imkanı..
  • Peki epsonların lamba fiyatları ne düzeyde
    http://www.youtube.com/watch?v=vzDzpu4hhsc&mode=related&search=
    bu linkte DLP LCD karşılaştırması var biraz reklam kokuyor gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi romeoghost -- 17 Mart 2007; 12:21:34 >
  • ben projektör alırken 4 ay araştırdım, resmen kafayı yemek üzereydim. ayrıca 2 defa de dlp ve lcd nin ankara sunumsistemleri.com adresinde demolarını izledim ve öyle karar verdim. söyleyecekerlim şeyleri bu deneyimlerime dayanarak söyleyeceğim..
    bu açıklamayı yanlış anlaşılmak istemediğim için söyledim..
    bu doğrultuda sorularını yanıtlamaya çalışayım;

- dlp secreendoor efekti çok az olması ve küçük ebatta olmasının dışında bir artısını bilmiyorum. ama eğer cafe, bar tarzı sigaralı dumanlı ortamlarda dlp daha uzun ömürlüdür çünkü dlp de havalandırma tüm cihazı dolaşmıyor.

- projektörlerde tepkime süresi diye bişi duymadım..

- dlp lerde pixeller çok yakından bakınca lcd den az da olsa var..ama lcdlerde daha fazla..

- ölü pixel olayını bi kaç arkadaşta duydum..ama teknolojik aletler alırken bu tür fabrika hataları olabiliyor..

- epson tw700 harika bir cihaz ..ama projektörün duayen firmaları vardır..hitachi..epson..panasonic..sony..alacaksan bu cihazlardan al..hatırlatrısam bu markalar hala çok uçuk fiyatlı projektörler üretiyor ve hepsi de lcd..

kanımca sen çok benden daha çok araştırıyorsun..ne kadar araştırırsan o kadar kafan karışır..
    ben 4 ayda almıştım sende 8 ayda alırsın gibime geliyor..

kısaca burda dlp alıp çok memnun olan arkadaşlada var..önemli olan senin gözünün beğenmesi..
    git demoalrını izle..gözün hangisini beğeniyorsa onu al..

quote:

Orjinalden alıntı: Bomb_X

quote:

bende lcd ve dlp nin artı ve eksilerini nedenleri ile birlikte anlatmaya çalıştım..amacım projektör alacak arkadaşlara gerekli bilgileri teknik ayrıntıları ile vermek..

dlp kullanıp memnun olanlarda var..
    ben şahsi fikrimi belirtmeye çalıştım..

DLP nin artılarına dair ben bir şey göremedim yazınızda, scrren door efekti haricinde.

LCD projeksiyonlarda larda tepki süresi var mı? Bunu bilmediğimden soruyorum,
    Yani Düz LCD panelde uğraştık Projeksiyondada mı aynı olay var?

Birde LCD de gerçi görüntüler büyük ama pixeller çok belli oluyor.

DLP lerde bu olay yoksabu avantaj dğil midir?

Ölü pixel olm olasılığı LCD projeksiyonlarda var mı?

Epson TW 700 e baktım, ansi ve kontrastı haricinde ACER PH730 dan farkı yok?

Birde DLP ve LCD testi içeren you tube video sunda DLP nin lamba ömrü kullandıkça çok büyük değişme olmamasına rağmen LCD vido da sararıyor soluyor.

2004 te yapılmış bu test, eskimikaldı acaba?
    Sorularıma yanıt verirseniz memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 17 Mart 2007; 15:29:29 >

• bu sitede kurander nickli bir arkadaş var..kendisinde benq mp610 var..bende alırken tw20 ve benq mp610 arasında çok gittim geldim..
    kurander arkadaş ta çok memnun..kendisine de sorabilirsiniz..

dediğim gibi gözünüz neyi beğenirse onu alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 17 Mart 2007; 15:33:43 >
  • quote:

bu sitede kurander nickli bir arkadaş var..kendisinde benq mp610 var..bende alırken tw20 ve benq mp610 arasında çok gittim geldim..
    kurander arkadaş ta çok memnun..kendisine de sorabilirsiniz..

dediğim gibi gözünüz neyi beğenirse onu alın..

Sağolasın, dediğiniz gibi örnek gidip görmesem, 8 aydan uzun sürecek.

Ama genel kanı DLP lerde Kontrast, Lcd lerde ışık güc yani parlaklık.

3DLP chipli cihazlar çok pahalı, nerede ise her güncel model,

Tek DLP chip'li burdada 4-5-6-7 segmentli renk tekerliği giriyor.4X

Acer PH-730 a MP720P den öncelik vermem Acer'ın 7 segmentli 4x hızına sahip olması.

Bir kaç LCD projeksiyon izlemişliğim var, sanki geçek LCD panellerde olan gecikmeler varmış gibi geldi bana.O yüzden sordum Telki süresi varmı LCD için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.