Şimdi Ara

PSU kablolarımı kısaltmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ITX kasalı yeni bir bilgisayar topladım. Kasa küçük olduğundan PSU kablolarımı kısaltmak istiyorum. Sanırım en temiz çözüm molex pinlerini kabloların bir tarafından söküp kısaltıp yeni pinlerle tekrar konektörlere takmak. Doğru muyum? Bunun için molex pin'i arıyorum ancak bulamadım. Ayrıca pinleri sökecek bir el aleti de arıyorum ki onu da bulamadım.

Güç kaynağım FSP Dagger PRO 650W, Anakartım Asrock Fatal1ty B450 mITX bir de Sapphire RX570 ekran kartım var.

• Anakart, CPU, pci-e terminalleri molex mini fit Jr. tipinde kod numaraları standart 5556, hcs 44476, plus hcs 45750

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 30 Nisan 2020; 12:12:24 >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük ustasın. Doğru anlamak için soruyorum şimdi ilki sanırım bu pin'in dişisi. ben erkeğini alacağım anladığım kadarıyla. hcs 44476 olan 18-20 AWG kablolar için, 45750 ise 16 AWG kablolar için. Doğru mu anlamışım? Mouser'dan bunları sipariş etsem gelir mi? Bundan on yıl önce her şeyi alıyordum mouser'dan ama uzun zaman oldu alışveriş yapmayalı oradan.
  • alperzengintas A kullanıcısına yanıt
    Pinlerin hepsi dişi olacak. Erkek pinler anakart, ekran kartı tarafında olur. Kablodakiler dişidir.
    44476 9 amper taşıyabilirken 44750 11 ampere kadar taşır. Bu yüzden daha kalın kablo ister.
    4 pin ide güç fişleri 1-480424-0 koduyla anılır.
    Mouser TR'ye gönderim yapıyorsa gelir. Ancak gümrük vergisi çıkar.
    www.digikey.com
    1-480424-0 TE Connectivity AMP Connectors | Connectors, Interconnects | DigiKey
    https://www.digikey.com/product-detail/en/te-connectivity-amp-connectors/1-480424-0/A1431-ND/19292

Sata bağlantılarinin terminalleri molex 67581 koduyla anılır. Bu numara ile arayin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 30 Nisan 2020; 12:16:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.